Zachodnie media są zdegustowane masowymi modłami Polaków w akcji "Różaniec do granic"

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Wczoraj w całej Polsce odbyła się akcja "Różaniec do granic", zorganizowana przez środowiska katolickie. Polegała na zgromadzeniu się wzdłuż granic Polski na wspólnej modlitwie za pomocą różańca, w której wzięło udział według różnych szacunków od 200 tysięcy do miliona wiernych Kościoła Katolickiego. Jej celem była prośba o pokój dla Polski i Świata. Lewicowe media z Europy Zachodniej zawyły ze złości upatrując w akcji ukrytego wydźwięku antyislamskiego i antyimigranckiego.

 

Zachodnie media, na przykład brytyjske BBC akcję "Różaniec do granic" nazywają wydarzeniem "kontrowersyjnym". Sugeruje się, że była to manifestacja przeciwko uchodźcom. Przypisywanie różnych fobii swoim przeciwnikom politycznym to typowa zasada działania dzisiejszych lewicowo nastawionych mediów. Trudno się zatem dziwić, że widząc sukces akcji polegającej na wspólnej modlitwie, wykazują się niezrozumieniem i strachem przed tak znaczącą mobilizacją polskiego społeczeństwa.

Różaniec opublikowany na Twitterze przez premier Beatę Szydło

Katolicy twierdzą, że odmawiany różaniec, służący do tak zwanej modlitwy mechanicznej, podobnej do młynka modlitewnego z buddyzmu, to potężna "broń". Celem wczorajszej modlitwy było, jak sami mówią "wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny dla świata, Ojczyzny, Kościoła, rodzin, wspólnot i dla nas samych". Na dzień tej akcji religijnej wybrano Święto Matki Bożej Różańcowej, ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją. 

Prawdopodobnie na tej podstawie opierają się "oskarżenia" zagranicznych mediów zdegustowanych zbiorową modlitwą Katolików. Co innego gdyby te modły były prowadzone na dywanikach przez ludzi skierowanych w stronę Mekki. To by się na pewno postępowym zachodnim mediom spodobało.


 

Ocena: 

3
Średnio: 2.8 (5 votes)


Komentarze

Portret użytkownika obrońca

A to już rozumiem dla

A to już rozumiem dla plusików tu jestes żeby sie dowartościowac poczuć lubianym? Wiesz co chore te wasze ujadanie. Argumentów nie zabrakłoby mi do rozmowy ale przyznaje Ci rację nie ma sensu z wami dyskutować -ne rzuca się pereł przed swinie bo i perły i człowieka zdeptają. ps ciekawi mnie dlaczego inż.mgr. nie zabiera głosu kiedy obrażają Chrystusa -czyżby się bał minusów z waszej nieistotnej strony?

2
-2
Portret użytkownika Medium

dla plusików tu jestes

dla plusików tu jestes

Motywacja gimnazjalisty Wink

Jeśli jednak ciekawi Cię moja motywacja, to wyznam że mam większe - niż daje mi moje codzienne życie - zapotrzebowanie na wymianę myśli z ludźmi. Ciekawe jest też poznawać opinie społeczne i mieć mozliwość pozycyjonowania własnych opinii.

ciekawi mnie dlaczego inż.mgr. nie zabiera głosu kiedy obrażają Chrystusa

Na przestrzeni kilku lat nasz kolega odpowiedział komukolwiek tylko dwukrotnie. To prawdziwa "ryba" bez głosu w dyskusji. Niektórzy mówią, że nie zniża się do dyskusji, ale kto go tam wie? 

0
-1
Portret użytkownika babka

John,ja przepraszam,że nie w

John,ja przepraszam,że nie w temacie,chociaż może trochę ,bo o ,,miłosierdziu,,.Czy mógłbyś rozważyć odblokowanie UPAdliny? Po pierwsze sytuacja na forum się uspokoiła ,po drugie prewencja się sprawdza(ostrzeżenie dla Aniołka),po trzecie zawsze możesz dać bana ponownie.Po za tym  przyznaj ,że jak się rusofoby na kogoś uprą to trzeba być ,,niespotykanie spokojnym człowiekiem,,żeby nie dać się sprowokować.Proszę przemyśl to .

