Wielki transport amerykańskiej broni pancernej do Polski! Wojny zwykle wybuchają we wrześniu... 

Kategorie: 

Czołg M1 Abrams - Źródło: wikipedia

Kumulacja zdarzeń militarnych w drugiej połowie września jest zastanawiająca. Jutro zaczynają się oficjalnie ćwiczenia rosyjsko-białoruskie Zapad-2017, które potrwają do 20 września. Potem 25 września zaczynają się polskie ćwiczenia Dragon-17, na dodatek wczoraj do Gdańska dopłynął transport amerykańskiej broni pancernej. Wygląda na to, że ten wrzesień będzie ryzykowny. 

Zaplanowane na 14-20 września rosyjsko-białoruskie manewry Zapad-2017 odbędą się na Białorusi, Bałtyku, na zachodzie Rosji, a także w obwodzie kaliningradzkim. Istnieją obawy, że skala tych ćwiczeń będzie dziesięciokrotnie większa od deklarowanej przez Rosjan. Pojawiły się sugestie, że może dojść do okupacji Białorusi, albo ataku na Ukrainę, państwa bałtyckie lub nawet Polskę.

 

Nasz kraj odpowiada na zapad manewrami wojskowymi Dragon-17, które odbędą się w dniach 25-29 września. Weźmie w nich udział oficjalnie 17 tys. żołnierzy. Będzie to największe tegoroczne ćwiczenie Sił Zbrojnych RP. Warto dodać, że odbędzie się z udziałem wojsk NATO oraz krajów partnerskich sojuszu. Może to oznaczać również armię ukraińską.

Ryzyko konfliktu zbrojnego w Europie Wschodniej można było bagatelizować, ale w momencie gdy Amerykanie przypływają z ponad tysiącem pojazdów, w tym 87 czołgów typu M1 Abrams i 103 bojowe wozy piechoty M2 Bradley, a do tego 18 haubic samobieżnych M109 Paladin, to trzeba zadać pytanie - czy coś się dzieje?

M2 Bradley - źródło: Wikipedia

Ciężki sprzęt należący do wojsk USA przewiózł do gdańskiego portu statek z wojskowym sprzętem dla brygady pancernej armii USA stacjonującej na terytorium Polski. Statek przetransportował też różnego rodzaju samochody ciężarowe i kontenery z nieznanym sprzętem. Poinformowano, że wszystko trafi transportem kolejowym na Dolny Śląsk, gdzie stacjonują Amerykanie.

M109 Paladin - źródło: wikipedia

Z pewnością transport takiej ilości uzbrojenia potrwa kilka dni, a fakt, że amerykańskie czołgi będą jeździły koleją po Polsce akurat wtedy, kiedy Rosjanie będą ćwiczyć na Białorusi, to oczywiście zupełny przypadek. Miejmy nadzieje, że jest to tylko prężenie muskułów i nie dojdzie do żadnej prowokacji. 

 

Konsekwencje ewentualnego konfliktu mogłyby być tragiczne dla naszego kraju. Kiedy polski rząd zaczyna się upominać o reparacje wojenne, trudno sobie wyobrazić o lepszy moment do pacyfikacji Polski ze strony zwyczajowo nieprzyjaznych nam sąsiadów - Niemców, czyli UE i Rosjan, którzy wiedzą, że od nich też można żądać reparacji wojennych po napaści ZSRR na Polskę 17 września 1939 r.

 

Skoro Niemców podliczyliśmy na bilion dolarów, to Rosja zdaje sobie sprawę, że może się spodziewać żądania zapłacenia przynajmniej porównywalnej kwoty. W takich sytuacjach może dochodzić do kalkulacji, w której podbicie kraju z roszczeniami może być tańsze niż ich spłacanie. Jeśli Władimir Putin tak rozumuje, a może mu w tym wtórować pani kanclerz Merkel, to może się zrobić bardzo niebezpiecznie, bo wojny w naszej części świata często wybuchają we wrześniu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Szkoda, że Rosjanie nie

Szkoda, że Rosjanie nie zdemontowali w odpowiednim czasie twoich dziadków... Zapewne byłoby spokojniej na ZnZ...

