Rasistowski artykuł w Gazecie Wyborczej. Potępiono, że nagrody Nobla dostała "gromadka starszych białych mężczyzn" 

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Rasizm względem białych jest obecnie znakiem rozpoznawczym lewicy. Ludzie, którzy uważają się za empatycznych i postępowych, wybaczają wszystko, nawet przestępstwa, o ile popełnia je ktoś o innym niż biały kolorze skóry. Wydaje im się, że dzięki temu bohatersko zwalczają rasizm i ksenofobię. Sami są jednak rasistami tylko ich nienawiść skierowana jest w stronę białej rasy. Popis takiego myślenia dał właśnie jeden z dziennikarzy Gazety Wyborczej.

 

Artykułowi zatytułowanemu "Nagrody Nobla dostała gromadka starszych białych mężczyzn" i napisanemu przez Piotra Cieślińskiego z Gazety Wyborczej, można zarzucić nie tylko rasizm względem białych, ale też seksizm i ageizm, czyli dyskryminacja z powodu wieku. Autor oburza się, że komitet noblowski wręczył nagrody z medycyny, fizyki i chemii dziewięciorgu białym mężczyznom, z których najmłodszy miał 68 lat a najstarszy 85.

 

Z tej opinii wynika, że lewica oczekuje jakiegoś parytetu rasowego, który stałby ponad kryterium osiagniecia naukowego, ale jednocześnie wiekowego, aby nagrodę Nobla mogli dostawać młodsi. Trudno o lepszy dowód na to, że ci, którzy tak gorliwie zwalczają rzekomy rasizm na prawicy, sami są rasistami. Na dodatek proponują dyskryminację ludzi nie tylko z powodu koloru ich skóry jak i z powodu wieku.

Co z tym zrobią finansowani przez żydowskiego spekulanta George'a Sorosa, aktywiści lewicowi z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych? Jeśli chcą być poważni w tym co robią, zawiadomienie do prokuratury już powinno być przygotowane, aby napiętnować rasizm względem białych. Zapewne jednak pan Piotrowi Cieślińskiemu włos z głowy nie spadnie, bo przecież Gazeta Wyborcza należy w części do tego samego George'a Sorosa, nie będą więc chyba robić sobie kłopotów w ramach właściwie jednej korporacji.

 

Tropiciele rasizmu od pana Rafała G. mają teraz szansę udowodnić, że nie są obłudnikami i rasizm względem białych zaprezentowany w obrzydliwym artykule GW, wymierzonym w białych naukowców, boli ich tak samo jak jakakolwiek krytyka ludzi ze względu na kolor ich skóry. Rozgrzani do czerwoności tropiciele rasizmu skupiający się jednak wyłącznie na prawicy mają teraz okazję wykazać, że chodzi im rzeczywiście o walkę z rasizmem, a nie z ludźmi o niewłaściwych według nich poglądach. 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)


Komentarze

Portret użytkownika NS69

Z ciekawości zajżałem na

Z ciekawości zajżałem na stronę Gó...Wna...i po krótkim przeglądzie artykułów...wniosek jest tylko jeden...odporność na wiedzę trzeba leczyć...a ludzie którzy biorą udział w tym cyrku zachowują się jak orkiestra na Titanicu...pytanie tylko kiedy pujdą na dno...

1
-1
Portret użytkownika Grucha2

DPS?

DPS?

0
0
Portret użytkownika yamato

Może w przyszłym roku

Może w przyszłym roku literacką nagrodę Nobla przyznają "młodej czarnoskórej kobiecie" używającej pseudonimu 'cieśliński" Smile

2
0
Portret użytkownika rochel57

Autor "hola' usilnie stara

Autor "hola' usilnie stara się Nas uświadomić, że "admin" przegiął. Czy ktoś prenumeruje tego e-szmatławca "gw" lub kupuje papier ? Nawet jeśli "hola" ma tu racje, to tendencja światowa, by wyeliminować białych jest nie tylko nagminna, ale i zbrodnicza. Biali tępieni są pod przykrywką chrześcijaństwa, co widać, bo niby-biali władz EU usilnie i planowo eliminują swoich, czyli białych. A czy w ramach eliminacji chrześcijaństwa tępi się także wierzących w Boga murzynów ?

8
0

rochel57

Portret użytkownika makry

Przeciez pan Michnik, jako

Przeciez pan Michnik, jako przedstawiciel rasy mieszanej, powinien artykul ten potepic surowo. A tu taki kwiatek...

1
0
Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

"Co z tym zrobią finansowani

"Co z tym zrobią finansowani przez żydowskiego spekulanta George'a Sorosa, aktywiści lewicowi z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych? " - i znów ten Soros. Istny animator obecnej sytuacji na świecie :) 

1
-10
Portret użytkownika spoko*

spoko. za pare lat noblisci:

spoko. za pare lat noblisci:
pokojowa n.n dzihadysta ktory przypadkiem nie wybuchl.
fizyka trajektoria lotu obcietej glowy a przyciganie jowisza.
biologia jak wydoic piec koz na raz.chemia he he...

6
0
Portret użytkownika anonim

Tak samo ta zydowska

Tak samo ta zydowska niezalezna.pl usuwa komentarze krytykujące zydow. Tam redaktorki przeciez maja nazwiska niemiecko zydowskie...

3
0
Portret użytkownika 44

lewactwo (autodestrukcja)

lewactwo (autodestrukcja) powinno być prawnie zabronione (nosi znamiona poważnych zaburzeń psychicznych z których to "syndrom sztokcholmski" jest najlżejszym), a gazeta wyborcza juz dawno zamknięta wraz z tymi pseudo-dziennikarzami na 30 lat

 

12
0

Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi

Portret użytkownika MiamiVibe

Białymi obecnie zaczyna się

Białymi obecnie zaczyna się coraz trudniej sterować, stąd decyzja o zastąpieniu ich kolorowymi i czarnymi, najlepiej muzułmanami bo ich mentalność w większości zatrzymała się w dżungli Smile Oczywiście wśród kolorowych i czarnoskórych znajdą się wartościowe i dobre jednostki, ale no niestety większość sprzyja, aby zastąpiły niesforną białą rasę :) 

4
0
Portret użytkownika pilippek

jak chcecie pare słow

jak chcecie pare słow przekazac autorowi czyli cieślinskiemu to jest pod tym adresem

[email protected] 

z gw inaczej nie mozna walczyc, nawet nei wiem czy to nie ten sam pajac z gw ktory sie pomalowal na "murzyna" zeby zrobic "prowokacje"na ktoryms z marszów a ze nie wyszla to ostatecznie skomentowal to tak " nikt mnie nie zaczepiał, ale widziałem te spojrzenia nienawisci"  czy cos takiego  ;) 

11
0
Portret użytkownika pilipek

poczytaj słownik i dopiero

poczytaj słownik i dopiero potem się wypowiadaj.

i nie wiem w jakim celu wklejasz ten komentarz pare razy??

1
0

Skomentuj