Separatyści w Donbasie są w posiadaniu nowych rosyjskich wyrzutni rakietowych

Kategorie: 

RPG-27 Tavolga - źródło: russianguns.ru

W Donbasie, nieopodal Obwodu Łużyckiego, separatyści użyli rosyjskich wyrzutni rakiet w trakcie walki z wojskiem Ukrainy, jak donosi ukraińska telewizja wojskowa w programie „Voentorg zaskakuje.”

 

Program koncentruje się na użytym RPG-27 Tavolga, które oficjalnie są w posiadaniu wojsk Rosji, Jordanii oraz separatystów z Naddniestrza.

 

Broń ta może bez problemu przebić się przez pancerz za dynamiczną osłoną do 0,6 metra grubości, przebić się przez beton zbrojony do 1,5 metra, cegły do 2 metrów oraz przez schrony ziemne do 3,7 metra. Efektywny zasięg wynosi 200 metrów. RPG-27 Tavolga została dopuszczona do użytku wojskowego przez ZSRR w 1989 roku.

„Wojsko ukraińskie nigdy nie posiadało tego typu broni, co stanowi kolejny dowód na używanie i posiadanie rosyjskiej broni przez separatystów w Donbasie.”

Ukraińscy wojskowi mieli zostać zbombardowani przy użyciu tej wyrzutni rakietowej dzień wcześniej, co skutkowało odniesieniem ran przez dwóch żołnierzy.

 

10 sierpnia separatyści zmniejszyli liczbę ataków na ukraińskie pozycje do 15 dziennie. Jeden wojskowy zmarł z powodu wybuchu niezidentyfikowanego urządzenia w pobliżu Pesk, inny natomiast został ranny.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Skoro to ruskie ścierwo juz

Skoro to ruskie ścierwo juz sie nie kryje z dozbrajaniem tych separatystycznych patafianów i po raz kolejny udowodniło, że rozpętało chaos w sąsiadującym z nami kraju to czemu NATO nie dozbroi tak sama Ukraińców, żeby przepędzili najeźdzcę? Na miejscu Ukraińców bym isę nie szczypał. No, ale na co możemy liczyć? W 1939 r. Europa Zach. też miała gdzieś jak Ruskie odkrajali kawałek Polski dla siebie, tak smoa mieli gdzieś, gdy w latach 30-tych rozpętali na Ukrainie Wielki Głód...

0
-6
Portret użytkownika UPAdlina

a co? Nazi-banderowskie

a co? Nazi-banderowskie ścierwo się zapieniło? W 1939 roku chachle nie istniała Rosja jako suwerenne państwo, a tylko część żydo-bolszewickiego ZSRR, więc za jego grzechy nie obwiniaj trollu innych. Rozpiździaj na upainie zrobiliście sobie sami przeprowadzając za pieniadze bandyckiej uSSmanii anty-demokratyczny zamach stanu i obsadzając u władzy nazi-banderowskie środowiska. Ludzie na wschodzie ukrainy słusznie przeciwstawili się nazi-banderowskiej juncie i nie pozwolili, aby po ulicach ich miast kroczyły marsze zwyrodnialców banderowskich z portretami cwela bandery. Dzięki Rosji ci ludzie w Donbasie mają broń, pożywienie i ogólnie zaopatrzenie potrzebne do tego, aby skutecznie niszczyć nazi-banderowskie bojówki próbujące ich spacyfikować. Ty nazi-trollu od tymy chciałbyś, aby Powstańcy byli bezbronni, bo tylko z takimi potraficie "walczyć" zachodnie chachły. Starcy, kobiety i dzieci to wasze ulubione cele, ale walka z uzbrojonymi facetami to już nie dla was banderowskie ścierwa, co? A tu nie ma. Rosja wspomaga Powstańców Donbasu zwalczających skutecznie nazi-banderowską juntę kijowską i chwała jej za to. Każde zlikwidowane banderowskie ścierwo, to w przyszłości być może kilku ocalonych Polaków. Trzymamy kciuki za walczący z nazi-banderyzmem Donbas. Oby Powstańcy wytłukli jak najwięcej nazi-ukrowskiego ścierwa. A ty trollu razem z tymą pień się i kwicz. Tylko tyle wam pozostało, bo projekt "banderland" już się kończy.

7
0

Znajdzie się kijeczek na banderowski ryjeczek !!

Portret użytkownika Alasca

Dziś sie mówi Nazisci - nie

Dziś sie mówi Nazisci - nie Niemcy, dziś sie mówi Sowieci - nie Rosjanie... Tyle ze to ci sami ludzie, ci sami bandyci... masz ból w tyłku bo to ruskie dziadostwo które napadło nasz kraj dziś próbuje mowić coś o pokoju, Słowianach - a my Europa środkowa mamy was ruskich gdzieś! Bo pamiętamy i nie zapomnimy - od rozbiorów, przez 1939, Katyn, PRL - więcej dla was miejsca w Polsce nie będzie. Z USA nam sie żyje lepiej, spokojniej, wygodniej, na tyle ze wasza propaganda ociera sie o infantylność... Macie tam błaznów w politbiurze? Niezła komedia idzie w świat z moskowii ... 

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Parada_zwycięstwa_Wehrmachtu_i_Armii_Czerwonej_w_Brześciu

taki mały przykładzik, z Wiki ale ze zdjęciami, przypisami itp...

