Organizacja PETA uznaje mleko za symbol białych rasistów

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Jeśli lubisz pić mleko, najprawdopodobniej jesteś białym rasistą. Takiego zdania jest międzynarodowa organizacja PETA (Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt), która prowadzi walkę o prawa zwierząt, w tym przede wszystkim zwierząt hodowlanych. Jednak wypowiedzi tej organizacji nie zawsze nawiązują do tego tematu. Przykładem jest oskarżenie zwolenników mleka o rasizm, czy wielbicieli sera o seksizm.

 

Organizacja PETA bardzo emocjonalnie, czasem wręcz agresywnie podchodzi do kwestii złego traktowania zwierząt hodowlanych. Tylko co spożywanie krowiego mleka może mieć wspólnego z rasizmem? Wiele osób, w tym również zwolennicy organizacji PETA, z wielkim zaskoczeniem przyjęli to oświadczenie.

 

Jak czytamy na wstępie artykułu na stronie peta.org, aktor Christoph Waltz, który grał rolę niemieckiego pułkownika SS Hansa Landę w filmie pt.: "Bękarty wojny", uwielbiał pić krowie mleko. To w zupełności wystarczyło tej organizacji, aby nazwać wszystkich zwolenników tego białego napoju rasistami. Stwierdzono, że jest on idealny dla białych supremistów, ponieważ "przemysł mleczarski wyrządza ekstremalną przemoc wobec innych żywych istot".

W dalszej części tego artykułu, organizacja PETA porównuje pozyskiwanie mleka od krów do gwałtu. Zaznaczono, że w przemyśle również stosuje się siłę i przemoc wobec zwierząt i jest to standardowa procedura. Faktem jest, że krowy są sztucznie zapładniane, ponieważ tylko w ten sposób można pozyskać od nich mleko, które produkowane jest dla potomstwa. Jednak wmawianie ludziom, że tylko biali rasiści spożywają mleko jest oczywistym absurdem.

 

PETA słynie zresztą z wielu kontrowersji. Organizacja ta uznała również ser za symbol seksizmu, ponownie nawiązując do procesu produkcji mleka, który kojarzy się jej z przemocą, gwałtem i reprodukcją, a co za tym idzie - uprzedmiotowieniem bydła płci żeńskiej. W przeszłości w agresywny sposób promowała weganizm, np. poprzez spot reklamowy, w którym rozebrane kobiety wykonywały dwuznaczne czynności w towarzystwie warzyw. PETA wspierała również radykalne organizacje, takie jak Earth Liberation Front czy Animal Liberation Front, które w Stanach Zjednoczonych zostały uznane za terrorystyczne.

 

Kolejnym lecz dość śmiesznym absurdem jest prowadzona przez nią walka przeciwko fotografowi Davidowi Slaterowi, który ciągnięty jest z jednego sądu do drugiego. PETA domaga się przyznania prawa autorskiego czarnemu makakowi czubatemu, który samodzielnie wziął do ręki aparat i zrobił sobie zdjęcie. Organizacja twierdzi, że fotografia powinna być wyłączną własnością zwierzęcia. Gdyby sąd przyznał jej rację, makak czubaty byłby pierwszą istotą żyjącą inną niż człowiek, który posiadałby usankcjonowaną prawnie własność. Nie zmieni to jednak jego sytuacji, z kolei działalność PETA doprowadziła fotografa na skraj bankructwa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Eva11

jak to nie wie ? a co krowa

jak to nie wie ? a co krowa jada ...

i chyba to nie problem z znajomosci produkcji ,a biologi ...choc i tak nie trafilas z tym bialkiem ....

0
-5

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika Eva11

jesli tak wszystko

jesli tak wszystko odnajdujesz w wiki znajdz cos tez w swojej glowie ...

co po za trawka te przezuwacze wcinaja ?

no moze teraz w mniejszych ilosciach tam cos piszczy i wlasnie dlatego 

ludzie zaczeli dokarmiac krowy gdyz  w tych czasach gdyby nie dokarmianie umieralyby niedozywione ....pola sa sprajowane i zanieczyszczone ....coraz mniej tam zyjatek ,ktore stanowily pokarm dla przezuwaczy ...dlatego kazde zwierze nawet na polu jest dokarmiane ....

na swiecie nie ma istot nie spozywajacych innych istot !

myslalas,ze jakiekolwiek stworzenie jest jedynie roslinozerne ?

 

0
-6

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika SBLL

Ale ilu ludzi na świecie

Ale ilu ludzi na świecie cierpi tego nie widzą?

Ja nie rozumiem jak w hierarchii wartości można stawiać zwierze ponad człowiekiem. Szczególnie zwierze hodowlane...

Świat dawno zszedł do tak niskiego poziomu, tracąc swoją hierarchię wartości że postępowania które kiedyś były chore są celebrowane, a to co było normalne jest czymś okropnym. KTO TO ROBI?

3
-3
Portret użytkownika Medium

Niektórzy ludzi jak zwierzęta

Niektórzy ludzi jak zwierzęta traktują...

Swoją drogą jeśli taki osobnik żre jak świnia, wygląda jak świnia, to najpewniej to właśnie jest świnia. Inny z kolei upodabnia się do małpy.

Żeby być człowiekiem, trzeba na takie miano zasłużyć.

6
0

Strony

Skomentuj