Czy Polską rządzą czescy agenci?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Gdy obserwuje się ostatnie irracjonalne zachowanie rządzących w Polsce w stosunku do przedsiębiorców można dojść do wniosku, że celem ich działań jest zniszczenie przedsiębiorczości Polaków, albo wypchnięcie ich z biznesami za granicę. Mogą to też być działania będące skutkiem chaosu, próby wdrażania komunistycznych idei po rebrandingu, lub celowe szkodzenie tak aby na fiskalnym szaleństwie i ciągłym grożeniu polskim firmom, zyskały państwa ościenne, zwłaszcza Czechy, gdzie planuje się przenieść z biznesem coraz więcej Polaków. Rodzi się zatem pytanie: czy to jest celem tego szaleństwa? A jeśli tak czy to oznacza, że rządzą nami czescy agenci?

Trzeba mieć świadomość, że władzę w Polsce sprawuje obecnie grupa oderwanych od rzeczywistości ludzi, którzy nigdy w życiu nie prowadzili własnej firmy, ale za to dzięki latom w PRL, uważają, że każdy kto jest przedsiębiorczy i swoją pracą zdobył większe pieniądze niż oni, to domyślnie jest złodziejem i wyzyskiwaczem, którego trzeba wyrównać redystrybucją jego pieniędzy. Mentalni komuniści, udający prawicę, planują pogrążyć polską gospodarkę, ale gawiedź jeszcze bije brawo i czuje satysfakcję, że dołożą w końcu tym złym przedsiębiorcom.

 

Gdy ponad rok temu doszło w Polsce do zmiany władzy. Wiele osób liczyło na to, że będzie to zmiana na lepsze, niestety okazało się, że lewicowa Platforma Obywatelska została zastąpiona przez swą komunizującą mutację zwaną Prawo i Sprawiedliwość. Szybko stało się jasne, że zmiana ta polegała przede wszystkim na wymianie stanowisk i zmianie stosunku do Kościoła Katolickiego, a w sferze gospodarczej tragiczne rozwiązania mogą zastąpić te i tak złe, które wprowadzili poprzednicy.  

 

Gdy tylko doszli do władzy specjaliści z PiS okazało się, że głównym celem tej formacji jest budowa "socjalizmu z ludzką twarzą", utopii do której dążyli tak zwani "Ludzie Solidarności", Kaczyński uważa się za kogoś takiego i dlatego na naszych oczach trwa odbudowa PRL-u, tylko takiego na sterydach, udoskonalonego, z "ludzką twarzą". Taki lepszy, wolny od błędów i wypaczeń, neokomunizm. Sponsorami konstruowanego na nowo socjalizmu mają być źli przedsiębiorcy, wyzyskiwacze, którzy nie chcą podnosić pensji i płacić wyższego podatku ZUS, tylko pławią się w luksusach, nie inwestując na złość, żeby zmniejszyć PKB. Aby zmusić ich do tego, co chce rząd, planuje się wprowadzenie szeregu mechanizmów kontrolnych.

 

Przede wszystkim każdemu zatrudnionemu ma zostać narzucone przygotowywanie raportu odnośnie czasu pracy i wynagrodzenia za nią dla siebie i wszystkich zatrudnionych. Będzie to z pewnością wyśmienita okazja do ataków aparatu skarbowego. Rządowi Janosikowie zamierzają wyegzekwować od złych pracodawców, aby płacili swoim pracownikom tyle ile nakazali im w ustawie, czyli 13 zł brutto za godzinę i nie mniej niż 2000 zł brutto miesięcznie. Próby realizacji tych socjalistycznych postulatów niestety dla wielu osób będą oznaczały bezrobocie, przejście do szarej strefy, albo emigrację.

 

Od stycznia bieżącego roku wprowadzono też nowy limit transakcji gotówkowych, wynoszący dotychczas 15 tysięcy euro, zastąpiono 15 tysiącami złotych, czyli zmniejszono go ponad czterokrotnie. Tym samym minister finansów, który zupełnym przypadkiem jest bankierem, spowoduje, że banki ustawowo zarobią więcej, bo będą uczestnikiem jeszcze większej ilości transakcji.