 Niestety Rosjanie nie potrafili a żydobolszewikom udalo sie uciec co?

8
0
Portret użytkownika UPAdlina

wy demotujecie? Wy to

wy demotujecie? Wy to budujecie pomniki nazi-banderowców takich jak bandera czy szuchewycz. A w Polsce pomniki są demontowane ze względu na prowadzoną przez uSSmańskie "polskie" pacynki polityczne polityki anty-rosyjskiej na polecenie faszyngtonu. To wszystko.

8
-2

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Portret użytkownika barr

i co z tego że żyda skoro jan

i co z tego że żyda skoro jan kazimierz nawet nie miał spiracji żądzenia to jego zona a dokładnie zona po bracie włądysłąwie 4 chciała po smieci jana dać tron ksieciowi z francji a jansobieski chciał początkowo odzyskać prusy od branderburgi  i trzymał się z francja ale sytuacja na podolu mu to udaremniała i nasza harda magnateria co robiła sobie panstwo w państwie  polska wtamtych czasach potrzebowała reform a konstytucja 3 maja była zbyt pózno i do wszystkich jakoś nie trafiała   miernotom nie jestem i nie wszyscy myślą podobnie do ciebie zadufany w sobie człowieku

2
-4
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

barr mylisz sie ni cytujesz

barr mylisz sie ni cytujesz jakies powiastki zydowskie jak to Polska w tym czasie potrzebowała reform. Nie potrzebowała. Taki tyl;ko kit wciskali ci w szkółce.

Potrzebowali reform zdrajcy i sprzedawczyki zydowskiego i niemieckiego nasienia grasujący w Polsce.

Nie dociera do ciebie, że Konstytucja 3-go Maja była wyłącznie po to, by znieść Liberum Veto i pod płaszczykiem "demokracji" przekupić posłów i Polskę rozebrać!!!

Znasz te fakty??!!

6
-2
Portret użytkownika barr

znam i zniesienie liberum

znam i zniesienie liberum veto było jednym z postanowień tak samo jak wzrost znaczenia mieszczaństwa zabranie przywilejów szlachcie bez ziemi  wprowadzeniu parlamentu trójpodziału włądz , dziedzicznośc tronu oraz co uwazam za najwazniejsze zwiekszenie armi polskiej w tych czasach mieliśmy najmniejsza armie nawet prysy/branderburgia w 18 wieku najbardziej liczyła sie stabilna władzai  silna armia gdybysmy ja wtedy mieli sąsiedzi nie mysleli by o rozbiorach moglismy nawet odzyskać prusy śląsk czy szczescin 

2
-2
Portret użytkownika UPAdlina

zajmij sie teraźniejszością,

zajmij sie teraźniejszością, a nie historią, bo patrząc do tyłu zamiast pod nogi potkniesz się o kamień i zapoznasz z glebą.

7
-2

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Portret użytkownika santave

Witam. Ostatnimi czasy miewam

Witam. Ostatnimi czasy miewam bardzo niepokojące sny dodam tylko,że często są one prorocze. W 2005 roku na pół roku przed śmiercią papieża śnił mi się jego pogrzeb i identcyzne sceny jakie póżniej miały miejsce w kwietniu. Taka sama sytuacja nastąpiła w 2010 kiedy kilka dni przed katastrofą smoleńską miałem sen o ludziach zbierających się na ulicach Warszawy i palących świeczki i znicze. Dzisiejszej nocy obudziłem się z ogromnym lękiem. Śniło mi się,że siedząć w domu uslyszałem potężny huk i rozbłysk. W ogromnym przerażeniu pobiegłem do okna i ujrzałem na niebie w oddali ślady jakby grzyba atomowego. Patrząc na to zaczynało dochodzić do mnie , że stało się coś strasznego,miałem uczucie tak silnego lęku jakiego nigdy nie doświadczyłem. W telewizji wyswietlila sie informacja, ze doszło do ataku nuklearnego na Warszawe ( dodam ,że mieszkam od niej kilkadziesiat km i ten rozblysk byl widoczny z okien mojego domu ). W dalszej części snu spoglądając na niebo , widzialem kilkanascie rakiet nuklearnych ciągnacych za sobą smugi. Widok był na prawdę przerażający,dokladnie taki jak pokazuje się na filmowych animacjach dotyczących 3 wojny swiatowej. W polsce nastąpiła dosłowna apokalipsa, ludzie w panice biegali po ulicy, niebo było zasnute czarnymi klebami dymu z ktorych widoczne byly jedynie ogniste przebylski a wpowietrzu czuc bylo metaliczny smak i zapach. Rozdawano tabletki z jodem, których smak czułem w buzi nawet podczas snu. Koszmarne przeżycie. Miejmy nadzieję,że nic takiego nie nastąpi bo patrząc na to co się wyprawia nic nie jest nieuniknione. Pozdrawiam

