Prezydent Turcji oskarżył Angelę Merkel o stosowanie nazistowskich metod działania

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan w niedzielę 19 marca br. po raz kolejny uciekł się do działań przeciwko władzom niemieckim, odwołując się do zagadnień związanych z narodowym socjalizmem. Tym razem jego oskarżenia skierowane są bezpośrednio pod adresem niemieckiej kanclerz Angeli Merkel.

 

 

W telewizyjnym przemówieniu szef Turcji oskarżył Merkel, że ta używa „metod nazistowskich" przeciwko jego „tureckim braciom i siostrom” w Niemczech, a także w odniesieniu do tureckich ministrów i innych przedstawicieli rządu, którzy przybyli do tego kraju, aby agitować za referendum w sprawie przekształcenia Turcji w republikę prezydencką, donosi DW.com.

 

Erdogan stwierdził, że kryzys w stosunkach z Europą w ciągu ostatnich dni „ujawnił, że nowy front został otwarty w toczącej się walce w naszym kraju”. Oskarżył Europę o wspieranie grup terrorystycznych i ostrzegł, że „bal maskaradowy” zakończył się, ale nie wiadomo do końca, co przywódca Turcji miał na myśli.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Komentarze

Portret użytkownika Kimbur

... który nadal nie jest

... który nadal nie jest utworzony tak, jak tego pragnie, tzn. nadal nie ma Wielkiego Izraela od Rzeki Egipskiej po Rzekę Eufrat. I dlatego ZŁO będzie narastać, bo marzeń Izrael nie porzuci...

Skomentuj