Planuje się też komplementarne do tego wprowadzenie rejestru rachunków bankowych i polis. Dzięki temu Wielki Brat policzy ile mamy pieniędzy i skąd, oraz sprawdzi czy zapłaciliśmy odpowiednią ilość podatków, aby je zgromadzić. Podejrzani zostaną skontrolowani aż do skutku. Walka z gotówką będzie możliwa wtedy gdy bez chipa RFID nie będzie można nic kupić i nic sprzedać. Może jeszcze nie mamy ich w rękach i czołach, ale każdy nosi kilka takich chipów w swoich kartach zbliżeniowych.

 

Jednak w odróżnieniu od ekspertów rządowych, którzy jedyne co umieją to podwyższać podatki licząc w arkuszu kalkulacyjnym ile to zarobią dzięki zwiększeniu obciążeń. Realne życie wygląda inaczej i polscy przedsiębiorcy umieją liczyć oraz dobrze oceniają ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej podczas rządów mentalnych komunistów z PiS. Popularność frazy firma w Czechach w jednej z wiodących wyszukiwarek internetowych, to ostrzeżenie dla rządzących, że przysłowiowej "pałki" nie można przeginać za bardzo.

 

Niestety można się spodziewać, że małpując PRL, rządzący będą się jednak starali dokonać rozmaitych "domiarów" na prywaciarzach, nazywając je w różny eufemistyczny sposób. Zamieszanie z wzrastającą akcyzą na samochody, uderzające w najbiedniejszych Polaków, jest najlepszym tego przykładem. Poza tym w biznesie panuje ciągła niepewność. Nikt nie wie, jakie podatki będzie trzeba płacić w Polsce za rok, wszystko może się zmienić pod wpływem jakiegoś impulsu, nawet jutro. To niestety powoduje, że jakiekolwiek inwestycje są zbyt ryzykowne, z powodu trudnego do określenia poziomu opodatkowania w 2018 roku i latach kolejnych. Jak zatem tworzyć sensowne biznesplany z kilkuletnim horyzontem czasowym?

Może wróci pomysł tak zwanego jednolitego podatku, a może pojawi się coś jeszcze gorszego? Otoczenie polityczne nie jest obecnie sprzyjające dla polskiego biznesu. Co innego w przypadku zagranicznych inwestorów. Oni lokując u nas swoje montownie, mogą liczyć nie tylko na zwolnienia podatkowe, ale też na dofinansowanie z pieniędzy wyrwanych Polakom. Coraz więcej ludzi prowadzących działalność gospodarczą w Polsce zaczyna rozumieć, że rządzący robią wszystko, aby ludzi zniechęcić od działalności gospodarczej. Nowe polskie firmy mają być chyba zakładane za granicą, na przykład w pobliskich Czechach. Można nawet zastanowić się nad tym czy to na pewno tylko mentalni komuniści zabrali się za likwidację "prywaciarzy" w Polsce czy też, jakkolwiek zabawnie to brzmi, rządzą nami czescy agenci, bo to właśnie ten kraj skorzysta najbardziej na ich działalności.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Akamai

"..zawsze obejmuje

"..zawsze obejmuje ubezpieczenie zdrowotne.."

Oczywiście, że tak. A czy ja wspominiałem coś o ubezpieczeniu zdrowotnym ?

Może raczej o chorobowym ? 

3
0

Prawda jest jak poezja.

Większość ludzi nienawidzi poezji.

 

Prawda jest jak poezja.

Większość ludzi nienawidzi poezji.

 

Portret użytkownika Akamai

"..że w Polsce od 1 stycznia

"..że w Polsce od 1 stycznia obnizono cit z 19 do 15 % dla małych i średnich czyli do kwoty 1mln 200 tyś euro.."

Odniosłem się bezpośrednio do treści Twojego komentarza. W zacytowanym fragmencie chodzi o spółki kapitałowe, które składają deklaracje CiT. Ale Ty nie masz pojęcia o czym piszesz. Podobnie jak z tym 250 zł opłat do ZUS. 

