W Rosji sfilmowano spadające meteory ze strumienia Kwadratidy

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W sieci opublikowano ostatnio wiele filmów, dokumentujących upadek ciał niebieskich w regionie Archangielska na początku nowego roku. Nagranie pochodzi z rejestratora samochodowego, pracującego w nocy 03 stycznia w mieście Kotłas i drugie z 04 stycznia z drogi między Sewerodwinskiem a Onegiem, informuje portal Poliksal.

 


 
Sądząc z nagrań, oba obiekty spłonęły w atmosferze. Zaobserwowane meteoryty pochodzą ze strumienia Kwadratidy, które mieszkańcy Ziemi mogą obserwować każdego roku w dniach od 28 grudnia do 7 stycznia, a w 2017 apogeum zjawiska przypadło na okres od 3 do 4 stycznia.

 

W okresie szczytowym przepływ meteorytów może osiągnąć poziom do 200 na godzinę, choć niektóre z nich są słabe i nie wszystkie wchodzą w atmosferę. Szybkość tych ciał niebieskich wynosi około 40 km/s. Eksperci wyjaśniają, że większość obiektów, pochodzących ze strumienia Kwadratidy, nie jest widoczna dla ludzkiego oka.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika keri

W ciągu maksymalnie kilku lat

W ciągu maksymalnie kilku lat działania depopulacyjne zostaną zatrzymane. Zmieni się wiele na Ziemi i w nas. To, co zaczniesz odczuwać spowoduje, że będziesz miał chrapkę na bardzo długie życie i będziesz miał też możliwości, aby tak było. To będą możliwości zupełnie naturalne i  nie związane z medycyną akademicką.

Te procesy już się rozpoczęły i są zauważane w badaniach medycznych.

1
-1

Strony

Skomentuj