0
-4
Portret użytkownika UPAdlina

nie bredź mendak. Naziści to

nie bredź mendak. Naziści to rzeczywiście byli niemcy, natomiast Żydo-ZSRR to związek wielu państw podbitych przez żydobolszewcki system stworzony przez żydo-banksterów zachodnich i zainstalowany w Rosji. Jest różnica trollu od tymy. I to właśnie żydo-bolszewickie armie zaatakowały Polskę (nie twój kraj trollu chachłaty). To właśnie te żydo-bolszewickie władze z gruzinem stalinem na czele stoją za Katyniem. Śmieszysz mnie tym, że mówisz o infantylności, a twoje "argumenty" są własnie na takim poziomie. Dajesz link do defilafy w Brześciu? A ktoś jej zaprzecza? Żydo-bolszewicy zrobili sobie defiladę z nazistami, których twoi zachodnio-upaińscy ziomale witali kwiatami. I o tym przypominasz? Hehehehe! Odebrało ci chyba resztki rozumu. Polacy to nie zapomną rzezi wołyńskiej, którą chachły urządziliście polskim starcom, kobietom i dzieciom. Polacy nie zapomną dzieci nabitych przez was na kołki od płotów i kobiet przerżniętych piłami. Polacy nie zapomną tego, że uSSmański degenerat zza oceanu odpalił im ponownie nazi-banderyzm na twoim grajdole. Tego Polacy nie zapomną. Jak więc trollu od tymy Polakom może się dobrze żyć pod butem uSSmańców, którzy oficjalnie wspierają nazi-banderowców na zachodniej upainie? Jak może się im dobrze żyć pod butem tych, którzy wspierają ich śmiertelnych upaińskich wrogów? Nie ośmieszaj się trollu! Już ci mendak mówiłem, że tę swoją prymitywną kłamliwą banderowską propagandę możesz skutecznie stosować w stosunku do tępych skakunów majdaniarskich w nazi-kijowie, ale tu jesteś postrzegany jako błazen. I własnie szczytem twojej infantylności jest to, że ciągle tego nie przyjmujesz do wiadomości i bez ustanku się ośmieszasz.

A to wasze przywiązanie do nazizmu wciąż trwa

4
0

Znajdzie się kijeczek na banderowski ryjeczek !!

Portret użytkownika UPAdlina

to twoja bezsilność mendak.

to twoja bezsilność mendak. Co ty tu za linki mi dajesz? Stalin był kanalią, ale przynajmniej pokonał nazizm, więc można zrozumieć Rosjan, że wspominają go pod tym kątem. Gdyby stalin nie przegnał nazistów, to wy nazi-banderowskie chachły wymordowalibyście znacznie więcej Polaków, niż to wam się udało. Do dziś pewnie nie możecie sobie tego darować nazi-chachły, co? Natomiast nikt nie zaakceptuje mendak tego, że wy dziś na twoim grajdole gloryfikujecie oficjalnie ludobójców nazistowskich i banderowskich. Tego usprawiedliwić się nie da.

4
0

Znajdzie się kijeczek na banderowski ryjeczek !!

Portret użytkownika Alasca

By sie ruscy nie wpieprzali

By sie ruscy nie wpieprzali to byśmy sobie poradzili a tak staliśmy sie zależni od nich (i nie tylko)

Wielu z was to współcześni targowiczanie lub zwykle ruskie agenciki obszczymurki do pisania bzdetów - bo czy można być tak zaczadziałym by pisać takie rzeczy od siebie?

0
-4
Portret użytkownika UPAdlina

wy byście sobie poradzili

wy byście sobie poradzili mendak? kto wy? Innym przeszkadza, że są zalezni od bandytów zza oceanu. Jarzysz? Nie wszyscy chcą lizać uSSmańskie zady, jak wy nazi-chachły. Nie trzeba być trollu ruskim agencikiem, aby w dzisiejszej sytuacji popierać Rosję. Wystarczy, że ta zwalcza rękoma Powstańców Donbasu nazi-banderowskie bojówki, co jest zgodne z polską racją stanu. Rosja dziś staje się automatycznie polskim sojusznikiem przeciwko nazi-banderowskiej upainie, która jest największym zagrożeniem dla Polski. Ważne jest także to, że Rosja okopuje i wyhamowuje zaoceanicznego uSSmańskiego bandytę, który wspiera nazi-banderowską juntę z kijowa. Jak więc jej nie popierać mendak w takim działaniu? Dla każdego Polaka to miód dla uszu, gdy słyszy o tym, że ktoś okopuje nazi-banderowskie zady oraz zady tych, którzy te nazi-banderowskie ścierwa wspomagają. A to robi Rosja i w tej kwestii jest polskim sojusznikiem.

4
0

Znajdzie się kijeczek na banderowski ryjeczek !!

Portret użytkownika gnago

Dajcie mi forsę a sprowadzę

Dajcie mi forsę a sprowadzę najnowsze S400 do Polski. Czy dla odmiany z jankesowa działający egzemplarz działa elektromagnetycznego z planami czy też laser z merkelowni. 

1
0
Portret użytkownika Anioł Prawdy

ogólnie to ja cały czas sobie

ogólnie to ja cały czas sobie żartuję - naigrywam się z tego wszystkiego - ciągle tylko wszystkich trzymają w ryzach i nakręcają na strach. Nie mogę się doczekać kiedy ktoś mądry zrobi kamikazze samolotem wypełnionym bumbastycznymi środkami i gruchnie tym sejm/rząd podczas pełnej obsady...

3
0

Skomentuj