1
-2
Portret użytkownika ACHILES

                           

                            APEL DO MYŚLĄCYCH SAMODZIELNIE : 

Nie dajcie się omamić bredniami jakie są masoom na MASOWĄ SKALĘ WMAWIANE, za pośrednictwem zeszmacnych ŚRODKÓW MASOWEGO PRZEKAZU, że to zawsze jak rosja ćwiczy swoje wojsko, to zaraz w trakcie tych ćwiczeń, lub zaraz po nich NAPADA, NA INNE KRAJE.

tak to jest nonstop obecnie czynione, na wszystkich niemal kanałach dezinformacyjnych " NIBY NASZYCH ", gdzie jest wałkowane, jak mantra, że rosjanie w trakcie swoich ćwiczeń napadła, na Gruzję, jak i po swoich ćwiczeniach napadła, na dawną Ukrainę, a obecną upadlinę.

A PRAWDA JEST TAKA, że to mały szatan z dużym szatanem sprowokowali Rosjan w Gruzji napadając, na Osetię Północną i mordując rękami Gruzinów, chciał siłą zaanektować tą samodzielną republikę, TO ROSJANIE MAJĄC POROZUMIENIE Z OSETEŃCZYKAMI, postanowili wykonać swoje zobowiązania i PRZEGNALI DZIELNIE BANDZIORÓW NASŁANYCH i tylko w akcie dobrej woli i po skomleniu Prezydenta Francji Sarkoziego, dali się obłaskawić i nie sprzątnęli wszystkich bandziorów szatańskich małych i dużych, oraz Gruzińskich rzeźników, pod wodzą sakaszwilego . TO W TEMACIE KONFLIKTU GRUZIŃSKIEGO POKRÓTCE, a szczegóły można poczytać poniżej : 

http://geopolityka.org/programy/panstwa-nieuznawane/osetia-poludniowa/to-gruzja-napadla-na-osetie-twierdzi-ue

http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/08/08/08-08-2008-najazd-gruzji-na-osetie-poludniowa/

co do prowokacji na dawnej Ukrainie i obecnej upadlinie w wyniku zamachu stanu W ŚWIETLE PRAWA PRAWDZIWEGO MIĘDZYNARODOWEGO, nie muszę się chyba zbytnio tu rozpisywać, BO WSZYSCY MYŚLĄCY O TYM SAMI DOSKONALE JUŻ WIEDZĄ.  Ale nadmienię, że to też dokonały siły szatańskie w momecie INGRZYSK OLIPIJSKICH ZIMOWYCH JAKIE  SIĘ WÓWCZAS W ROSYJSKIEJ SOCZ ODBYWAŁY :" 

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/prezydent-obama-przyznal-ze-usa-sprowokowalo-zamach-stanu-ukrainie

http://natemat.pl/93207,ukrainskie-mity-czyli-prawda-o-majdanie

https://forumemjot.wordpress.com/2014/03/22/ukrainski-majdan-finansuje-george-soros/

I TAK TO SOBIE CIĄGLE WYMYMYŚLAJĄ I SYSTEMATYCZNIE POWTARZAJĄ TE SWOJE plugawe plany w podpalaniu danych krajów i sprzedawania swego ŚMIERCIONOŚNEGO ZŁOMU, do wojowania z ich wrogami.

