Wielki transport amerykańskiej broni pancernej do Polski! Wojny zwykle wybuchają we wrześniu... 

Kategorie: 

Czołg M1 Abrams - Źródło: wikipedia

Kumulacja zdarzeń militarnych w drugiej połowie września jest zastanawiająca. Jutro zaczynają się oficjalnie ćwiczenia rosyjsko-białoruskie Zapad-2017, które potrwają do 20 września. Potem 25 września zaczynają się polskie ćwiczenia Dragon-17, na dodatek wczoraj do Gdańska dopłynął transport amerykańskiej broni pancernej. Wygląda na to, że ten wrzesień będzie ryzykowny. 

Zaplanowane na 14-20 września rosyjsko-białoruskie manewry Zapad-2017 odbędą się na Białorusi, Bałtyku, na zachodzie Rosji, a także w obwodzie kaliningradzkim. Istnieją obawy, że skala tych ćwiczeń będzie dziesięciokrotnie większa od deklarowanej przez Rosjan. Pojawiły się sugestie, że może dojść do okupacji Białorusi, albo ataku na Ukrainę, państwa bałtyckie lub nawet Polskę.

 

Nasz kraj odpowiada na zapad manewrami wojskowymi Dragon-17, które odbędą się w dniach 25-29 września. Weźmie w nich udział oficjalnie 17 tys. żołnierzy. Będzie to największe tegoroczne ćwiczenie Sił Zbrojnych RP. Warto dodać, że odbędzie się z udziałem wojsk NATO oraz krajów partnerskich sojuszu. Może to oznaczać również armię ukraińską.

Ryzyko konfliktu zbrojnego w Europie Wschodniej można było bagatelizować, ale w momencie gdy Amerykanie przypływają z ponad tysiącem pojazdów, w tym 87 czołgów typu M1 Abrams i 103 bojowe wozy piechoty M2 Bradley, a do tego 18 haubic samobieżnych M109 Paladin, to trzeba zadać pytanie - czy coś się dzieje?

M2 Bradley - źródło: Wikipedia

Ciężki sprzęt należący do wojsk USA przewiózł do gdańskiego portu statek z wojskowym sprzętem dla brygady pancernej armii USA stacjonującej na terytorium Polski. Statek przetransportował też różnego rodzaju samochody ciężarowe i kontenery z nieznanym sprzętem. Poinformowano, że wszystko trafi transportem kolejowym na Dolny Śląsk, gdzie stacjonują Amerykanie.

M109 Paladin - źródło: wikipedia

Z pewnością transport takiej ilości uzbrojenia potrwa kilka dni, a fakt, że amerykańskie czołgi będą jeździły koleją po Polsce akurat wtedy, kiedy Rosjanie będą ćwiczyć na Białorusi, to oczywiście zupełny przypadek. Miejmy nadzieje, że jest to tylko prężenie muskułów i nie dojdzie do żadnej prowokacji. 

 

Konsekwencje ewentualnego konfliktu mogłyby być tragiczne dla naszego kraju. Kiedy polski rząd zaczyna się upominać o reparacje wojenne, trudno sobie wyobrazić o lepszy moment do pacyfikacji Polski ze strony zwyczajowo nieprzyjaznych nam sąsiadów - Niemców, czyli UE i Rosjan, którzy wiedzą, że od nich też można żądać reparacji wojennych po napaści ZSRR na Polskę 17 września 1939 r.

