Amerykański analityk twierdzi, że manewry ZAPAD-2017 to symulacja inwazji na Polskę!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak twierdzi analityk Dr Phillip Petersen z amerykańskiego think tanku - The Potomac Foundation - rozpoczynające się za 2 dni manewry rosyjsko-białoruskie ZAPAD-2017 mają za zadanie przećwiczenie ewentualnej inwazji na Polskę. Jego zdaniem takie ćwiczenia trzeba traktować bardzo poważnie.

Zaplanowane na 14-20 września rosyjsko-białoruskie manewry ZAPAD-2017 odbędą się w kilku lokalizacjach. Przede wszystkim na Białorusi, na Bałtyku w okolicach Obwodu Kaliningradzkiego, oraz w zachodniej części Rosji. Kilka dni później, w Polsce, między 25 a 29 września 17 tysięcy żołnierzy weźmie udział ćwiczeniu Dragon-17, które jest największym tegorocznym ćwiczeniem Sił Zbrojnych RP. 

Będzie to ćwiczenie narodowe, z udziałem wojsk NATO oraz krajów partnerskich sojuszu. Jednak koincydencja czasowa obu manewrów jest bardzo zastanawiająca. Peterson, w wywiadzie dla PAP, powiedział. że nie jest pewny czy Rosjanie "nacisną na spust i odpalą". Według niego szczególnie niepokojące jest zamówienie aż 4200 wagonów kolejowych. 

Być może to wielkie kolejowe zamówienie było celowe, aby zrobić odpowiednie wrażenie i wzbudzić tego typu opinie. Jednak Peterson przypomina manewry Kaukaz-2008, które miały kontynuację w postaci wojny z Gruzją. Amerykanin sugeruje, że Rosja boryka się z problemami gospodarczymi i wojna może być jedną z opcji. 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika rogol

Z ta Gruzja to tak samo jak

Z ta Gruzja to tak samo jak ze Syrja.

Ruscy zaatakowali.

Zalezy jak kto na to parezy.

w Ameryce zawsze krzywo patrza ze: to nie oni.

1
-2
Portret użytkownika ACHILES

WOJNY NIE BĘDZIE Z ROSJANAMI,

WOJNY NIE BĘDZIE Z ROSJANAMI, a jeśli i już, TO NIE Z ROSJAN POWODÓW i jeśli jednak dojdzie do aktu szatańskiego FAŁSZYWEJ FLAGI, NA NASZYM TERENIE, a Rosjanie zechcą w to dać się podkusić, TO JUŻ NAS JAKO KRAJU I NARÓDU, NIE MA I NIGDY JUŻ NIE WRÓCIMY, BO TU U NAS BĘDZIE PUSTYNIA ATOMOWA, a pociski jądrowe będą spadały i będą zbijane, nad naszymi głowami, zarówno te szatańskie, jak i te Rosyjskie. 

OTT I CAŁA FILOZOFIA, co do tego zagadnienia wojennego, o czym tu od zawsze Wam tu to piszę. ( nikt obecnie nie ma szans w starciu z Rosjanami, bo wojna z Rosjanami, to też wojna z Chińczykami, po Rosjan stronie ).

12
-2
Portret użytkownika Alasca

Szkoda ze tych bzdur nie

Szkoda ze tych bzdur nie napisales cyrylica - byloby spojnie. Jezeli wojna w Europie wybuchnie to tylko z powodu rosji - tak samo jak przez nich wybuchla II wojna. 

3
-14
Portret użytkownika UPAdlina

a potem się dziwisz, że nikt

a potem się dziwisz, że nikt was nie traktuje poważnie. Wojna w europie może wybuchnąć tylko przez bandycką uSSmanię, bo to nie Rosja ze swoimi żołdakami rozkłada się obozem w Ameryce Płn przy granicach uSSmanii, tylko uSSmania w europie przy granicach Rosji. Jeżeli wleziesz uzbrojony na wycieraczkę od moich drzwi, to ja będę agresorem śmieszny człowieczku, czy ty? II WŚ wybuchła przez Rosję? Może jakieś szczegóły, bo w 1939 roku Rosja nie istniała jako suwerenne państwo, a wojnę rozpoczęły nazistowskie niemcy. Przynajmniej w naszej rzeczywistości. Ale oczywiście w twojej sennej rzeczywistości mogły wydarzyć się inne rzeczy. Tylko, że ludzi interesuje rzeczywistość która ich otacza, a nie senne iluzje trolli banderowskich.

12
-3

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Portret użytkownika Ad45am

Zapoznaj się nieuku z faktami

Zapoznaj się nieuku z faktami - Agresja ZSRR na Polskę – zbrojna napaść dokonana 17 września 1939 przez ZSRR (bez określonego w prawie międzynarodowym wypowiedzenia wojny) na Polskę, będącą od 1 września 1939 w stanie wojny z III Rzeszą.

3
-2
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Zgadza się. Zydobolszewia

Zgadza się. Zydobolszewia dogadała się ze swoimi braćmi krwi - Niemcami, w sprawie rozbiorów Polski. Dzisiaj nie ma żydobolszewii, tylko broniąca się Rosja przed zakusami anglosasów - braci krwi żydowskiej.

Teraz Polska powinna zewrzeć wspólne szeregi z Rosją i innymi państwami słowiańskimi, przeciwko lewackiemu żydostwu! A ty nazywający innych "nieukami" masz tępy łeb z tępym wzrokiem połykającycm prawdy objawiuone.