Zajmij się lepiej elektryką, a kwestie podatków sobie odpuść.

4
0

Prawda jest jak poezja.

Większość ludzi nienawidzi poezji.

 

Portret użytkownika rent5555

Poza kwota składki z która

Poza kwota składki z która masz rację (pamiętam jeszcze starą sumę ) ,proponuję  udać się do kadrowej lub księgowej żeby ci wyjaśniła jak  założyć własną firmę .Fundamentalny brak wiedzy ekonomicznej i nie tylko ! Napisałem ogólnie że furtek jest wiele nie będę opisywał każdej z osobna bo 3/4 i tak i tak nie ma zielonego pojęcia !

2
0

Tym My Słowianie różnimy sie od was chazarów, że potrafimy pomagać innym nie oczekując niczego w zamian!

Portret użytkownika Akamai

No to mnie teraz rozbawiłeś

No to mnie teraz rozbawiłeś do łez. 

Jeśli jeszcze z czymś się nie zgadzasz, to wal śmiało.

Chętnie Ci to wytłumaczę Smile

3
-1

Prawda jest jak poezja.

Większość ludzi nienawidzi poezji.

 

Portret użytkownika rent5555

Prowadzę firmę z pozytywnym

Prowadzę firmę z pozytywnym skutkiem 20 lat więc o czym mam z tobą rozmawiać . I na chorobowym jako właściciel nie byłem ani razu . Ale skoro z góry zakładasz że idziesz na chorobowe to  pracuj u innych jeśli się na to godzą .

3
0

Tym My Słowianie różnimy sie od was chazarów, że potrafimy pomagać innym nie oczekując niczego w zamian!

Portret użytkownika Akamai

"Ale skoro z góry zakładasz

"Ale skoro z góry zakładasz że idziesz na chorobowe..."

A gdzie ja coś takiego zasugerowałem ?  

Dyskusja z Tobą nie ma sensu. 

Dziękuję i pozdrawiam.

3
-1

Prawda jest jak poezja.

Większość ludzi nienawidzi poezji.

 

Portret użytkownika rent5555

No właśnie to są pieniądze

 Właściwie pierwsze pytanie brzmi CO UMIESZ? No właśnie to są pieniądze które są do zarobienia dla tych którzy chcą swoje odpykać i tyle ! a ambitni mają więcej  dużo więcej ! Sam oceń czy coś naprawdę potrafisz wykonywać czy tylko wiedzę masz na 10 .Jesli skończyłeś liceum albo studia humanistyczne to możesz liczyć na pracę w korporacjii lub galerii handlowej  ale jeśli masz zawód to możesz zmieniać robotę co 2 miesiące .

1
-4

Tym My Słowianie różnimy sie od was chazarów, że potrafimy pomagać innym nie oczekując niczego w zamian!

Portret użytkownika fix

Pracowal. w korpo ponad 10

Pracowal. w korpo ponad 10 lat. Jestem po tech.stud. i podypl. Plus kursy. Jesli myslisz, ze w korpo mozesz siedziec i miec wszystko w d..pie to sie mylisz. Przepisy sie zmieniaja, wiec musisz byc na biezaco.Ponadto, to jak wyscig szczurow musisz byc jedna noga do przodu przed reszta, jesli chcesz wytrwac. Stala pensja to jedno, ale nie masz pewnosci, ze nie przyjdzie nowy zielony i wygryzie reszte przez znajomosci (w sensie ty bedziesz zap..., a ktos zbierze laurke). Te korpo, kt. Ja znam wymaga od ciebie ciaglego ksztalcenia i niepewnosc czy polityka firmy i wizja nie zmieni sie diametralnie. Inna kwestia to dostac sie do takiej duzej firmy tez nie jest latwo, wiec nie pisz bzdur. No chyba, ze chodzi o roznoszenie ulotek moze...

Ps. Oczywiscie sa rozne korpo, w mojej bylej humanisci raczej musieliby sie przekwalifikowac...

