Potężny cyklon nad Polską, wcześniej widziano niezwykłe chmury

Kategorie: 

Chmury typu asperitas w okolicach Wrocławia

W ciągu ostatnich kilku dni doświadczamy w Polsce ekstremalnej pogody. Rozległe fronty burzowe przechodzą nad naszym krajem wywołując wielkie zamieszanie i powodując realne zagrożenie dla mieszkańców. Silny wiatr kładł drzewa jak zapałki, wiele dróg jest nieprzejezdnych. Setki tysięcy domostw jest pozbawionych elektryczności.

 

Wczoraj w okolicach Wrocławia widziano niezwykłe chmury typu Asperitas ( zwane wcześniej Undulatus asperatus), które opisano dopiero w 2009 roku. W Międzynarodowym Atlasie Chmur znalazły się dopiero w marcu tego roku i już w sierpniu mogliśmy je po raz pierwszy obserwować w Polsce.

l

Chmury te wyglądają spektakularnie, ale ich piękno jest powiązane bezpośrednio z ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi. Zapowiadają po prostu nadejście cyklonu i rzeczywiście nadszedł.

W wyniku przejścia ogromnego frontu burzowego zginęły 4 osoby, a 36 zostało rannych. Najgorsza sytuacja jest w województwach pomorskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim. Straż pożarna musiała interweniować aż 6000 razy i nadal ma bardzo wiele do roboty. Zerwanych zostało kilkaset dachów. Doszło też do licznych podtopień.

W całym kraju od południa do północy na wielu drogach leżą zwalone prze nawałnicę drzewa, utrudniające poruszanie się samochodami. Obecnie aż 300 tysięcy domostw jest pozbawionych elektryczności. Strażacy asystujący przy usuwaniu skutków nawałnic twierdzą, że była to największa burza od grudnia 2013 r. gdy przez Polskę przeszedł orkan Ksawery.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Księga I Ching stosowana była

Księga I Ching stosowana była jako zbiór porad dla władców. Wydaje mi się, że jakiekolwiek tłumaczenie własne może zafałszować znaczenie. Można analizować różnorako (matematycznie, historycznie, symbolicznie), nie chcę niczego narzucać.

Dam inny przykład opisu heksagramu: "Można przenieść miasto, nie można przenieść studni".

Odniosę się do ofiar. Myślę, że należą do nich np. prezenty składane innym władcom, np. symboliczne, co i dziś czasem media pokazują, ale i ofiary wojen wśród własnego narodu.

2
0
Portret użytkownika Kasia

Typowo chemitralsowe te 

Typowo chemitralsowe te  chmórki. Żeby jankesom wystawiono rachunek za zniszczenia na wskutek ich działań.

4
-1
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Manipulacja pogodą to nie

Manipulacja pogodą to nie tylko usrańców domena, ale również NATO w części eurropejskiej i Chin. Raczej Niemcy niepokornych Polaków usiłują przydusić pogodą. Spodziewajmy się powodzi tysiąclecia, jak PIS zostanie u władzy......

5
-1
Portret użytkownika rewizor

Kontynent południowo

Kontynent południowo-amerykański i azjatycki wciąż się podnoszą, część zachodniej Europy i część kontynentu północno-amerykańskiego już się obniża i będzie zalewana przez podnoszący się ocean atlantycki, tak samo będzie z północną Afryką. Schodzące w dół ziemie pdnoszą poziom wód i ujawniają się zjawiska ekstremalne ze względu na zmiany przepływu powietrza. To jedyna przyczyna tych zjawisk. Poziom wód się podnosi ale nie z topiącego się lodu i lodowców tylko zapadania się kontynentów.

3
-1
Portret użytkownika emma57

No to jeszcze powiedz, z

No to jeszcze powiedz, z jakiego powodu te kontynenty obniżają się  w części, w wyniku czego reszta się podnosi.  Dlaczego tak się dzieje, kto za tym stoi, przecież zginą miliony istot...

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Za tym stoi grawitacja. A

Za tym stoi grawitacja. A kogo może obchodzić to, że zginą miliony istot? Nie jest celem Boga bronić swojego Dzieła, lecz obserwować jego skutki i wyciągać wnioski na przyszłość...

3
0
Portret użytkownika Medium

Wczoraj wieczorem miałam

Wczoraj wieczorem miałam burzę. Była o tyle dziwna, że błyskało z dyskotekową częstotliwością, ale jakoś grzmoty ciche były. Burza trwała długo. Nie miałam sił obserwować, leżałam. 

Rano na alejkach masa połamanych konarów.

4
0
Portret użytkownika A K

Witam i pozdrawiam. Podobnie

Witam i pozdrawiam. Podobnie bylo wczoraj nad Tczewem, blyskalo jakby sie ktos stroboskopem bawil, a grzmoty ledwo co "pomrukiwaly". Bylem juz swiadkiem kilku ostrych zjawisk pogodowyc, jak chocby suche burze w gorach albo kilka naprawdne niezlych sztormow z racji sluzby w marynarce... Ale wczoraj moglem czytac ksiazke przy efektach swietlnych z nieba... Sila tej burzy jakos moze specalnie nie powala, ale to co mnie zaskoczylo to wlasnie intensywnosc wyladowan.

Pozdrawiam ludzi zdrowo myslacych

3
0
Portret użytkownika eska

Sponsoruje to ktoś  kto ma

Sponsoruje to ktoś  kto ma bardzo duże pieniądze a Niemcy jak widać  znaleźli się pod ścianą i zgodzą się na wszystko. Wniosek dla nas- opuścić niemiecko-francuską Unię zanim ten potwór do reszty nie upadnie pociągając za sobą  straty i ofiary. Brytyjczycy wiedzieli co robią mimo że na razie oznacza to dla nich koszta.

3
0
Portret użytkownika keri

O jakich kosztach mówisz?

O jakich kosztach mówisz? Brytole juz wyliczyli ile rocznie zarobią na wyjściu z hujni. To przekonało nawet opornych.

6
0

Nie komentuję do czasu zniesienia niesłusznie zablokowanego konta UPAdliny. Przyczyną 3 banów dla UPAdliny, dwu dla Medium oraz dla Anioła Prawdy była e11.

Strony

Skomentuj