1
-2
Portret użytkownika Jasiek

Rosja niestety, wbrew pozorom

Rosja niestety, wbrew pozorom jest również sterowana przez syjonistyczny Sanheddryn (sprawdź pochodzenie Miedwiediewa czy Putina). Jednak w ich planie wywołania III wojny św. jest zaprojektowana po drugiej stronie barykady. Inaczej przecież nie doszłoby do wojny, tak?

2
-3
Portret użytkownika Alasca

I co admin tchorzu ruski -

I co admin tchorzu ruski - prawda w oczy kole to usuwasz moje komentarze haha - ta jedyna forma jaka potraficie bronic ten ruski padol pojazuje wasza slabosc. To dla mnie ogromna satysfakcja! Taki wasz los w Polsce! 0 miejsca dla zwolennikow putina i jegi grandy. 

2
-17
Portret użytkownika UPAdlina

no i zobacz trollu. Chciałem

no i zobacz trollu. Chciałem ci odpisać, ale John mnie wykasował. Nie jęcz więc, bo i tak nikt nie traktuje cię tu na poważnie.

11
-3

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Portret użytkownika John Moll

Za dużo w nich wyzwisk,

Za dużo w nich wyzwisk, agresji i nienawiści. Zmień ton swoich wypowiedzi, to nie będziesz usuwany.

PS: Sprawdź lepiej w lodówce i pod łóżkiem czy nie ma tam ruskich Lol

8
-2
Portret użytkownika John Moll

O to nie musisz się martwić.

O to nie musisz się martwić. Wiem jakie Pulsar popełniał błędy. Ja każdego dnia usuwam wiele wyzwisk i łagodzę przekaz wielu wypowiedzi, żeby nie dochodziło do niepotrzebnych agresji.

9
-2
Portret użytkownika babka

John czy napewno traktujesz

John czy napewno traktujesz wszystkich jednakowo?Przeczy temu ostatnia zadyma.Zaczęło się jak zwykle od Evy potem dołączyl marco.UAdlina już na samym początku prosił Cię o interwencję.Gdybś od razu dał bana na 24h ww osobom problemu by nie było.Można było też zakończyć dyskusję kiedy zrobiło się zbyt gorąco.Koniec końców zabrnęło to za daleko i zdecydowałeś się na kary.Ta od której wszystko sie najczęściej zaczyna uniknęła kary w ogóle.UPAdlina został ukarany tak samo jak marco choć jego styl to wersal w porównaniu do adwersarza.Jeżeli należała się kara to najwyżej na 24h.

Mam prośbę czy mógłbyś uzgodnić z adminem jakiś przejrzysty system kar,bo ban na czas nieokreślony nie ma sensu.Myślę,że maksymalna kara to powinno być 72h.To wytarczająco dużo czasu,żeby ostudzić emocje i wyhamować dyskusję.Masz też przecież możliwość blokowania komentarzy.Po co pozbywać się użytkowników.Portal istnieje przecież dzięki użytkownikom,a oni zaglądają tu między innymi dla dyskusji,które się tu toczą.

Użytkownikami jest stałe grono o sprecyzowanych poglądach oraz ich sympatycy.Ludzie prezentują różne opcje ,więc często dochodzi do gorących dyskusji i spięć.Dobrze o tym wiecie dlatego często poruszacie tematy ,które takie dyskusje pobudzają.Nie oszukujmy się jest dyskusja ,są użytkownicy ,jest portal.

Przedyskutuj to z adminem,proszę.Może by tak reset kar i przejrzysty  system tychże kar.W przypadku próby zadymienia ostrzeżenie ,maksymalnie dwa ,a potem ban od 24 do 72h.Myślę,że to by uspokoiło sytuację .Proszę przemyśl to ,bo bany na czs nieokreślony szkodzą tyko portalowi.Pozdrawiam.

1
0
Portret użytkownika sceptyyk

Czytam ZnZ każdego dnia i

Czytam ZnZ każdego dnia i widzę co tu się dzieje... "żeby nie dochodziło do niepotrzebnych agresji" - w ostatnich miesiącach, ZnZ za sprawą kilku osób aż kipi agresją i chamstwem... Z ciekawej platformy dyskusyjnej, powstał chlew w którym każda osoba która ma inne zdanie od - Moskawa stolicą Polski - jest wyzywana i poniżana... A Ty w poście powyżej naśmiewasz sie z jakiegoś gościa który ma jakieś lęki przed polityką kremla i okazuje się, że usuwasz jego  wpisy... Czy tak to ma wyglądać? Czy  mam Ci wyszukać "rodzynki" serwowane przez rusofili które tolerujesz i nie reagujesz???...

4
-10
Portret użytkownika John Moll

Rozumiem co masz na myśli. Ja

Rozumiem co masz na myśli. Ja się z niego nie naśmiewam. Co do usuwanych wpisów to nie masz pojęcia ile ja spędzam czasu każdego dnia na czytaniu, edytowaniu i usuwaniu różnych komentarzy. W większości są to osoby niezarejestrowane, ale niektórych zarejestrowanych też mam na celowniku. Apelowałem wiele razy - do większości nie dotarło. Moderowanie jest na dłużsżą metę bardzo męczące i dochodzę do wniosku, że ja tu nie jestem w stanie nikomu dogodzić. Raz źle, bo cenzura, a innym razem źle, bo nie reaguję.

Powtarzam po raz drugi moją prośbę, która przy ostatniej takiej sytuacji została zignorowana. Zgłoście mnie do admina i zmieńcie moderatora. Zróbcie to natychmiast.

Pozdrawiam serdecznie.

3
0

Strony

Skomentuj