1
0
Portret użytkownika Anioł Prawdy

Jacy Czescy agenci ? Polacy

Jacy Czescy agenci ? Polacy wykminili kolejny sposób na obejście żydowskiego prawa w Polsce do ucisku Polaków (depopulacja każdym możliwym sposobem). Tam już tak to nie działa i parchy gówno już mogą...

4
-2
Portret użytkownika Kimbur

Adminie, czy zadając

Adminie, czy zadając groteskowe pytania jesteś jednocześnie w stanie odpowiedzieć na moje:

Jak to możliwe, że np. w Niemczech pracodawcy płacą pracownikom 4 razy więcej niż w Polsce i nadal opłaca się im tam właśnie prowadzić działalność? No jak to możliwe? A w Szwajcarii? A w Luksemburgu? Szwecji? Mało tego, tam opłaca się dużo płacić i jeszcze ściągać islamistów, którym "trzeba" dawać pieniądze...

4
-2
Portret użytkownika Akamai

"Tym samym minister finansów,

"Tym samym minister finansów, który zupełnym przypadkiem jest bankierem,"

Morawiecki nie jest żadnym bankierem. To słup. Powierzono mu rolę syjonistycznej marionetki obsadzanej na różnych stanowiskach do realizacji odgórnych wytycznych. Ten "zdolny" polityk "trzy w jednym" ukończył historię na Uniwerytecie Wrocławskim, a te MBA i BA może pominę. Bo to łatwe i za pieniądze.

Morawiecki ma takie pojęcie o ekonomii i godpodarce jak mój dozorca o fizyce kwantowej.

Tak jak to zauważyl admin, politycy potrafią jedynie nakładać kolejne daniny. Mogą także sprzedać resztkę majątku narodowego albo zaciągnąć kolejną pożyczkę u międzynarodowego lichwarza.

I na tym ich repertuar pomysłów na kasę w zasadzie się kończy.

Ale wiedzą o tym, że Polacy mają na rachunkach bankowych 1,5 bln zł.

I to im nie daje spokoju.

8
-3

Prawda jest jak poezja.

Większość ludzi nienawidzi poezji.

 

Portret użytkownika gnago

EEE jak firma opiera się na

EEE jak firma opiera się na polskim rynku i jego konsumcji to powinna dobrze płacić swoim pracownikom/konsumentom. Jeśli czyni inaczej powinna zostać wyeliminowana z rynku bo go psuje

1
0
Portret użytkownika lommo

Muszę pana autora artykułu

Muszę pana autora artykułu trochę dobić. Bo w krajach do których Polacy chętnie dają nogę choćby we wszystkich co do jednego krajach skandynawskich istnieje model kontrolno - podatkowy na który autor pomstuje. Podatek jednolity, raportowanie czasu pracy, wysokie stawki minimalne regulowane przez umowy zbiorowe . Samochody na firmę mają zielone rejestrację i biada komuś kto sią takim wozem pojawi na ulicach poza godzinami swojej pracy. Cała różnica między tamtym socjalizmem a polskim czy planowanym polskim polega na tym że tam jednak kto biednie zarabia to naprawdę niewiele płaci. Ponadto podstawowa kwestia polega na tym że Szwecja, Dania, Norwegia mają liczące się światowe marki-korporacje działające na całym świecie a podatki płacące u siebie w ojczyznie. A w Polsce usiłuje się budować socjalizm na koszt ludzi zarabiających 3 $ /h brutto. W tamtych krajach bogatych jest znacznie większy udział zamożnych w społeczeństwie niż w Polsce. Tam firma może zapłacić podatek wysoki bo może sobie często narzucać kilkusetprocentowe marże i znależć klienta. Natomiast w Polsce ten model nie przechodzi z powodu generalnie biednych klientów. W ostatnie 2 lata wiele firm lepszych marek polikwidowało interesy w PL z powodu marniutkich obrotów. Ponadto nawet w bogatych krajach nie ma takiego obłędu jak w Polsce że pracownicy sfery budżetowej mają wyższe płace niż sfera rynkowa. Budowanie socjalizmu w kraju typu Polska o biednym rynku, kraju będącym żerem dla wielkiego kapitału zagraniznego jest utopią. Ale ludność w swojej większości nie jest w stanie tego pojąć. Wręcz przeciwnie , oczekiwania ludności w związku z członkowstem kraju w stosunkowo bogatej organizacji jak UE są takie że ma być lepiej. A bez bazy podatkowej może być lepiej tylko iluzorycznie na kredyt. O iluzji takiego kredytowego dobrobytu boleśnie przekonała się ludnośc włącznie z klasą średnią w takich krajach jak Portugalia, Grecja.

