Czeski rząd chce umożliwić mieszkańcom noszenie broni palnej przy sobie, aby zapobiegać atakom terrorystycznym

Kategorie: 

Źródło: Flickr/HolyCrap/CC BY-NC-ND 2.0

Podczas gdy Unia Europejska robi co może aby ograniczyć mieszkańcom Europy dostęp do broni palnej, Czechy działają dokładnie na odwrót. Najpierw rząd zablokował unijne projekty ustaw, a teraz pracuje nad zmianą w konstytucji, aby mieszkańcy mogli swobodnie nosić broń palną przy sobie.

 

Póki broń palna pozostaje nielegalna, nabyć ją można jedynie na czarnym rynku a tym samym, w oczach władzy, staniemy się przestępcami. W sytuacji kryzysowej, porządni nieuzbrojeni obywatele nie są w stanie nic zrobić aby obronić się przed agresorem. Twierdzenie, że w razie bezpośredniego zagrożenia życia zawsze możemy zadzwonić po policję jest równie absurdalne co konieczność wzywania straży pożarnej, gdy całe nasze mieszkanie stanie za chwilę w ogniu. W obu przypadkach pojawia się obowiązek szybkiego reagowania na sytuację.

W odpowiedzi na częste zamachy terrorystyczne, nie ważne czy w Stanach Zjednoczonych czy w Europie, zwykle wzywa się do ograniczenia dostępu do broni palnej. Mówi się, że broń zabija, lecz zabić można także nożem, widelcem, ołówkiem lub nawet kamieniem. Należałoby więc zakazać wszystkiego. Fakt jest jednak taki, że przedmioty same nie odbierają życia - robią to ludzie. Wystarczy więc, że w tłumie bezbronnych ludzi pojawi się ktoś, kto jest legalnym posiadaczem broni i wie jak zachować się w sytuacji kryzysowej. Przy pomocy broni palnej można nie tylko odebrać, ale także uratować życie wielu ludzi.

 

Zdaniem czeskiego rządu, to właśnie powszechny dostęp do broni palnej jest gwarantem bezpieczeństwa. Władze pracują nad zmianą konstytucji, aby umożliwić obywatelom Czech noszenie broni przy sobie. Projekt zmian ma pojawić się już za dwa miesiące.

"Ataki terrorystyczne, których jesteśmy świadkami w Europie Zachodniej i innych krajach, spowodowały wzrost obaw społeczeństwa dotyczących bezpieczeństwa. Możliwości organów państwowych, aby szybko i skutecznie zapobiegać wypadkom i różnym szkodom, są ograniczone w czasie tych ataków" - powiedział dla Radia Praga Minister Spraw Wewnętrznych, Milan Chovanec.

Czesi będą już wkrótce mogli nosić broń ze sobą, reagować na zagrożenia i bronić innych oraz siebie przed uzbrojonymi napastnikami. Zdaniem Milana Chovaneca, zmiany w konstytucji zapewnią obywatelom szybką i aktywną obronę przed zamachami terrorystycznymi. Jednocześnie przewiduje się zaostrzenie przepisów poprzez częstsze sprawdzanie umiejętności strzeleckich i znajomości przepisów bezpieczeństwa obywateli.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (6 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Swego czasu podpisałem

Swego czasu podpisałem petycję Maxa Kolonko do Dudy dotyczącą rozpisania referendum w sprawie Prawa do Posiadania Broni, petycja została storpedowana przez liberalno-lewackie ścierwa i zgłoszona jako obraźliwa. Moje zdanie jest takie liberalno-lewackie pomyje trzeba wylać gdzie ich miejsce i w żadnym wypadku nie dopuszczać tych nied.ojebów do dyskusji społecznej na jakikolwiek ważny temat , to ścierwo ma totalnie spaczone poglądy i zwichnięte mózgi , takich jak oni starożytni skazywali na wyniesienie a współcześnie powinno się stosować "Kuttnerowską" aborcję poporodową.

1
0

 

"Nie istnieje, sprawa, zjawisko, a nawet żadna rzecz dopóty, dopóki w sposób swoisty nie zostały nazwane. Władzą jest więc moc swoistego nazywania..."

Portret użytkownika Antychryst666

1.Brak dostępu do broni dla

1.Brak dostępu do broni dla uczciwych i ciężko pracujących obywateli.

2.Podatki rzędu 80%.

3.Wszechobecny wyzysk i umowy smieciowe.

4.Głodowe pensje.

4.Brak legalizacji marihuany(prawie wszędzie na swiecie jest legalizowana).