I OBY Z NAMI TERAZ TO SIĘ NIE UDAŁO, PODOBNIE JAK W39 ROKU, bo jak im się uda, to zgodnie zea słowami Ministra Ławrowa, NAS JUŻ JAKO KRAJU I NARODU POLSKIEGO, NIE MA I NIGDY, JUŻ NIE BĘDZIE, a na nasz teren bedą przybywały wycieczki Rosyjskie i z szatanów i w skafandrach kosmicznych i BEDĄ DEBATOWAĆ, JAK TEN NASZ NARÓD mógł dać się tak omamić, niby Naszym politycznym pajacom wszystkim, po 89 roku I ŚRODKOM MASOWEGO MASS OGŁUPIANIA. 

OCZYWISCIE OBY NIGDY, TAK SIĘ NIE STAŁO, CZEGO SOBIE I WAM TU ŻYCZĘ. 

11
-2
Portret użytkownika Zrelaxowany

Ale belkot... twoj oficer

Ale belkot... twoj oficer prowadzacy sie nie postaral. Wystarczy zeby putin ruszyl na Ukraine a natychmiast straci wladze a rosja sie rozpadnie. Jeden glupi ruch tego pseudomocarstwa i moskwa dolaczy to galerii z hiroszima i nagasaki... wiec nie strasz Polakow fantazjami lawrowa bo predzej te ich tepe lby zawisna na murach kremla niz ta cala miliarderska smietanka rosji pozwoli pionkowi z kgb pozbawic sie wygodnego zycia.

Gdyby rosja miala choc cien nadziei na zwyciestwo juz dawno by zaatakowala zachod bo ma najmniej do stracena a w dodatku glupkowaty narod lykajacy propagande jak cieple kluchy. Zrozumcie ze oni nie moga strawic porazki jaka byl rozpad zsrr. Ale coz... jaki pan taki kram...

2
-11
Portret użytkownika UPAdlina

bełkot mendak to ty tu

bełkot mendak to ty tu prezentujesz. Putin nie musi ruszać na upainę, bo to szambo samo wkrótce przestanie istnieć w takim kształcie jak obecnie. Głupie ruchy to wykonuje bandycka uSSmania, którą kosztuje to porażki w Syrii i utratę dotychczasowych "sojuszników". którzy robią zlewkę na upadającego hegemona. Polakom trzeba mówić prawdę, że uSSmański bandzior ze swoim sprzętem wojskowym to zagrożenie dla Polski, bo w desperacji może zaatakować Rosję, a Rosja odpowie kontratakiem na instalacje degenerata zza oceanu na terenie Polski. Taka jest prawda. Zaatakowanie którejkolwiek ze stron swojego przeciwnika zakończyłoby się światowym nuklearnym armageddonem, więc ględzenie twoje o tym, że "Rosja zaatakowałaby gdyby miała cień nadziei na wygraną" świadczy o twojej totalnej ignorancji i głupocie. Ale czego można oczekiwać od majdaniarskiego skakuna z nazi-kijowa, który już od dawna robi za portalowego clowna.

9
-1

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Portret użytkownika Polak z Polski

Dzisiejszy wpis na stronie z

Dzisiejszy wpis na stronie z informacjami o wojnie z Imperium Zła w Syrii i na Świecie

informacja z : https://kodluch.wordpress.com/2017/09/13/13-09-2017-syria-713-dzien-sprzatania-swiata/

 

,,Do Polski amerykańscy okupanci przetransportowali kolejne 1000 sztuk „techniki” wojennej. Ćwiczenia NATO w Polsce rozpoczną się w tym samym czasie co ćwiczenia na Białorusi,,