 

Skoro Niemców podliczyliśmy na bilion dolarów, to Rosja zdaje sobie sprawę, że może się spodziewać żądania zapłacenia przynajmniej porównywalnej kwoty. W takich sytuacjach może dochodzić do kalkulacji, w której podbicie kraju z roszczeniami może być tańsze niż ich spłacanie. Jeśli Władimir Putin tak rozumuje, a może mu w tym wtórować pani kanclerz Merkel, to może się zrobić bardzo niebezpiecznie, bo wojny w naszej części świata często wybuchają we wrześniu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Oczywiście wolałbym żeby kraj

Oczywiście wolałbym żeby kraj potrafił sam zapewnić sobie bezpieczeństwo, ale ostatnie 30 lat rządów lewactwa to zmarnowany czas i Polska nie wytworzyła żadnej realnej siły. Z trójki okupantów: Rosja, Niemcy albo USA wolę USA. Pod względem gospodarczym gorzej niż pod butem rosyjskim czy niemieckim nie będzie, poza tym okupacja amerykańska to przynajmniej jakaś nowość... Minus jest taki, że przy niesprzyjającym rozwoju wydarzeń USA może nas wykorzystać jako poligon nuklearny...

2
-13
Portret użytkownika UPAdlina

nie może, tylko wykorzysta

nie może, tylko wykorzysta przy pierwszej nadarzającej się okazji. Bandycka uSSmania nie ma przyjaciół tylko zastraszone lub przekupione pionki do poświęcenia w swojej grze o utrzymanie upadającej hegemonii na świecie. Ten bandzior nie zawaha się wystrzelić z terytorium Polski rakiety, na które oczywiście zaatakowana strona odpowie. Brak uSSmańskich bandytów na terytorium Polski to brak obaw spełnienia się takiego scenariusza.

10
-2

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Portret użytkownika UPAdlina

ale mimo wszystko okupacja

ale mimo wszystko okupacja uSSmanów jest "najlepsza". Bo to "nowość" i co najwyżej spalą nas swoimi działaniami w ogniu nuklearnym."Gratulacje"!

12
-2

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Portret użytkownika UPAdlina

Angelusie miłościwy. Zwracaj

Angelusie miłościwy. Zwracaj się do mnie całym nickiem, bo przecież "UPAdlina" to nie "upa", tak jak "abstrahuje" to nie to samo co "huje". Z poważaniem UPAdlina.

5
-1

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Portret użytkownika FOL

Dokladnie ja już wolał bym,

Dokladnie ja już wolał bym, abyśmy byli  "51 stanem", niż kalifatem niemieckim czy ruskim kolejnym obwodem. Ci ktorzy belkoczą o zdradzie i niepodległości, to niech idą z kijem na czołg jak im się podoba.

2
-10
Portret użytkownika UPAdlina

niemcy same są pod uSSmańską

niemcy same są pod uSSmańską okupacją, więc mogłyby tylko być uSSmańskim namiestnikiem na terenie Polski, co przecież w sumie ma miejsce od 89 roku. Może ty wolisz uSSmański bandycki but, wspierający nazi-banderowskiego śmiertelnego wroga Polski, ale inni mówią uSSmanom: WON !

9
-2

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Portret użytkownika Alasca

Inni = garstka proruskich

Inni = garstka proruskich oszolomow finansowana z kremla, niestety bez poddatnego gruntu u nas w Polsce. I tak trzymac!!

2
-8
Portret użytkownika UPAdlina

nie rozśmieszaj mnie mendak.

nie rozśmieszaj mnie mendak. Spójrz jak twoje nazi-banderowskie poglądy i fiksacja rusofobiczna są odbierane przez Polaków. Zajrzyj na niezależne portale. Coraz wiecej ludzi rozumie, że uSSmański bandyta, która odpalił Polakom śmiertelnie niebezpieczny nazi-banderyzm na twoim grajdole to wróg Polaków. Rosja zwalczajaca nazi-banderyzm oraz hamująca bandytę zza oceanu staje się automatycznie polskim sojusznikiem. "U nas w Polsce"? Buhahahahaha! Kto wierzy chachle w twoją polskość?! Nawet polskiej klawiatury nie używasz. Śmiech na sali.

6
-2

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Portret użytkownika Kimbur

Reparacje nie mają nic do

Reparacje nie mają nic do rzeczy. My Polska możemy sobie żądać od obcych rządów, a te mogą nam dać figę. Ruskie spiknięte są z Niemcami poprzez Nord Streamy - łączy ich rurociąg i pieniądze. I zwsze dokonywali wspólnie rozbiorów Polski. Co do głowy przyjdzie Chorym Przywódcom??? - a któż wie?

