Ziemia zyskała nowy kontynent o nazwie Zelandia, o którym naukowcy do niedawna nie mieli pojęcia 

Kategorie: 

Źródło: www.spacecentre.nz

Geolodzy ustalili na podstawie zdjęć satelitarnych, że na Ziemi istnieje nowy kontynent, który nazwano Zelandia. Jego częściami są Nowa Kaledonia i Nowa Zelandia. 

 

W szkołach uczono nas, że jest 7 kontynentów, albo 6 traktując Europę i Azję za jeden wielki kontynent zwany niekiedy Eurazją. Okazało się jednak, że ta wiedza nie była kompletna i najnowsze badania wskazują, że jest jeszcze jeden kontynent, o którego istnieniu do niedawna nie wiedziano. Pokazuje to poziom naszej nauki, którą uważamy za tak bardzo zaawansowaną.

 

Przełom spowodowała grupa 11 badaczy, którzy dowiedli, że Nowa Zelandia i Nowa Kaledonia nie są tylko archipelagami, ale stanowią część pojedynczej płyty kontynentalnej o powierzchni szacowanej na niemal 5 mln km2. Dodatkowo okazało się, że jest to kontynent odrębny od Australii. 

Istnienie Zelandii postulowano już w przeszłości. Sugerowano, że jest to pozostałość pradawnego kontynentu Gondwana, który podobno istniał 200 mln lat temu. Do teraz nie było jednak dowodów na istnienie tego lądu. Okazało się, że badania dna oceanicznego i mapy satelitarne pozwoliły znaleźć mocne dowody wskazujące na to, że Zelandia rzeczywiście istnieje. Jest to kontynent wielkości Indii, ale widoczne jest jedynie jego 5 procent.

  


 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Komentarze

Portret użytkownika sceptyyk

Drako!  Co jest z Tobą, nie

Drako!  Co jest z Tobą, nie potrafisz odróznić bokserek od kamizelki kuloodpornej?  To co ty widzisz jako "groszki"  to są ślady po kulach i innych strzałach z kuszy i łuków.        Widać gołym okiem, że nie znasz się na uzbrojeniu...

Portret użytkownika drako_tr

Moment okulary włożę, mam

Moment okulary włożę, mam mały monitorek (tylko 72cale)......yyyy...no faktycznie to  kamizelka .....no a tego zeza, od czego dostał...? postrzał w łepek...? Wybacz, stary już jestem, a od wypatrywanie pieprzyków na kobiecych ...hmmm..."torsach" przyślepłem nieco *sorry2*

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika sceptyyk

baronku, bądź grzecznym

baronku, bądź grzecznym chłopcem i wy3maj do jutra  :)                                                                                                                                                                                                                  Znalezione obrazy dla zapytania glupi baron

Portret użytkownika sponiewierany

podaj choć jeden

podaj choć jeden NIEPODWAŻALNY dowód na płaską ziemię!

Piszesz takie głupoty, że dziwię się dlaczego żaden lekarz się Tobą jeszcze nie zajął!

Portret użytkownika Xorandor

Skoro myślicie, że ziemia

Skoro myślicie, że ziemia jest płaska to nic dziwnego, że potrafią temu krajowi wcisnąć kit o polskich obozach.

Portret użytkownika Krysztalowaknaga

jakis dowodzik na płaska

jakis dowodzik na płaska ziemie ? 

Czy moze magia, energia, bóg słońce, wibracje i takie tam ? Mam sie wczuć w miłość a ziemia pokaże mi swe kosmiczne łono w aurze drzewa o poranku ?

Pozdro i polecam wszystkim takim jak ty biblie 2 ponoć lepsza od jedynki, wiecej akcji i wielowątkowe mącenie odchodów mopem do mycia płaskich powierzchni :) 

Portret użytkownika Krysztalowaknaga

faktycznie...  Toz to sławne

faktycznie...  Toz to sławne naukowe forum.zbawienie ( dla nie wtajemniczonych zanim ktokolwiek wyśle swoją ekipę w kosmos sprawdza na forum.zbawienie czy to możliwe i prawdopodobne) wypowiadac tam mogą sie jedynie zweryfikowani ludzie po 20 latach studiów nauk ścisłych. 

...serio gościu ? To jest twoim zdaniem dowod ? Jakies wypociny i teorie rumuńskich poganiaczy kóz, oraz wzory na pole powierzchni karmnika dla żółwi. zabraklo jednak czegoś o wibracji i kryształach kosmicznej duszy i szyszynce dlatego tym razem daje ci  4/10 za chęci i odwagę.

Portret użytkownika karab

Nie wdaje się w rozmowy z

Nie wdaje się w rozmowy z ludźmi którzy produkują takie : wypociny i teorie rumuńskich poganiaczy kóz, oraz wzory na pole powierzchni karmnika dla żółwi. zabrakło jednak czegoś o wibracji i kryształach kosmicznej duszy i szyszynce... ale to jeszcze zdążysz nadrobić.

Otrzyj pianę z ust, i wracaj pod budkę z piwem, tam z pewnością znajdziesz rozmówców na swoim poziomie Wink

Strony

Skomentuj