Zachodnie media są zdegustowane masowymi modłami Polaków w akcji "Różaniec do granic"

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Wczoraj w całej Polsce odbyła się akcja "Różaniec do granic", zorganizowana przez środowiska katolickie. Polegała na zgromadzeniu się wzdłuż granic Polski na wspólnej modlitwie za pomocą różańca, w której wzięło udział według różnych szacunków od 200 tysięcy do miliona wiernych Kościoła Katolickiego. Jej celem była prośba o pokój dla Polski i Świata. Lewicowe media z Europy Zachodniej zawyły ze złości upatrując w akcji ukrytego wydźwięku antyislamskiego i antyimigranckiego.

 

Zachodnie media, na przykład brytyjske BBC akcję "Różaniec do granic" nazywają wydarzeniem "kontrowersyjnym". Sugeruje się, że była to manifestacja przeciwko uchodźcom. Przypisywanie różnych fobii swoim przeciwnikom politycznym to typowa zasada działania dzisiejszych lewicowo nastawionych mediów. Trudno się zatem dziwić, że widząc sukces akcji polegającej na wspólnej modlitwie, wykazują się niezrozumieniem i strachem przed tak znaczącą mobilizacją polskiego społeczeństwa.

Różaniec opublikowany na Twitterze przez premier Beatę Szydło

Katolicy twierdzą, że odmawiany różaniec, służący do tak zwanej modlitwy mechanicznej, podobnej do młynka modlitewnego z buddyzmu, to potężna "broń". Celem wczorajszej modlitwy było, jak sami mówią "wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny dla świata, Ojczyzny, Kościoła, rodzin, wspólnot i dla nas samych". Na dzień tej akcji religijnej wybrano Święto Matki Bożej Różańcowej, ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją. 

Prawdopodobnie na tej podstawie opierają się "oskarżenia" zagranicznych mediów zdegustowanych zbiorową modlitwą Katolików. Co innego gdyby te modły były prowadzone na dywanikach przez ludzi skierowanych w stronę Mekki. To by się na pewno postępowym zachodnim mediom spodobało.


 

Ocena: 

3
Średnio: 2.8 (5 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Jak można zrozumieć Słowo

Jak można zrozumieć Słowo Boże bez jego Światła ! Jak można cokolwiek zobaczyć, jeśli nie ma światła, ale jest tylko mrok...

Trudno o księgę pełniejszą mroku niż Biblia. Właśnie należy ją czytać jak najzwyklejszą prozę, by nie działały żadne czary-mary. Jeśli w książce brak ducha, to żaden Duch Święty jej nie pomoże Wink

4
0
Portret użytkownika MiamiVibe

Przepiękne ujęte słowa.

Przepięknie ujęte słowa. Ludzie zawierzają swoje życie treści jakiejś książki, a nie wiedzą nawet, że sami mają moc kreacji, tego czego potrzebują. Chrześcijańswo i katolicyzm to kult śmierci: módl się do trupów, a nagroda będzie po śmierci, więc czekają tylko na śmierć... martwi duchowo, przez całe swoje życie.

3
0
Portret użytkownika DialogSercaMiłości

To inicjatywa świeckich

To inicjatywa świeckich Kościoła katolickiegi, a nie hierarchi. 

1
-1
Portret użytkownika babka

Wszystkie parafie świeciły by

Wszystkie parafie świeciły by już dawno pustkami gdyby politycy i kler nie szli ramię w ramię.Gdyby nie religia w szkołach,gdyby ludzie nie hołdowali tradycji i nie posyłali dzieci do pierwszej komunii to księża nie wymuszaliby przez karteczki obecności w kościele.Potem te maluchy czytają teksty o nienaruszonej ,niepokalanej itd i co one z tego rozumieją ,nic ,a może i lepiej ,że nie rozumieją.

1
0
Portret użytkownika MM

"Królowej świata,

"Królowej świata, najpotężniejszej, nieśmiertelnego Boga Rodzicielce, Dziewicy Niepokalanej z duszą i ciałem do nieba wziętej, niech będzie chwała, cześć i dziękczynienie od wszelkiego stworzenia, a nam odpuszczenie wszystkich grzechów, łaska i miłosierdzie przez wszystkie wieki wieków. Amen"

5
-5
Portret użytkownika debaucher

To jest śmiech Smoka

To jest śmiech Smoka Wawelskiego z czołówki bajki "Porwanie Baltazara Gąbki". Nie każdy wie skąd się to wzięło,ale zrobiło zawrotną karierę w polskim necie.
Nie dziękuj...

5
0

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika zdzichumichu

Dla mnie to największy

Dla mnie to największy grzeszny występek !!!!To łamanie drugiego przykazania!!!Bo jak tu czytam" Katolicy go nie znają i myślą ,że przykazań jest 10 !!!Oto to drugie i niewygodne dla Kościoła przykazanie:":Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich." Przykazanie to stanowi zakaz tworzenia przedmiotów kultu, które byłyby odzwierciedleniem jakiegokolwiek Boga.To oczywiście było niewygodne dla Kościła,dla którego dewocjonalia to stały dochód.Tym oto sposobem ci "wierni" osłabiają mur chrześcijański i dają byczą przysługę Szatanowi.

Ave Satan pani primier.

 

 

5
-2
Portret użytkownika nel35

Gdyby akcja odbyła się w

Gdyby akcja odbyła się w innym kraju, nie byłoby problemu. Ponieważ odbyła się w Polsce, jest kontrowersja. Ciekawe, że ŚDM nie wywołały takich komentarzy.

2
0
Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

I jedni i drudzy powinni być

I jedni i drudzy powinni być krytykowani, bo tak na prawdę obie te grupy sa opętane przez religię - Islam lub Chrześcijaństwo. Nie tędy droga...

5
-10
Portret użytkownika kasrok

Ta akcja to prowokacja

Ta akcja to prowokacja syjonistów, pokazanie Islamowi, że tu w Polsce mają dużo owieczek do wytępienia. Jak przyjdzie co do czego, to zobaczymy jak te różańce obronią Polskę i Polaków...śmiac mi się chce z tej zaściankowej ciemnoty mas ogłupionych przez syjonistów. Każdy z Was rozczaruje się kiedy nadejdzie koniec życia. Życie jest tu i teraz, a nie po śmierci w wyimaginowanym raju, stworzonym przez jakiegoś bożka z brodą, który i tak chce tylko Waszych pieniędzy i ślepej wiary. Dzięki niej własnie robią z nami wszystko co chcą ale w końcu bóg wszystkich Was wybawi...hahahahahahaha.....

3
-5

Strony

Skomentuj