Media odkrywają, że śmierdzący smog, jak co roku zalega w całej Polsce

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Polskojęzyczne telewizje informacyjne mają problem, bo wspierana przez nich opozycja dokonała samozaorania i to jednocześnie. Aby jakoś o tym nie mówić zwykle mówi się o pogodzie, a teraz innowacyjnie propaganda rozpoczęła szerzenie teorii, że trwa jakiś wyjątkowy "Alarm Smogowy".

Polska ma to nieszczęście znajdować się w strefie klimatycznej, która wymaga stosowania ogrzewania nawet przez pół roku. To niestety niesie za sobą smutne konsekwencje. Ogrzewanie kosztuje, a skoro Polska węglem stoi, to najpopularniejszym paliwem stosowanym do ogrzewania domów jest właśnie węgiel.

 

Swoją drogą aby utrzymać nierentowne górnictwo cena tego paliwa w naszym kraju jest wyjątkowo wysoka. To trochę tak jakby w Kuwejcie cena litra benzyny wynosiła znacznie więcej dla Kuwejtczyków niż dla wszystkich innych. Drogi polski węgiel kupują zatem lepiej sytuowani i zagranica, dla której jest on dostępny po 85$ (357 zł) za tonę. Polak przez podatki, musi zapłacić przynajmniej dwa razy tyle.

Smog, czyli śmierdzące trujące powietrze, towarzyszy nam zatem co roku ponieważ jako społeczeństwo jesteśmy biedni. Dla 90% ludzi nie wchodzi w rachubę ogrzewanie elektryczne, ponieważ elektryczność jest w Polsce znacznie droższa niż na bogatym zachodzie. Nierentowne jest też ogrzewanie olejem opałowym,ponieważ przez windowaną ciągle akcyzę, jest to bardzo drogie paliwo. Gaz jest nadal droższy od węgla, co odstrasza wiele osób i już chyba nawet nikt nie wspomina o pozyskiwaniu go z łupków.

 

Prowadzi to do oczywistej konkluzji, że Polacy chcieliby wygody jaką daje ogrzewanie gazowe, elektryczne czy olejowe, ale po prostu ich na to nie stać i dlatego zmuszeni są do kopcenia węglem, bo mimo, że bardzo drogi, to wciąż jest najtańszym dostępnym paliwem. Na dodatek Polacy kupują coraz więcej tańszego niż krajowy, rosyjskiego i czeskiego węgla, o wątpliwej jakości, co dodatkowo pogarsza problem ze smogiem. Wystarczy, że robi się bardzo zimno i Polska znajduje się pod wpływem jakiegoś niżu i przy niemal bezwietrznej pogodzie, nie ma szans na "przewietrzenie" miast i miasteczek. Dlatego jak co roku przy takiej kumulacji czynników na zewnątrz śmierdzi jak w wulkanie i lepiej nie przebywać tam jeśli się nie musi.

 

Zdaniem mądrali z polskich mediów, rozwiązaniem może być upowszechnienie gazu jako paliwa pierwszego wyboru przy ogrzewaniu domów. Nie da się jednak jednocześnie czegoś opodatkować i upowszechnić. Poza tym to nagłe wychowywanie Polaków, aby porzucili węgiel jest podejrzane, bo można to odebrać jako lobbing i sprzyjanie tym, którzy właśnie ten gaz, czy to ze wschodu czy z zachodu, planują nam sprzedać. Dopóki jednak gaz będzie drożał, nadal na ulicach naszych miast i wsi będziemy czuli przede wszystkim siarkę zamiast świeżego powietrza i nic nie da się z tym zrobić.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.9 (7 votes)


Komentarze

Portret użytkownika lipka

Przekaz tego filmu jest

Przekaz tego filmu jest oczywisty ale z innych powodów; po pierwsze ludziom trzeba mówić prawdę i w tym filmie takie próby prawdomówności były ale po kilunastu latach, gdy w ludziach wzięły górę ich najniższe instynkty; po drugie nie da uszczęśliwić wszystkich, ci co zdecydowali się na opuszczenie pociągu "arki" skończyły się śmiercią a to i tak nie powstrzymało jednostek od zniszczenia pociągu. Geniusze widzą szkodliwość działania opłacanych naukowców i polityków, którzy podejmują decyzje w imieniu milionów, zamrożenie planety to skutek ich nieznajomości długotrwałych efektów podjętych działań.

Zgadzam się z opiniami, że obecny smog to efekt coraz większej liczby samolotów, które spalają w wysokich warstwach atmosfery ogromne ilości paliw, do tego dochodzą działania niby mające powstrzymać wydumane ocieplanie klimatu i wypuszczanie do atmosfery związków potęgujących i tak zły stan tej atmosfery a to tak jakby pożar gasić benzyną.