4
-1
Portret użytkownika żulo

Dobre podsumowanie!

Dobre podsumowanie!

Czyli owszem PiS wprowadza obece patologie, które gdzieś tam mogą niby jakoś działać ala dokłada je do patologii naszego ograbionego społeczeństwa. Tak jaby był jakiś wyższy rozkaz, który wypełnia Morawiecki. Jak kiedyś sułtan Brunei, który każdemu kupił telewizor chociaż nie każdy miał prąd.

Idea jak się wydaje ma polegać na tym by wykosić wszystkich małych przedsiębiorców. Dla, których głównym wrogiem jest ZUS. Haracz, który muszą bulić niezależnie od dochodów. Zarobisz, nie zarobisz. Płać.

Nie ważne że rząd zajuma te pieniądze a przychodzące do ciebie świstku pokazują żałosną nędzę twojej przyszłej emerytury.

Resztę zrobi biurokracja. Coraz więcej obowiązków i rygorów do przestrzegania.

Jesteśmu po prostu Bantustatem, który dostaje kolejne wytyczne do realizacji a ostatnią rzeczą, która się liczy to czy te wytyczne w naszych warunkach prowadzą do kolejnych patologii.

1
0
Portret użytkownika ZIWK

Dokładnie NICZEGO z tego

Dokładnie NICZEGO z tego artykułu nie zrozumiałeś.

Obecna ekipa w tak szaleńczy sposób dąży do szybkiego zdobycia pieniędzy na obietnice wyborcze, że dokładnie zarzynają na rosół kurę znoszączą złote jajka - czyli gospodarkę opartą na małych przedśiębiorcach.

W efekcie ludzie, którym chce się pracować masowo uciekają z Polski. Szczególnie "prywaciarze", którzy są najprostszym czelem każdego urzędu, i którzy nie mogą się bronić przed złym prawem i złym jego stosowaniem.

A Czesi się cieszą - podatki wpływają, ich gospodarka rośnie...

4
0
Portret użytkownika Antychryst666

Nie pierdol co zrozumialem a

Nie pier*** co zrozumialem a czego nie [........] !Już kiedys u takiego pracowałem jak by mugł to by mną orał pole!Mam nadzieje że zdechnie na raka razem ze swoją żydowską rodziną!!!

0
-1
Portret użytkownika syriues

Mysle,ze rzadzi tylko ten kto

Mysle,ze rzadzi tylko ten kto mysli wzorowo.Niewazne ile zla zrobi sie na swiecie milosc zatryumfuje i nie jest to iluzja,ktora krotko trwac powinna.Wszyscy ludzie chca by milosc nimi rzadzila.Odpowiedz na ten artykul,to raczej nie nastapi.To jest tylko mieszanie ludziom w glowach.Pomyslcie sobie,ze czlowiek robi wszystko dla drugiego czlowieka.Ktos bylby biedny jak teraz?Ktos bylby zly?Nie.Bo kazdy znalazlby brata ktory mu pomoze.Na tym polega faza doskonalosci.Bo nie kazdy odcinek zycia lub zycie jest do siebie podobny.Powinnismy juz dawno uwarzac co robimy.Swiadomi byc swoich przejawow do poswiecen.Kazdy je ma i odpycha,bo woli zyc w matrixie slepej wiedzy slepych idei,gluchych wolan.Kazdy woli zyc w klamstwie bo je lepiej sie je

To jest choroba-to klamstwo rzecz ujmujac.Przejawmy sie lub obudzmy z tego snu dawnionej epoki.Nikt juz nie chce waszego sterowania i prosimy wylaczyc guziki.Najlepiej teraz,wygodnie usiadzcie i zacznijcie podroz w glab kosmicznej duszy ktora macie.

