Zmarł David Rockefeller - jego siódme przeszczepione serce nie wytrzymało

Kategorie: 

Źródło: Internet

Dzisiaj zmarł David Rockefeller, miliarder i "filantrop", uważany za jednego z najbardziej wpływowych ludzi na świecie. W tym roku 12 czerwca obchodziłby swoje 102 urodziny. Był on jedynym człowiekiem na Ziemi, która regularnie przeszczepiał sobie serce. Przeszedł aż siedem operacji przeszczepu tego organu. 

 

 

David Rockefeller, urodził się w 1915 roku, był najstarszym członkiem rodziny Rockefellerów. We wrześniu 2015 roku, jego majątek oszacowano oficjalnie na 3 miliardy dolarów, ale był on uważany za jednego z najbardziej wpływowych ludzi świata.

 

Jego pierwsza operacja przeszczepu serca miała miejsce w 1976 roku po wypadku samochodowym. Doszło wówczas do zawału serca i pilnej potrzeby transplantacji, którą przeprowadzono w ciągu zaledwie 24 godzin. Podobno już w tydzień po operacji David uprawiał jogging. Podczas gdy Rockefeller bez większego problemu otrzymał nowe serce, obecnie w samych Stanach Zjednoczonych ponad 122 tysiące ludzi znajduje się na liście oczekujących na przeszczep, a średnio 22 osoby dziennie umierają ze względu na brak dawców organu.

 

Jednak on zrobił to siedem razy!!! Gdy w 2015 roku 99 letni David Rockefeller obudził się po otrzymaniu szóstego serca, powiedział dziennikarzom, że "za każdym razem gdy dostaje nowe serce, czuje się aktywny i żywy". Siódmy i jak się okazało ostatni przeszczep serca miliarder otrzymał w zeszłym roku w sierpniu. 

 

Poza tym w 1988 i 2004 roku przeszedł też transplantacje nerek. Krążyły opowieści, że na podratowanie swojego zdrowia nestor rodu Rockefellerów wydaje miliardy dolarów. Bywał przez to nazywany prawdziwym "wampirem". Dzisiaj jego bezprecedensowa walka o przetrwanie się zakończyła. David Rockefeller zmarł w swoim domu w Pocantio Hills w stanie Nowy Jork.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Komentarze

Portret użytkownika tomasz26

na przeszczepiał się chłopina

na przeszczepiał się chłopina trzymając się swego próżnego życia jak tonący brzytwy .. zal mi takich nieświadomych cyników co myślą ze poprzez bogactwo tego świata coś osiągną tam w zaświatach ..

Portret użytkownika TheAiyyo

Jeśli to prawda, to super

Jeśli to prawda, to super wiadomość!! Śmierci nikomu nie życzę, ale każdy wie, kim był ten pan...

Portret użytkownika Jakub

Szkoda, był wspaniałym

Szkoda, był wspaniałym człowiekiem i rekinem biznesu czego zazdrościły mu miliony. Postać godna naśladowania. Spoczywaj w pokoju.

Portret użytkownika Realista123

Czekam na wyrazy współczucia

Czekam na wyrazy współczucia (oczywiście żart) .W czasie I wojny światowej ,a dokładnie z tego co pamiętam Rockefellerowie wywierali wpływ na tamtejsze mocarstwa światowe , w celu budowy państa Izraelskiego , a potem przyszedl Kanclerz Adolf Hitler i dzięki bogu nie pozwolił długo się im cieszyc z kraju rozpusty i pożogi , czekamy na kolejnego Hitlera który ocali świat i bliski wschód .

Strony

Skomentuj