PRZEMÓWIENIE ŁAWROWA DO POLAKÓW : Oczywiście..możecie polscy koledzy ściągnąć obce wojska pod naszą granicę,nastawiać rakiet ile wasza słowiańska bratnia dusza zapragnie.. to „wasz wybór”  ..ale pamiętajcie: Jeżeli nasz amerykański partner prewencyjnie zaatakuje,co ma w zwyczaju czynić pewnie nawet bez konsultacji z polską generalicją,co by nie dziwiło..  lub gdyby pusta rakieta nami : „kakaja reakcja” „przypadkiem”spadła choćby metr na naszą stronę..to wiedzcie..,że nie pomoże wtedy tłumaczenie podobne Kwaśniewskiemu jak po Iraku „Amerykanie nas oszukaaaaali”…Między Odrą , a Bugiem kamień na kamieniu się nie ostanie,nie będzie komu was łopatami zgarniać,nie dowiecie się nawet kto zaczął,a kto wygrał nie dowiecie się z pewnością..Powstanie nowa kraina..Mazowiecka Kraina Tysiąca Jezior….radioaktywnych jezior..nnnnno….Nie będzie ganiania z kałachami po lasach..zabawy w chowanego,oooo.. nieeee..błysk wiaterek i już was nie ma…..USA i Rosja to duże obszary i jakoś przetrwają..W obliczu ogromu ofiar dojdzie w końcu do zawieszenia walk..ale po Polsce śladu nie będzie i przez najbliższe 500 lat zwiedzać ją będą turyści z USA i Rosji..w kosmicznych skafandrach…Kiedy w końcu koledzy zrozumiecie,że wujek Sam traktuje was jako ten ZDERZAK Europy jesteście wyznaczeni przez USA na pole bitwy , miejsce pierwszego starcia..”Samobójczy Opóżniacz” byle jak najdalej Ameryki,jak najbliżej głupich polax. ? Czy zatroskani o los rodaków polscy prezydenci mieli odwagę udostępnić wam dane które z niewiadomych przyczyn są bardziej chronione niżli te wojskowe a mianowicie : Ile m 2 schronu przeciwatomowego przypada na 100 tys.mieszkańców ile ich jest budowanych rocznie…hę ? Dlaczego nie chcą wam ich udostępnić,tylko dzień w dzień szczują na nas,chwaląc się ile to sztuk złomu z Niemiec i USA sprowadzili ? To ja wam to powiem kochani:0,93m2 schronu /100 tys..Cała wasza wierchuszka będzie dyrygowała siedząc 200 m pod ziemią,albo czmychnie na Bliski Wschód , albo na Hawaje..a co z wami..co z wami koledzy liuby myje.. pytam was ? http://wpolityce.pl/…/292817-redzikowo-inauguracja-budowy-t… Jak mówił pan minister Macierewicz, to ważny dzień. Podkreślali to zresztą wszyscy panowie, którzy przed chwilą skierowali do nas swoje słowa. To ważny dzień, bo to dzień, w którym rozpoczyna się kolejny etap wzmocnienia bezpieczeństwa Europy, w tym Polski. Wzmocnienia bezpieczeństwa Polski, bo choć ten system obrony antyrakietowej, który będzie tutaj w bazie w Redzikowie zainstalowany, system armi iUSA, bronił przed rakietami lecącymi dalej na Zachód Europy i taki jest jego główny cel, to będzie jednak rozmieszczony w naszym kraju, będzie elementem infrastruktury USAi NATO. Chcę to podkreślić z całą mocą, bo będzie to infrastruktura stała. Polacy sa żywa tarcza dla ochorny zachodu i USA

Jeden pocisk typu Iskander wystarczy, by obrócić w pył duży, mieszkalny blok. Jeśli jest uzbrojony w głowicę nuklearną – zrównuje z ziemią miasto. Rosjanie rozmieścili w ostatnich miesiącach takie rakiety w obwodzie kaliningradzkim, zagrażając całemu terytorium Polski. Zobacz film, na którym widać Iskandera w akcji.

http://wiadomosci.onet.pl/…/makarow-kontrposuniecia-r…/r73z8

14
-2
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

"polska" rączka machająca

"polska" rączka machająca szabelką zostanie a reszta wyparuje w eter.. Tak się skończy, jak zawsze kończyło! Amerykanie won z Polski razem ze swoimi wojennymi zabawkami Precz!!!

10
-2
Portret użytkownika Anioł Prawdy

spokojnie spokojnie - oni też

spokojnie spokojnie - oni też wyparują jak by co - niech tylko corium przepali się do lawy i straci wodne chłodzenie... 180 ton ciśnie się w dół i przepala wszystko - ma ogromną masę własną i małą w sumie objętość - prawdopodobnie jest o wiele cięższe niż ołów - można sobie tylko wyobrazić co tam się dzieje i co może się stać w każdej chwili...

6
-1

Strony

Skomentuj