Nie stojcie w miejscu,a idzcie do przodu.Nie z technologia lecz sprytem na zycie.

Ktory papiez napisal takie cos?Watpie by ktorys sie osmielil powiedziec na czym polega doskonalosc.Napewno nie na wersji swiata ktora mamy.Zobaczcie ile przelecialo wwiekow i ciagle na wmawiaja,ze bylismy jakimis afro astro epo kijkami rabajacy czaszki w walce o byt.Watpie,by ze zla ktos taki mogl powstac jak ja czy wy.Raczej pochodzimy z wolnosci.I tak powinno zostac.Im mniej wplywu na mozg bodzcow nie rozwijajacych tym z nami gorzej bedzie.Sterowanie w szkole w przedszkolu sterowanie pojazdami i dziewczynami,sterowanie praca,hobby itp.Zadufane w sobie czynnosci ktore nie poprawiaja wcale stanu naszych astralnych nalecialosci,o ktorych malo wiemy

Czym wiec bylem?Czy tym kim jestem?A kim bede dalej?

Przeciez ludzie mowia,ze nikt sie nie zmienia tak czesto.A wlasnie ,ze wtedy kiedy chcemy,ciekawe prawda.A co ma na to wplyw?Sami my.Wiec zrobcie cos z soba i zacznijcie pisac cos co ma rece i nogi.A nie o jakichs paranojach kupna sprzedazy.Kto ma kogo ,kto kogo oslepil

Zacznijcie pisac o czyms co ludzkie dusze same obchodzi,by sie rozwijac.te artykuly do niczego nie sluza dobrego.

Sa lepsze sprawy do rozwiazania i o wiele ciekawsze niz to ,ze ktos rzadzi jakas nazwa.Nikt nie nalezy do nikogo.Ja nie naleze do zadnego rzadu.Jestem podlegly jakiejs nazwie-moze nawet byc to czysta zagrywka ludzi ktorzy lubia sterowac innymi ludzmi.

Smutne prawda?Ale da sie wszystko to co istnieje zamienic na cos lepszego.I sa na to dowody jaka bedzie nastepna cywilizacja i kazdy stanie w kolejce jak do supermarketu po to tylko,by miec nadzieje.Moze warto dalsze podroze rozwiazac.Nie zawsze to co bliskie jest z ziemi

2
-1
Portret użytkownika x

to bardzo mozliwe. W korpo

Smile to bardzo mozliwe. W korpo dla ktorego obecnie pracuje co drugi specjalista chce zrobic wypad do naszych sasiadow:) W tej chwili ten temat stal sie czyms w rodzaju obsesji:) Od pewnego czasu nie mowi sie o niczym innym...

I mysle bardzo podobnie. W tej chwili oddaje w podatkach 6k mc. To sporo kasy... US bombarduje mnie listami, tel co miesiac. W zeszlym tygodniu urzednik probowal wyludzic odemnie dodatkowa kase z racji nieprawnego systemu skladania rozliczen PIT droga elektroniczna... Rzenada...

Jesli chodzi o czeskich agentow to raczej brednia:)

1
0
Portret użytkownika Logika

Gigantyczna armia nieróbów

Gigantyczna armia nieróbów czyli urzedników kosztuje i to wcale nie mało, do tego 500+. A jak wiadomo cudze pieniążki szybko się kończą to trzeba znalźć jakieś dodatkowe wpływy. Więc jak w exelu CIT rośnie to i w tabelce wpływy też jest więcej.

2
0
Portret użytkownika kuba9131

PiS to poglądowo partia

PiS to poglądowo partia prawicowa a gospodarczo lewicowa.

PO to poglądowo partia centrowa a gospodarczo lewicowa.

0
-2

Strony

Skomentuj