Amerykański analityk twierdzi, że manewry ZAPAD-2017 to symulacja inwazji na Polskę!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak twierdzi analityk Dr Phillip Petersen z amerykańskiego think tanku - The Potomac Foundation - rozpoczynające się za 2 dni manewry rosyjsko-białoruskie ZAPAD-2017 mają za zadanie przećwiczenie ewentualnej inwazji na Polskę. Jego zdaniem takie ćwiczenia trzeba traktować bardzo poważnie.

Zaplanowane na 14-20 września rosyjsko-białoruskie manewry ZAPAD-2017 odbędą się w kilku lokalizacjach. Przede wszystkim na Białorusi, na Bałtyku w okolicach Obwodu Kaliningradzkiego, oraz w zachodniej części Rosji. Kilka dni później, w Polsce, między 25 a 29 września 17 tysięcy żołnierzy weźmie udział ćwiczeniu Dragon-17, które jest największym tegorocznym ćwiczeniem Sił Zbrojnych RP. 

Będzie to ćwiczenie narodowe, z udziałem wojsk NATO oraz krajów partnerskich sojuszu. Jednak koincydencja czasowa obu manewrów jest bardzo zastanawiająca. Peterson, w wywiadzie dla PAP, powiedział. że nie jest pewny czy Rosjanie "nacisną na spust i odpalą". Według niego szczególnie niepokojące jest zamówienie aż 4200 wagonów kolejowych. 

Być może to wielkie kolejowe zamówienie było celowe, aby zrobić odpowiednie wrażenie i wzbudzić tego typu opinie. Jednak Peterson przypomina manewry Kaukaz-2008, które miały kontynuację w postaci wojny z Gruzją. Amerykanin sugeruje, że Rosja boryka się z problemami gospodarczymi i wojna może być jedną z opcji. 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika UPAdlina

tak? A co się dzieje na

tak? A co się dzieje na takich portalach jak tvn24? Teksty nie pojawiają sie w czasie rzeczywistym i są przeglądane przez cenzurę, która w większości nie dopuszcza anty-banderowskich treści. Niektóre pokazują się na kilkanaście minut (żeby udowodnić brak cenzury) a potem są kasowane. I to nie dzieje się w Rosji kłamliwy trollu, tylko w Polsce na portalu, który uważasz za "wiarygodne" źródło hipokryto.

9
-1

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Portret użytkownika John Moll

Ty już dobrze wiesz o które

Ty już dobrze wiesz o które wyzwiska mi chodzi.

Skoro, jak sam piszesz, jesteś w wolnej Polsce, to żadne konta nie będą usuwane. Ale komentarze prowokujące i zawierające wyzwiska nie będą zamieszczane.

6
-2
Portret użytkownika Piotrek

Jest inny kraj wiekszy od

Jest inny kraj wiekszy od Rosji co ma juz zaplanowaną politykę rozwoju Europy na zasadzie sprzedaży dóbr konsumpcyjnych. Polska zajmuje w jego planach znaczną część, po cichu lubia Polskę. To jest wielki plan rozwoju również dla Europy bez agresji politycznej i milatrnej czyli zupełnie inny niż obecnie reprezentuje Rosja. Jeden ruski but przekroczy granicę Polski i uruchomia się seria rakiet jądrowych wymierzonych w ich prymitywne , wyglądające średniowiecznie wojska (ciągle pepesze zawieszone na szarych ludzikach i jeżdżące prostopoadłościany z metalu, że to nasze dzieci musza jeszcze ogladać !!! A świat w innych mózgach poszedł już daleko do przodu) i ich podziemne fabryki miltarne !!! Życzę miłego Dnia !   

1
-7
Portret użytkownika UPAdlina

zawsze śmieszą mnie ludzie,

zawsze śmieszą mnie ludzie, którzy zaprzeczają rzeczywistości. Byłoby to zrozumiałe, gdyby inni nie mieli do niej dostępu, ale przecież inni widzą, słyszą, więc po co robić z siebie głupka i udawać, że jest inaczej, niż jest? Agresje kolego to są od dekad dokonywane przez nato z uSSmanami na czele. "Pepesze zawieszone na szarych ludzikach i średniowieczne wojska". To jakim cudem te średniowieczne wojska skopały w pośrednim starciu tyłki "super-nowoczesnym" wojskom hegemona zza oceanu w Syrii? Jakim cudem ta "średniowieczna technika" robi z uSSmańskich super-niszczycieli pływające bezwolne wanny? Doprawdy można się zastanawiać, czy jest gdzieś granica waszej głupoty? Albo być może jesteście już tak sfrustrowani upadającym "światem według uSSa", że próbujecie poprzez wygłaszanie takich tekstów zmusić rzeczywistość do transformacji zgodnej z waszą wizją? Hehehehehe! Na próżno. LUDZIE SIĘ BUDZĄ i świat się zmienia na lepsze, a w nowym świecie nie będzie już miejsca na takie bandyckie twory jak obecna uSSmania. Życzę miłego dnia!

10
-5

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Portret użytkownika .

Na pohybel czarnym i

Na pohybel czarnym i czerwonym. Trole z zachodu i trole ze wschodu odpier...cie sie od Polski i wracajcie do siebie! Nie chcemy was w maszym pieknym kraju!

5
-1

Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem.