4
-3
Portret użytkownika sceptyyk

W zamysle naszego rządu,

W zamysle naszego rządu, zostali tu sprowadzeni po to, żeby Twoi idole z kremla nie zrealizowali przetrenowanego już ataku nuklernego na naszą stolicę, Ponieważ takowy atak na terytorium gdzie są rozlokowani ich żołdacy, równa się z atakiem na ich kraj... 

6
-11
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

I tu sie mylisz Kolego ...

I tu sie mylisz Kolego ... Właśnie teraz jesteśmy narażeni na ten atak bardziej, niż kiedykolwiek... Jak widać w Syrii Rosjanie specjalnie nie przejmują się "amerykańskim terenem"... Smile

13
-4
Portret użytkownika sceptyyk

Mylę się? Chcesz mi

Mylę się? Chcesz mi powiedzieć, że Rosja zaatakuje amerykański kontyngent na naszym terytorium? Dajesz przykład Syrii? Ja pamiętam, że Amerykanie wystrzelili kilkadziesiąt starych tomahawków do ataku na Syryjsko-Rosyjską bazę i co? Rosjanie zesrali się ze strachu i nie bronili przed tymi rakietami ani siebie ani Syryjczyków... Oni nawet srają tam ze strachu przed żydowskim lotnictwem... A jaki wybór pozostawił nam kreml po manewrach symulujących atak taktycznych rakiet z głowicami nuklearnymi na Warszawę? Mamy czekać z wiarą że kremlowskie żydostwo nie zrealizuje tych grożb???...

3
-11
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Niestety sceptyku sądzę, że

Niestety sceptyku sądzę, że zbliża się godzina mojej prognozy z ub. roku... Sad

 A tak nawiązując do tego ataku na rosyjsko-syryjską bazę, to nie było potrzeby jej bronić, bo była opuszczona a owe "tomahawki" podziergały jenno parę dzierg w płycie lotniska... Smile

6
-2
Portret użytkownika sceptyyk

Z tego co ja pamiętam, to od

Z tego co ja pamiętam, to od dwóch lat nie możesz się doczekać ataku nuklernego Rosjan na Warszawę...                                                                                                                                  A wracając do ataku na syryjsko-rosyjską bazę - opuszczona? Ale tylko przez Rosjan na czas ataku...  USA ostrzegło Rosjan o ataku i Rosjanie dali z tej bazy nogę pozostawiając Syryjczyków bez obrony... Efekt - 7 zabitych, 8 rannych... Zabici i ranni w opuszczonej bazie???... Skoro Rosjanie są aż tak silni to dlaczego uciekli z tej bazy???... Na trasie przelotu tych rakiet leży Rosyjska baza w Tartus z silną obroną przeciwlotniczą - dlaczego nie zestrzelili tych rakiet? Odpowiedz jest prosta, kremlowskie żydostwo dostało prikaz od od swoich "braiszków" z Tel-Aviw i USA - mordy w kubeł i nie szczekać... Skoro twoi idole z kremla są tacy mocni, to dlaczego nie wolno im bronić Syryjczyków prze żydowskimi nalotami???... Eh AMR - zrobiłeś z siebie obrońcę jednej z ostoi światowego żydostwa - robisz laskę kremlowskiemu żydostwu... Ale to są Twoje wybory...

2
-4
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

-zabitych po ataku serią

7-zabitych po ataku serią tomahawków? Pewnie obsługa stołówki wojskowej.. Syryjczyków tez tam nie było. Pozostała tylko obsługa.

Nie zestrzelili? Chodziło o pokazanie światu, jakim nędznym uzbrojeniem dysponuje USA. Po za tym tor rakiet przez Rosjan został zmieniony i tylko jedna doleciała do celu...

5
-2

Strony

Skomentuj