Bogaci zapewne mają plan awaryjny na przetrwanie, ale nie będzie to jak w filmie i nikt nie powołany do takiej arki się nie dostanie, nawet przez przypadek.

1
0
Portret użytkownika czela

Węgiel,,samochody,to

Węgiel,,samochody,to zanieczyszcenia i C02.....? Dziwne, że nikt nie wspomni o samolotach. tak te "samolociki" dwu i czterosilnikowe benisie np. Taki dwusilnikowy spala w przeciągu godziny tonę paliwa. Tonę i my w tym toniemy! Spalinki takie czyściuteńkie...bo wysoko okolo 10 km nad Ziemią! Tylko że się schładzają i opadają wraz z przechłodzonymi drobinkami lodu i innymi dodatkami. Tak chemitralowa zawiesina opada i blokuje ruchy powietrza, trując nas i przyrodę , kto patrzył na liście dębów, kasztanów  minionej jesieni nie teraz to wie oczym mówię. 

Wrócmy do samolocików, Lotów takich sa w roku miliony doliczając wojskowe i transportowe. Ile ciepła emitują w wysokich warstwach atmosfery?! Potem zdziwienie że zanikły prądy strumieniowe w partjach wyższych atmosfery. Zanikły i opadające wyziębione oparysilników z dodatkami blokują ruch ciepłego powietrza w górę i powstaje smog. Londyn już przekroczył zanieczyszczenia rocznego poziomu, a gdzie niby jest jeden z największych portów lotniczych?Trzeba patrzeć w niebo bo niezłe piekło nam szykują. Kto nie wierzy w chemitral niech przyjedzie na Pomorze Środkowe i wzroku z nieba nie spuszcza to zobaczy.

 

 

6
0

Cel

Portret użytkownika Kimbur

Popieram i podpisuję się pod.

Popieram i podpisuję się pod. Do tego dodajmy: rakiety, torpedy, bombki, miny, środki wybuchowe i inne guano wystrzeliwane przez wojska w ramach wojen i ćwiczeń.

I doliczmy chemtraile.

2
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

tA DOLICZONA NA KOŃCU

tA DOLICZONA NA KOŃCU PRZYCZYNA, SAMA W SOBIE NIE JEST SMOPGIEM, ALE POPRZEZ SWOJĄ NANOKOLOIDALNĄ NATURĘ "DOCISKA" GAZY CYWILIZACYJNE NAD LUDZKIMI SIEDZIBAMI!

A RZĄD KURWA UDAJE GREKA!!!

5
0
Portret użytkownika aurore

Od wieków jest zima a jak

Od wieków jest zima a jak jest zima to jest zimno i ludzie palili w piecach, palą i palić będę, ciepłownie były, są no i chyba będą, ale pewności to już nie ma. Z kominów leciał dym ze spalania węgla, drewna, koksu i czasami nawet jakiegos śmiecia. O smogu w naszych miastach to w zasadzie nikt nie słyszał a dlaczego? Bo istaniły tzw korytarze powietrzne. Tak budowano miasta i tak zagospodarwywano przestrzeń aby zostawic miejsca dzięki którym było dobre wietrzenie i wymiana powietrza. Pamiętam były w moim  mieście miejsca gdzie bez wzgledu na porę roku, pogodę zawsze wjało jak na przysłowiowym dworcu w Kielcach. Teraz jak wiadomo buduje się wszędzie gdzie tylko się da...markety, biurowce, domy, osiedla itd i dawno zabudowano wspomniane korytarze. Dlatego smog będzie bez względu na eko bełkot i to czym ludzie będą palić.

5
0
Portret użytkownika Dr Piotr

Wybaczcie piszący o paleniu

Wybaczcie piszący o paleniu śmieciami, ale chyba nie macie pojęcia o paleniu w piecu...palenie śmieciami to bzdura, można ich użyć co najwyżej na podpałkę i tyle, bo spalają się błyskawicznie i nie dają odpowiedniego ciepła do rozgrzania pieca, nawet drewnem kiepsko się pali, jak się chce nagrzać sensownie piec, bo schodzi go dużo więcej niż węgla, o śmieciach nawet nie wspomnę. Wychodząc z założenia, że palenie śmieciami ma sens, to każdy biedny musiałby mieć całe sterty i wysypiska śmieci do dyspozycji przy domu, żeby ogrzać ich paleniem mieszkanie. A tych opon to skąd ma niby nabrać tyle, czyżby w każdym mieście były wielkie składy zużytych opon do wzięcia dla każdego, albo może wielkie wysypiska plastiku do palenia? Mieszkam w średnim mieście i widzę czym ludzie palą, bo sam mam też piece kaflowe w domu...palą węglem, koksem lub drewnem czy brykietami i tyle. Więc jak coś już sensownie robić "pro-eko" to zaprojektować dobre piece węglowe i filtry kominowe dla każdego domu.