2
-1
Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Ja na prawdę nie wiem, co

Ja na prawdę nie wiem, co lewactwo ma z tymi fobiami? Wszystkich, którzy gardzą, bądź nie lubią jakieś grupy nazywają "fobami" - homofobi, islamofobi, rusofobi itd.

0
-1
Portret użytkownika Arya

Osobiście wolę odmawiać

Osobiście wolę odmawiać różanieć przez 24 godziny na dobę do końca zycia niz czytać Twoje zasrane komentarze.

Skoro jednak odpowiedziałeś na post AMR, to musiałeś go przeczytać. Czyli sam siebie okłamujesz, że wolisz odmawiać różaniec niż czytać jego posty. Dlatego nie można traktować twoich wypowiedzi zbyt poważnie. A teraz jak już przeczytałeś mój post, to weź swój różaniec i idź odmawiać zdrowaśki.

6
0

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Adaada

Masz rację modlitwa to nie

Masz rację modlitwa to nie klepanie, a rozmowa z Bogiem. Szatan będzie robił wszystko aby każdego zniechęcić. Tego nie wiedzą ci wszyscy głupcy, którzy wyśmiewają się z różańca, czy też z innej modlitwy. O biedni są i śmieszni, bo udają takich mądrych, wszechwiedzących, a nie pomyślą, że są manipulowani i robieni w Dudka. Tańczą jak im szatan zagra. Nie mają własnego zdania i nawet o tym nie wiedzą. A wystarczy spróbować i się pomodlić raz drugi i trzeci, a potem zaczyna się coś z człowiekiem dziać w sensie pozytywnym i widzieć zaczyna potrzeby innych, chce  pomagać, po prostu zmieniasz siebie i świat. A to za przyczyną modlitwy. Nie sztuka być tchórzem i kpić, spróbujcie cwaniaczki pompejańską odmawiać.

3
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Jeżeli Twoja rozmowa z Bogiem

Jeżeli Twoja rozmowa z Bogiem odbywa sie dyskretnie i w intymności tego metafizycznego kontaktu, to jest modlitwa prawdziwa. Hordy klepaków "modłów" to diabelki wynalazek. Kościoły zawodzące modlitwami to przedsionek Piekła... i ku chwale Piekła..

AMEN

P.S.... czy to ta Adaada?

5
0
Portret użytkownika growiden

Sorry ale powoływanie się na

Sorry ale powoływanie się na tłumaczenie Biblii w tej wersji to przewrotna forma nakłaniania do czegoś na tym forum co budzi uzasadnione watpliwości. W modlitwie zawsze najważniejsza jest intencja a różaniec to tylko mechaniczny wspomagacz który skoro jest potrzebny to i uzasadniony.

2
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

To sie zgadza, ale różaniec

To sie zgadza, ale różaniec głównie potrzebny jest do odliczania tych samych wersetów, by uspokoić swoje "sumienie"..., czyli z zadowoleniem powiedzieć sobie... "No... odwaliłem boską robotę "...

 Czyż kapłon w sutannie nie zadaje kary za grzechy w postaci np "100 zdrowasiek"...? bez sznurka z koralikami ani rusz tyle dokładnie odliczyć.... Smile

5
0
Portret użytkownika kolo21

Nadchodzi Jezus umyj okna dla

Nadchodzi Jezus umyj okna dla Jezusa ha ha. Człowiek ma potrzebę wiary w cokolwiek a by wytłumaczyć swój bez sensowny byt. Gdzieś to kiedyś wyczytałem, że chrześcijanie złapali swojego boga, i przybili go do patyka żeby im nie uciekł. A teraz się modlą do patyka. Zamiast robić jakieś okultystyczne obrządki, i nawalać rózańce, niech lepiej pomogą bezdomym, biednym, kaleką itp, niosą dobro. A nie że pierd...ie parę zdrowasiek i już jest rozgrzeszona i taka czysta. Wręcz święta!

