W Minnesocie odbyły się protesty przeciwko planom postawienia szatańskiego monumentu

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

W amerykańskim stanie Minnesota trwa walka z możliwą decyzją lokalnych władz, dotyczącą postawienia szatańskiej statuy w Veterans Memorial Park w mieście Belle Plaine. W minioną sobotę i niedzielę odbywały się tam protesty chrześcijan.

 

Miesiące temu w tym samym miejscu odbywały się demonstracje grupy, która domagała się rozdziału kościoła od państwa. Dzięki ich akcji, w styczniu zlikwidowano pomnik przedstawiający żołnierza klęczącego przed krzyżem. Lecz decyzja wywołała oburzenie ze strony chrześcijan - w wyniku kolejnych protestów, w kwietniu posąg żołnierza z krzyżem został przywrócony.

 

Lokalne władze ustanowiły Veterans Memorial Park jako strefę wolności słowa. Wtedy przedstawiciele Świątyni Szatana zaproponowali umieszczenie ich własnego monumentu. Jest to czarna kostka z odwróconym pentagramem oraz odwróconym hełmem.

Źródło: The Satanic Temple/Instagram

Szataniści powołują się na równość, wolność słowa i wyznania. Nie odpowiada to jednak chrześcijanom, którzy domagali się obecności ich pomnika z krzyżem ale nie zgadzają się na monument niewiernych. Władze miasta nie ukrywają zakłopotania a w najbliższych dniach mają podjąć decyzję w tej sprawie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Komentarze

Portret użytkownika Ostatni sprawiedliwy

No, a co z wolnością wyznania

No, a co z wolnością wyznania i poglądów? Za chwile ci sami ludzie będą płakać, że na Bliskim Wsch. nie szanuje sie chrześcijan. 

Portret użytkownika XaX

Co ty idioto porównujesz?

Co ty porównujesz? Islam i Satanizm to religie zła i mordu, obie czczą siły zła (jeśli istnieją) a satanizm składa ofiary z ludzi.  Ty jesteś ich wyznawcą, że tak ich bronisz?

Portret użytkownika eKolo

Trochę się powtarzam ale

Trochę się powtarzam ale jeszcze raz przytoczę jak nasz taaaaki dobry i wspaniały Bóg mówi  sam o sobie:

Księga Wyjścia (5) "Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. "

Księga Nahuma(2): "Zazdrosnym i mszczącym się Bogiem jest Pan; mścicielem jest Pan i Władcą  pełnym ] gniewu ; Pan mści się nad swymi wrogami i długo się gniewa na swoich nieprzyjaciół."

Z opisów biblijnych możemy wyczytać, że ten bóg w swej nieskończonej dobroci i miłosierdziu zamordował lub w zabiciu współdziałał około 2,5 mln ludzi!!! (link: http://biblia.pismo-swiete.pl/bogjestmiloscia.html). Jeśli przyjąc, że za czasów Mojżesza było na Ziemi 100mln ludzi to ten bóg wymordował 2,5% ziemskiej populacji!!! A ile osób zginęło w jego imię w czasach późniejszych?!?!? Tak czy inaczej większego demona pochałaniającego istnienia ludzkie to we wszystkich kulturach świata nie znajdziecie...

Portret użytkownika keri

Katolicka to też religia zła

Katolicka to też religia zła i mordu, i czci siły zła.

Ile setek tysięcy ludzi wymordowano w imię tej religii i pustynnego bożka?

Bożek pustynny miał chrapkę na ofiary z ludzi - domagał się od Abrahama, aby zabił na ofiarę swego kilkuletnego syna. Ostatecznie kazał sobie składać ofiary ze zwierząt z każdej okazji. I oczywiście ciągle wzniecał wojny, aby Izraelici mordowali. Jemu też się zdarzało nie raz osobiście zabijać ludzi, o czym informuje biblia w starym testamencie.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Wszystkie religie to ciemnota

Wszystkie religie to ciemnota umysłu. Nalezy je tępić za wszelką cenę i nieść oświecenie po zburzeniu tej chorej, zarobaczałej cywilizacji.

"Czas, aby człowiek widział i czuł Boga w sobie w każdym momencie swego życia i przy każdej swojej decyzji...". AMR

Portret użytkownika keri

Ci, którzy zostaną, nie będą

Ci, którzy zostaną, nie będą potrzebowali oświecenia Smile

PS. Lepiej nie nazywaj Stwórcy Bogiem, gdyż ktoś może pomyśleć, że masz na myśli pustynną bestię biblijną, która kazała siebie nazywać bogiem.

Strony

Skomentuj