Dajecie się łapać na medialny temat zastępczy i tak modny teraz eko-terror w UE.

Obie Ameryki, Azja, Afryka i Australia mają wyjebane na ekologię w większości dziedzin i żyje im się spoko, tylko malutka Europa naiwnie myśli, że uratuje swoimi działaniami świat i wprowadza ten debilny eko-terror dla mieszkańców.

A że w większości dziedzin ekologia to bzdura, niech poświadczy to analiza zadymienia przeprowadzona podczas wybuchu wulkanu na Islandii kilka lata temu...jak oszacowano erupcja wulkanu wyemitowała do atmosfery tyle zanieczyszczeń w ciągu kilku dni, ile emitowały by wszystkie samochody na świecie przez 30 lat! Teraz się zastanówcie, ile jest czynnych kopcących wulkanów na świecie i jakoś żadnej katastrofy ekologicznej nie ma...a my dajemy się dobijać eko normami i debilnymi zakazami np. w motoryzacji idąc w niepotrzebne koszty i bzdury.

A co do Polski, to jak ktoś tu już napisał...jedyny i najlepszy pomysł tu, to energia geotermalna i nic innego!

8
-1
Portret użytkownika Zenek ;)

Przecież tu nie chodzi o

Przecież tu nie chodzi o ekologię a

MAKSYMALIZACJĘ PODROŻENIA KOSZTÓW PRODUKCJI CZEGOKOLWIEK
by ta była NIEEKONOMICZNA i NIEKONKURENCYJNA z ......
dopiszcie sobie sami(*) Acute

a co za tym idzie europa pogrążyła się w biedzie, głodzie i wojnach o przetrwanie.

 

(*) - bynajmniej NIE O CHINY TU CHODZI a ..... Acute

4
-1
Portret użytkownika Takitam

Kolejny atak unijny na polski

Kolejny atak unijny na polski węgiel. Lepiej dla Unii by było jak byśmy brali drogą i niby czystą energię elektryczną z merkellandu. Merkellandii przeszkadza też nasza jedyna duża elektrownia na północy Polski - Dolna Odra pod Gryfinem, opalana węglem. Tylko że w dzisiejszych kotłach węglowych spalanie jest tak udoskonalone, że spaliny to praktycznie CO2 i para wodna - tak samo jak w kotłach gazowych ponieważ pyły dymnicowe są skutecznie wyłapywane w cyklonach i elektrofiltrach. Ale przecież dawniej większość ogrzewania w miastach - to w każdym mieszkaniu były kaflowe piece węglowe, ale smogu raczej nie pamiętam. Muszą być inne przyczyny. Być może to co napisał w swym poście Anioł Prawdy - palenie śmieci spowodowane ich drogą wywózką.

7
-1
Portret użytkownika Antyparch

A swoją drogą..... .

A swoją drogą..... .

Ostatnio pojawiły się artykuły, że nie ma żadnego global warming ( naukofcy rzekli ). No to trzeba nawciskać ludziom, że smog jest !!! Przecież 200 mld złotych rocznie na "walkę z efektem cieplarnianym" trzeba jakoś z Polski wyprowadzić. Jak nie ma prawdziwego problemu, to żaden problem go stworzyć. A chemtrails + HAARP to przecież doskonałe narzędzie. Chyba nawet do tego stworzone.

7235

7
-1
Portret użytkownika Antyparch

No to skoro ogrzewanie

No to skoro ogrzewanie materiałami palnymi jest takie szkodliwe, to może byśmy zainteresowali się geotermią? W Polsce akurat temat jak najbardziej do ruszenia z uwagi na znane nam wody geotermalne. Czysto, tanio. Tylko jakoś nie widzę takiego tematu w nienaszym sejmie.

7131

4
-2
Portret użytkownika Anioł Prawdy

Smogi w Polsce powstają

Smogi w Polsce powstają wskutek podwyżki wszystkiego i dodatkowe opłaty za wywóz śmieci - więc ludzie z tej biedy i oszczędności palą plastykami, oponami i wszystkim co da się spalić a nie jest potrzebne. To jest taki kolejny sposób na depopulację Polaków poprzez atakowanie organizmu wszelkimi chorobami poprzez trucie skażeniem ze spalonych toksycznych śmieci...

5
-2

"Tam gdzie pojawi się żyd, tam jest odwieczny konflikt interesów"

Portret użytkownika ACHILES

Świetne wnioski adminie i

Świetne wnioski adminie i pozostali KOMENTATORZY, ja jedynie dodam jeszcze Wam od siebie, że tu chodzi o NOWY RODZAJ OPODATKOWANIA CIĄGLE I TAK NAGMINNIE OKRADANYCH POLAKÓW, tylko czekać, jak do kolejnej zimy USŁYSZYMY, że niezbędne jest dodanie do TONY WĘGLA, dodatkowego podatku w KWOCIE JAKIEŚ 50 ZŁ.  I tak zaczną GASIĆ POŻARY, by stłumić niepokoje GÓRNIKÓW O ICH MIEJSCA PRACY. 

