Donald Tusk przyznał publicznie, że nie czuje się Polakiem!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Były polski premier, Donald Tusk, sprawujący obecnie funkcję Przewodniczącego Rady Europejskiej, zaskoczył ostatnio wszystkich Polaków stwierdzając przy okazji katalońskich prób secesji z Hiszpanii, że rozumie ich punkt widzenia, bo jest Kaszubem z doświadczeniami polskimi. Tym samym de facto potwierdził, że czuje się przedstawicielem "mniejszości etnicznej".

 

Przewodniczący Tusk zdobył się na tę szczerość komentując zamieszanie w Hiszpanii jakie powstało po zdelegalizowanym przez władze hiszpańskie referendum secesyjnym. UE zdecydowanie poparła w tym sporze Madryt, a znany inkwizytor Polski, Franz Timmermans, pochwalił nawet publicznie pałowanie Katalończyków, co był łaskaw nazwać pilnowaniem porządku i praworządności.   

W takim kontekście politycznym wypowiedział się też Tusk, który przyznał się publicznie, że też czuje się przedstawicielem mniejszości narodowej żyjącej na terenie Polski.

"Ja mam wystarczająco dużo empatii w sobie, też jako przedstawiciel mniejszości etnicznej, jako Kaszub, z moimi doświadczeniami polskimi. Wiem, co znaczy takie dążenie do niepodległości, ale równocześnie też wiem, co ważne jest i dla Hiszpanii, i dla Europy, i utrzymanie jedności wydaje się tutaj priorytetem." - powiedział Donald Tusk

Ta szczera wypowiedź byłego polskiego premiera, w dobitny sposób wskazuje na to, że chyba czuje się bardziej Kaszubem niż Polakiem. Co innego jednak uważa większość z jego krajan. Podczas ostatniego spisu ludności w Polsce tylko 5% z 400 tysięcy Kaszubów zadeklarowało narodowość kaszubską. Najwyraźniej wśród nich znajduje się również były premier polskiego rządu. 

 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)
Komentarze

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Kaszuby to najgorsza "nacja".

Kaszuby to najgorsza "nacja". Chytre i chciwe na forsę - nic więcej. Moze ostatnie wichury w sierpniu nauczą ich pokory...

Portret użytkownika Odważniak

Mapa twarzy mówi wszystko o

Mapa twarzy mówi wszystko o charakterze. Z tej gęby wyziera strach i nic dobrego, zmierzłość, brak szczęścia i k.rewstwo, podobnie jak z twarzy większości odpychających ludzi, co to chcą udowodnić inaczej. Źli ludzie mają jedną twarz, na której nie ma śladu radości, ani szczęścia, ani spokoju, co uwydatnia się z wiekiem. Popatrzcie na resztę gąb kanalii, nawet gdyby uśmiechali się z całej siły i udawali milutkich, to jednak zawsze zło wychodzi. Te same cechy ma facet od gazety i wielki sęp styczniowy, co to jeszcze drenuje biedaków poza aparatem państwowym. Wystarczy popatrzeć, a już się wie, charakter maluje twarz bruzdami. Trzeba całe życie na swoją twarz i charakter pracować, bo są twarze piękne, emanujące dobrem i radosne, a są takie jak te zdradzieckie z genem schizofrenii, co się własnego cienia boją. Prosta, a jakże nieznana wiedza jest o mapach twarzy. Jednak ma znaczenie, czy twarz jest miła, czy odpychająca, bo za tym idzie postępowanie. Wystarczy przeanalizować twarze z własnego otoczenia na poparcie tej teorii, a później to już na pierwszy rzut oka się wie. Osoby wiecznie narzekające i nigdy nie zadowolone mają twarze ponure, złe - wiszące, oszuści - maski bez wyrazu. Zestresowane - wyryte krechy pionowe w brwiach, złe - nie mają zmarszek od uśmiechu. Miłą twarz i dobry charakter cechuje błysk radości i śmiech bez faktycznego grymasu śmiechu, bo uśmiech też można udawać, co robi większość celebrytów, ale uśmiech taki jest wymuszony siłą, ciężki w utrzymaniu, o smutnych oczach. Warto pracować nad sobą, by na stare lata nie mieć odpychającej gęby.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

gdzieniegdzie pleciesz

gdzieniegdzie pleciesz głupoty. Pionowe bruzdy na czole oznaczają osoby myślące i zdolnościami abstrakcyjnego kojarzenia zjawisk. Towarzyszy im co prawda stress, gdyż wiedzą więcej niż inni...

Portret użytkownika Groot

Za tym płatnym pachołkiem IV

Za tym płatnym pachołkiem IV rzeszy niemieckiej powinny być wydane międzynarodowe listy gończe. Po sprowadzeniu do Polski powinien być osądzony za zbrodnie przeciwko narodowi polskiemu.

Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem.

Portret użytkownika Zdenek

 

 

Słowa ‘uwczesny’ w języku polskim nie ma.

Portret użytkownika darthbanji

TUSK to po kaszubsku KUNDEL,

TUSK to po kaszubsku KUNDEL, PIES. Po norwesku oznacza kłopot, problem, a w slangu angielskim to CWEL lub po prostu H...J. W każdym języku ma dobrze dopasowane nazwisko Smile

Portret użytkownika Zdenek

Donald Tusk nie jest Kaszubem

Donald Tusk nie jest Kaszubem. Tuskowie to jest znana żydowska rodzina z okolic Bełchatowa. Nazwisko ‘Tusk’ wystẹpuje także wśród społeczności żydowskiej w USA i Kanadzie.

Portret użytkownika Kasia

Zapomniał się przyznać że

Zapomniał się przyznać że pewnie jest s-t-istą.To co mówi a robi jest dokładną odwrotnością. To ich cecha.

Portret użytkownika Kimbur

To mnie zaskoczył, bo byłem

To mnie zaskoczył, bo byłem pewien że czuje się Niemcem, a Kaszubi to Polacy podobnie jak Mazowszanie czy Kujawianie. Jeśli on to Kaszuba to ja hinduski Eskimos!

Strony

Skomentuj