5.Wysokie oprocentowanie kredytow mieszkanowych i niskie lokat bankowych.

6.Pogarda polityków i urzędników wobec własnego narodu.

7.Prowokowanie sąsiada Rosji.

8.Depopulacja wlasnego narodu.

9.Kradnięcie pomyslow i patentów przez obce służby(mosad,cia).

10.Korupcja w urzędach i w policji.

11.Najdrorzsze autostrady na swiecie.

12.Brak perspektyw dla młodego pokolenia.

13.Nepotyzm i kastowosc.

14.Przymusowe szczepienia dzieci.

Witatamy w Polsce kraju niewolników i murzynów 21 wieku.A wszystko to na własne życzenie.Biernosc nie jest cnotom tylko przyzwoleniem na zło!

5
0
Portret użytkownika Ogo Pogo

PLUS za pośrednictwem

PLUS za pośrednictwem komentarza.Podpisuję się pod wszystkimi zaprezentowanymi PRAWDAMI.DODAŁBYM JESZCZE 15-STY PUNKT.

WSZECHOBECNE KŁAMSTWO I OSZUSTWO PROPAGANDOWE ŚCIEKO SZWABSKICH MEDIÓW.

16.TAJEMNICA OGÓLNA, BARDZO NIEBEZPIECZNA NIEPORUSZANA,NIEDOTYKANA :MAFIJNY HANDEL ORGANAMI LUDZKIMI.

2
0
Portret użytkownika Anioł Prawdy

Dopisujcie ludzie - zrobimy

Dopisujcie ludzie - zrobimy listę wspólną !

15. Wprowadzenie CETY i żywności modyfikowanej GMO.

16. Zrujnowanie całkowicie małych gospodarstw rolnych i biznesów rodzinnych.

17. Wywalanie w błoto kasy państwowej nie tam gdzie trzeba np. miliony w ukraińskie drogi

18. Ustawa 1066 zmodyfikowana na jeszcze gorszą - możliwe obce wojska w Polsce z bronią ostrą na terenie całego państwa Polskiego nie tylko na wyznaczonych poligonach wojskowych.

19. Odprawianie żydowskich obrzędów chanuki na terenie Polski z osobami na wysokich szczeblach państwowych.

20. Budowanie meczetów dla bandytów islamskich, i wspieranie ich chorych ideologi nie zgodnych z Polskimi zwyczajami.

7
0
Portret użytkownika Maryjan_66

Czesi biją nas pragmatyzmem,

Czesi biją nas pragmatyzmem, my ich wojowniczym nastawieniem i pewnie też nazwał bym to..."spirytyzmem". Jak pytam Rosjan co myślą o Polakach - słyszę, 'k..., Wy się z wszystkimi chcecie bić!". Dużo w tym racji, wynikłej pewnie z naszej historii. Gdyby tylko ktoś mądry właściwie tą polską ogromną energią fajtu pokierował... Bo jak na razie to się głownie naparzamy sie między sobą, we własnym polskim kotle. Niemniej dzięki temu się dużo ciekawiej czyta samą dyskusje niż  temat przewodni.

1
-1
Portret użytkownika komentator

Ale to bardzo dobrze, że my

Ale to bardzo dobrze, że my Polacy cały czas się między sobą naparzamy. To czyni każdego z nas silnym. Pomyśl co możemy zrobić, kiedy się wszyscy zjednoczymy.

0
0
Portret użytkownika Maryjan_66

W takim razie dotyczy to

W takim razie dotyczy to wszystkich na tym forum chwalących Czechów. Myślę, że powinninśmy od nich zapożyczyć trochę z tego w czym są lepsi a zachować w sobie to, czym nad nimi górujemy. Osobiście wizytujac Czechy czuję pustkę, coś jak brak nadzieji, podobnie jak w Niemczech sztuczność okraszoną grzecznością.

2
0
Portret użytkownika sceptyyk

"Cudze chwalicie, swego nie

"Cudze chwalicie, swego nie znacie,

Sami nie wiecie, co posiadacie...."                                                                                               Przez dziesięciolecia mieszkałem przy Czeskiej granicy i znam ten skundlony naród...

3
0
Portret użytkownika Maryjan_66

Każdy inny naród powie Ci, że

Każdy inny naród powie Ci, że góruje nad innym. Czesi uważają, że ulegliśmy skundleniu gdy w obronie bloku sowieckiego wkroczyliśmy czołgami na ich terytorium. Nie darzą nas za to sympatią. Więc sobie możemy pluć na inne nacje, pluć pod wiatr.