  NO ALE COŚ JESZCZE MUSZĘ DODAĆ, O CZYM MAŁO Z WAS SOBIE ZDAJE SPRAWĘ, A MIANOWICIE, TO, że kiedyś za tej obecnie znienawidzonej KOMUNY, INŻYNIEROWIE OD SPRAW BUDOWNICTWA, planowali budowy miast z uwzględnieniem PRAWIDŁOWEGO SIĘ ICH WIETRZENIA SAMOISTNEGO w sposób zgodny z prawami NATURY .

 Czyli odstępy między wysokimi BLOKAMI były odpowiednio od siebie umieszczane, były duże parki z wolną i zadrzewioną przestrzenią w CENTRACH MIAST, były też OGRÓDKI DZIAŁKOWE również bliskości centrów, a nie jak obecnie już prawie, ZA GRANICAMI MIAST ADMINISTRACYJNYMI . 

A OBECNIE WYSTARCZY ZAJECHAĆ DO WIĘKSZEGO MIASTA, BY SIĘ PRZEKONAĆ, że wieżowiec, przy wieżowcu stoi, jeden, prawie, na drugim, zamiast PARKÓW z drzewami, mamy KRZEWY WYSTAJĄCE Z BETONU, a OGRÓDKI DZIAŁKOWE, są zabierane LUDZIOM i na ich miejscach powstają OSIEDLA WYPASIONE I STRZEŻONE, dla bogatych, bo ZAZWYCZAJ SĄ BLISKO CENTRÓW MIASTA I TANIO STOSUNKOWO POD ICH BUDOWĘ GRUNTY DZIAŁKOWE SIĘ POZYSKUJE, przez cwaniaków ustawionych na stołkach odpowiednich. 

I TO WSZYSTKO PLUS PRYSKANIE CHEMICZNYM GÓWNEM NASZEGO NIEBA , oraz to co PISZE AUTOR W POWYŻSZYM ARTYKULE, PEŁNY OBRAZ PROBLEMU    

                                 S  M  O  G  W  E  G  O      NAM         D  A  J  E   !!!

8
-2
Portret użytkownika Maryjan_66

Nic nowego, świadomie lub

Nic nowego, świadomie lub nieświadomie media nakręcają ludzi by się bali wszystkiego, najlepiej nie wychodzili z domu. Pamiętam 20 lat temu smog w swoim mieście potrafił z białego śniegu zrobić szary dywan po 2-3 dniach, dziś nadal zalegający śnieg jest biały - więc nie widzę powodu do paniki. W takim smogu chodziłem po naście km i jakos nadal żyję (bo szwędać sie lubię cholernie).Oczywiście nie mogę wypowiadać się w temacie innych miast. Ale żeby rząd się w to włączał? To już przesada. Kolejny zespół tylko powołają, któremu trzeba będzie kupić fury, generujące naturalnie smog Biggrin

5
-1
Portret użytkownika śrubka

zapraszam do Częstochowy. Od

zapraszam do Częstochowy. Od końca wrzesnia nie ma czym oddychać, a przy obecnej temperaturze jest jakaś masakra. W życiu takiego syfu nie widziałem i nie wdychałem.

2
-7
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

wejdź na wysoki budynek i

wejdź na wysoki budynek i obserwuj jaką siatkę robią samoloty rzekomymi smugami kondensacyjnymi... To chemitrails... ma zasnuć atmosferę koloidalną mgłą, byście się dusili we własnych gazach...

6
-3
Portret użytkownika pijo

 Smogi powstają wskutek

 Smogi powstają wskutek unoiszenia się nad nami chemitralowej zawiesiny, która "przytłacza" swobodną dyfuzję gazów do atmosfery.Chetrails  i Haarp powoduje takie zanieczyszczenie powietrza i doszukiwanie się dziury w całym to czysta manipulacja....
 

8
-2
Portret użytkownika Anioł Prawdy

niektórzy ludzie tak łyknęli

niektórzy ludzie tak łyknęli te bajdy o chemtrails że nie długo będzie ze wszystkim odpowiedź jedna: hemtrails i haarp - bo o to przecież chodzi żeby winnych nie można było wskazać a proces trwa bez końca - to samo jest z tym terroryzmem wmówionym na świecie, ze smoleńskiem, z 9.11 wtc w NY itd.
Żaden chemtrail i żaden haarp - bieda i palenie śmieciami ! też se pogrubię - bo moja racja jest "NA-MOJ-SZA".

3
-12

Strony

Skomentuj