Chiny pokrył gęsty smog

Kategorie: 

Zdjęcie poglądowe - źródło: Flickr/Alexander Mueller/CC BY 2.0

Władze Pekinu ogłosiły alarmowy kolor czerwony z powodu wysokiego poziomu zanieczyszczenia powietrza w stolicy Chin przez pięć dni z rzędu. Poziom określany jako „czerwony” został po raz pierwszy wprowadzony z powodu smogu w grudniu 2015 roku.

 

W tym tygodniu smog powstał z powodu zanieczyszczenia powietrza w Pekinie oraz jego okolicach: Tianjinie i północnej prowincji Hebei, Shandong i Henan. W wyniku tego przedsięwzięto środki zapobiegające dalszemu zanieczyszczaniu, podobnie jak niedawno w Paryżu, w Pekinie zakazano między innymi podróży samochodami.

Wzorując się na stolicy Francji, w Pekinie można teraz poruszać się jednego dnia samochodami o parzystych rejestracjach, a następnego nieparzystych. Rozważa się także tymczasowe zamknięcie szkół oraz innych instytucji państwowych.

Poziom czerwony pojawia się, gdy wskaźnik zanieczyszczenia powietrza osiąga niebezpieczną ilość trujących substancji przez dłużej niż 4 dni pod rząd lub gwałtownie wzrośnie w ciągu doby.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (3 votes)
Komentarze

Portret użytkownika RAZPUTIN

towarzysze i towarzyszki nie

towarzysze i towarzyszki nie ważny smog w gospodarce opartej na wzroscie PKB liczy sie tylko wyżej dalej szybciej mocniej itd...itd jak powiedział klasyk pozostanie po nas tylko smiech przyszłych pokoleń i wysypiska śmieci 

Portret użytkownika MiamiVibe

I setki milionów zwłok

I setki milionów zwłok ludzkich do uprzątnięcia... Taki smog to dupa i efekt uboczny, ma być the best gospodarka na świecie, mocarstwo, kasa, kasa, gadżety, tona śmieci dla nihilistów itp. itd. 

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Strony

Skomentuj