2
0
Portret użytkownika Anioł Prawdy

każdy sposób jest dobry, by

każdy sposób jest dobry, by ludziom we własnym państwie nie poleciały głowy i żeby nie został gruz na terenie całego państwa - a co sobie myślą obce państwa o Czechach że są skundleni itp. to mają głęboko w dupie, bo liczy się to że w państwie jest spokój, gospodarka pracuje, rząd jest dla ludzi, ludzie nie są zestresowani, i dzięki takiemu postępowaniu mogą w dużej mierze mieć jakieś zaufanie do swoich rządzących...

4
0
Portret użytkownika Antyparch

Zobaczcie :

Zobaczcie :

Rząd Czech widzi realne zagrożenia dla swoich obywateli i coś z tym robi. Czy Unia Europejska pozywa Czechy na dywanik? No jakoś nie.

Przede wszystkim ich rząd gada do rzeczy wobec realnej sytuacji w Europie. A nasz pier**li o super swoich pomysłach na budżet, który uchwala w jakichś dziwnych miejscach; 500 + ; trybynały i inne pierdoły. Wszystko tylko nie to co jest dla Polski i Polaków ważne i korzystne.

Przecież my tą zarazę islamską mamy "za miedzą". I zaraz się tu wyleje. I co? Będzie ktoś gdzieś dzwonił w tej sprawie? A gdzie?

2751

3
-1
Portret użytkownika kasia

I patrzcie,że Czesi ateiści

I patrzcie,że Czesi ateiści sie nie pozabijali a katolików sie boją?

A gdzie (pokojowy!!) "szturm "na biura poselskie o ustawę o prawie do posiadania broni?

siedząc biernie za klawiaturka nic sie nie zmieni,bez nacisku tzw.społeczeństwa ,narodu.

2
0
Portret użytkownika 55KING444

Ostatnio wpadłem na pomysł,

Ostatnio wpadłem na pomysł, aby każdy obywatel miał swoją osobistą atomówkę Smile Oczywiście tylko powyżej 18-roku życia, za pozwoleniem rodziców od 16-tego. Każdemu po jednej i odliczamy do ostatniej sekundy.

0
-3
Portret użytkownika tomasz26

było państwo ,które

było państwo ,które kultywowało broń tzw.wielka rzesza.. itp..co mamy dziś społeczeństwo nie wiadomo jakie przestraszone własnego cienia ...mamy w końcu Amerykę .świat kowboi z europy ,którzy siłą odebrali rdzennym życie i ziemie(60 mln holocaust Indian)...można by tak wymieniać bez liku..po czasie kraje z kultem broni popadają w destrukcje społeczeństw (powoli upadają) stają się z podbijających ofiarami samych siebie ...wszystkie historyczne mocarstwa kultywujące broń i zabijania .upadły...jakieś wnioski ?

1
-11
Portret użytkownika arrgh

W III Rzeszy posiadanie broni

W III Rzeszy posiadanie broni było ograniczone. Wolność w tym zakresie mieli członkowie NSDAP ich rodziny, pracownicy rządowi oraz myśliwi. Stephen Halbrook - "Gun Control in the Third Reich"

1
0
Portret użytkownika Antyparch

A znasz mądralo takie

A znasz mądralo takie powiedzenie :

"Chcesz mieć pokój? Szykuj się do wojny." ?

"Na pochyłe drzewo, to i koza wlezie" itp.

Wniosek jest taki, że bezbronnego łatwo jest pacyfikować, ale z uzbrojonym już nie łatwo. I trzeba się zastanowić czy w takiej sytuacji w ogóle warto. Powstaje opcja : mogę dostać łatwą kulkę i zginąć. Za duże ryzyko na byle rabunek, gwałt, czy zwykłe cwaniakowanie. Co w efekcie znacznie redukuje ilość takich zajść. Przykładów mnóstwo ze stanów. Chociaż tyle z nich dobrego.

I nie chodzi o "historyczne mocarstwa kultywujące broń", tylko żeby byle łajza nie skopał ci dupy i nie zerżnął żony, tylko dlatego że ma pistolet.

Rozumiesz różnicę? Czy może popierasz postawę rządu zachodniego sąsiada?

2732

2
0
Portret użytkownika NanoRurka

Co Ci upadło ? Owszem z broni

Co Ci upadło ? Owszem z broni łatwiej zabić , ale tak jak artykuł mówi to nie broń jest niebezpieczna tylko ludzie. Bardzo dobry krok ze strony naszych sąsiadów.

8
-2

Wake up people

Strony

Skomentuj