Portret użytkownika gnago

No oczywiste ekspert

No oczywiste ekspert ujawniający oczywiste!!!! A wojska nato ćwiczą jedynie walkę z UFO a jankesi eskadry samolotów w malowaniu rosyjskim to tylko z powodu braku wiedzy o maskowaniu UFO

2
-2
Portret użytkownika Conan

Wojna przyjdzie z Niemiec i

Wojna przyjdzie z Niemiec i Ukrainy. Ruscy są w porządku i nic do nas nie mają a Ukraińcy nas nienawidzą jak Palestyna Żydów.

11
0
Portret użytkownika Alien1974

A co myślicie o książce

A co myślicie o książce "Wspólny Wróg" Rulfa Dietera Mullera? Gdy połączy się informacje zawarte w książce Mullera z osobami takimi jak Theodor von Cramer-Klett, jr. przedstawiciel Watykanu czy z osobą kuzyna zamordowanego cara Mikołaja II, Cyryla Władimirowicza, to co nam wychodzi? Przypomnę tylko, że Hitler został wybrany w demokratycznych wyborach dzięki poparcu KRK. Jest jeszcze wiele innych faktów, które dają do myślenia takich, jak wizyta brata cesarza Japonii, opuszczone flagi do połowy masztu w Niemczech po śmierci Piłsudskiego czy pomoc Wehrmachtu w odzyskaniu Zaolzia . A do tego słowa pułkownika Becka wypowiedziane w Bukareszcie 39 r. z których wynika jednoznacznie, że Polska dała się ograć, bo ufaliśmy Kościołowi, a oni zdradzili.  

1
0
Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Niestety niektórzy z kwiatami

Niestety niektórzy z kwiatami powitaliby w Polsce Ruska i oddali nasz kraj pod dyktando Putina. To ci sami ludzie, którzy kibicują RoSSji, gdy napada na sąsiedni kraj. Za kilkadziesiąt lat ludzie tego pokroju będą juz twierdzić, że to nie byli Ruscy tylko jakaś żydo-komuna, żeby wybielić zbrodnie Rosji. I tak w kółko od czasów zaborów... 

3
-13
Portret użytkownika UPAdlina

ty za to z kwiatami

ty za to z kwiatami powitałbyś uSSmańskiego bandziora. Na jaki to sąsiedni kraj napadli Ruscy? Tylko nie rozśmieszaj nikogo ukrainą czy gruzją, bo to już było wałkowane sto razy. Za to bandyckie uSSmany prowadzą kilka agresji jednocześnie dokonując przy tym szeregu zbrodni. Czy myślisz, że ludzie tego nie widzą. Ogarnij się człowieku.

12
-2

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Portret użytkownika maxiu

Mnie osobiści dziwi...ze z

Mnie osobiści dziwi...ze z jednej strony upadlina kusi,kusi,szkaluje ,kusi na Ukraine...Gdzie jak by miał łeb wiedział by ze to tak naprawde mocarstwa napuszczaja na siebie "mniejsze panstwa" . Jak sro autor upodlina ze usa i mosad to gamonie to ma racej,układy założenia nelsony z "m" na poczatku.Dlatego tak zwane" trolle" z zachodu czy wschodu...północy czy poludnia-Kombinujecie ,spekulujecie----Zapamietajcie na wieki ,bo juz wieki trwa wyzysk Polski,rownei biednych panstw,nacji.......pomiedzy "mocarstwami",...ktore zawlaszczaja i niszcza charakter,kulture,wspomnienie,historie,i LUDZI. Nieczyste inetresy kazdego panstwa,kazdego mocartwa,kazdego czlowieka powinny byc szakalowane i wierze....a nawet obiecuje tak bedzie.Kazdy zly czyn bedzie i jest zlym czynem,nie ma celu uswiecajacego srodki-jesli akzdy zly czlowiek ich nie sprawdzil.Ludzie Świadomi,sumienni zawsze widza falsz...a pchlić na strony czy lewą czy prawą zachody wschody,ulice czy dom.Beszczelnie najlatwiej.Z calym szacunkiem guzik wiesz Upadlina i guzik wiedza inne twory stojace za Twoim Usa ,Upa i Puti. Szkoda ,szkoda...  Ale kocham świadomość...duuuzo osob widzi a nie mowi,a szczekajacy przeciagaja linie....ktora nie sluzy czlowiekowi i Nam.Pozdrawiam Maxiu

2
-4
Portret użytkownika UPAdlina

no maxiu, tylko nie mów mi,

no maxiu, tylko nie mów mi, że ty też jesteś Polakiem, bo - z całym szacunkiem - pęknę ze śmiechu. Nie będę komentował twojego wpisu, bo za dużo nie zrozumiałem. A swoją drogą maxiu translator google'a musi jeszcze popracować nad sobą. Pozdrawiam także.

8
-3

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Portret użytkownika UPAdlina

kresy.24.pl to pro

kresy.24.pl to pro-banderowski portal rusofobiczny. Dla mnie to źródło to takie samo szambo, jak tvn24 trollino. Ale jeżeli już poruszyłeś temat to Julia Łatynina od lat jest antyrządową tubą opłacaną przez żydo-zachód i kilka razy została za to przez "wdzięcznych" Rosjan odpowiednio potraktowana. Między innymi oblano ją fekaliami. W końcu więc widząc, że nie jest w stanie wyprać Rosjanom mózgów swoją propagandową papką wyniosła się do swoich mocodawców, tak jak chodorkowski i inne opłacane przez sorosa kanalie. I tak trzymać.

11
-2

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Strony

Skomentuj