5
-6

kolo21

Portret użytkownika Eva11

ale to ich sprawa !

ale to ich sprawa !

co Cie tak boli ich zwyczaj ...ja gdy sie ,,modle,, trzymam kawalek ametystu ..

przytykam ucho do drzewa i slucham opowiesci o cierpieniu ziemi jakie jej wyrzadzamy,to moja modlitwa rowniez ...  !

nie ma nic co byloby zle w symbolach w przedmiotach jakie pomagaja wyrazic bol lub prosbe ..bo Stworcy zalezy na tym abysmy odnalezli w sobie cos co pozwoli rozwiazac wiele problemow...nie mysle,aby ustalal jakies zasady ,specjalne  kodeksy co do naszych tworkow kultu...

dal tylko nam to co potrzebne i obserwuje czy potrafimy to odnalezc ....

zle religie to te ktore skladaja ofiary z czyjegos cierpienia ...oni klekaja przed symbolami ...ini przed sloncem ,a jeszcze inni przed kazdym objawem zycia ..

wiec dajcie im sie modlic ...

1
-6

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika er

Jeśli się jest debilem, to

Jeśli się jest debilem, to nie powód do dumy, a już pewno nie należy się tym chwalić na forum publicznym. 

3
-1
Portret użytkownika dedal

dziwne bo jak we Francji

dziwne bo jak we Francji muzułmanie codziennie rozkładaja swoje dywaniki na ulicy i zaczynaja sie modlić . Całkowicie blokujac ulice, to jest wszystko OK ?

 

6
-2
Portret użytkownika śrubka

według tego egoisty maxia,

według tego egoisty maxia, tak, to jest w porządku. Tylko jak różaniec jest gdzieś w eterze to mu nagle zaczyna wszystko przeszkadzać i smierdzieć.

1
-7
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

rozśmiesza mnie porównywanie

rozśmiesza mnie porównywanie chrześcijaństwa od islamu... Toć to córeczki judaizmu! Tak samo krwiożercze i okrutne jak tatuś, tyle, że chrześcijaństwo tym sie różni od siostrzyczki i tatusia, że bełkocze o miłosierdziu i miłości do każdej kanalii tego świata... ( nie bez powodu... Aby łupić i zabijać nie spotykając oporu)

13
-4
Portret użytkownika Alien1974

To  ten  koniec świata ma

To  ten  koniec świata ma nadejść czy nie? Raz  twierdzą, że koniec świata nadchodzi, raz nie ,  a kasa dla  Kościoła płynie szerokim strumieniem. To ile Kościół zarobił na tym różańcu i  dniach papieskich w ten weekend? Jak koniec świata ma nadejść, skoro jest oparty na fałszywych tezach, które aż rażą w oczy w Ewangeliach Mateusza, Marka i Łukasza? Koniec świata dla ogłupionego ludu, by tzw. słudzy Jezusa mogli kraść i żyć ponad stan. Poza tym  Ewangeliści Marek i Łukasz nie widzieli nawet Jezusa na oczy ani nie byli w Judei, lecz czy ksiądz proboszcz o tym powie swoim ogłupionym owieczkom - no, raczej wątpliwa sprawa. 
Mt 24,22: „Gdyby ów czas nie został skrócony, nikt by nie ocalał. Lecz z powodu wybranych ów czas zostanie skrócony”.

Coś schizofreniczna ta Ewangelia, to ma być koniec świata czy jednak ktoś ma pozostać przy życiu? Zdecydujcie się w końcu. 

5
-3
Portret użytkownika musstek

Do zrozumienia treści Pisma

Do zrozumienia treści Pisma Św. potrzebny jest Duch Św. Jak można zrozumieć Słowo Boże bez jego Światła ! Jak można cokolwiek zobaczyć, jeśli nie ma światła, ale jest tylko mrok... Co końca świata - nie ma co rozmyślać jak i kiedy on nastąpi. Każdy będzie miał swój koniec świata - to chwlia śmierci...Warto na tą chwilę być przygotowanym !

 

0
0

Strony

Skomentuj