Satelita, wyposażony w silnik EM Drive, wkrótce zostanie wystrzelony w przestrzeń kosmiczną

Kategorie: 

Źródło: Paramount Pictures

Jak dotąd nikt nie potrafił wyjaśnić sposobu działania relatywistycznego napędu elektromagnetycznego, tzw. EM Drive. Silnik ten, jak wynika z przeprowadzanych eksperymentów, generuje ciąg wyłącznie dzięki energii elektrycznej. Zamiast zastanawiać się dlaczego jest tak, a nie inaczej, amerykański inżynier chce wypróbować go na własną rękę, lecz tym razem w przestrzeni kosmicznej.

 

Guido Fetta, założyciel firmy Cannae Inc, ogłosił w zeszłym miesiącu wystrzelenie CubeSat, miniaturowego satelity, wyposażonego w Cannae Drive. Jest to jego własna wersja napędu Em Drive. Urządzenie pozostanie w przestrzeni kosmicznej przez około 6 miesięcy i ma potwierdzić, czy silnik ten rzeczywiście będzie generować ciąg.

Źródło: Cannae Inc

Jest to bardzo dobry pomysł, biorąc pod uwagę to, że podczas wszystkich dotychczasowych eksperymentów na Ziemi, przeprowadzanych zarówno przez niezależnych badaczy, jak i specjalistów z NASA, za każdym razem otrzymywano ciąg. Świat naukowy podchodzi do tej technologii bardzo sceptycznie, gdyż działa on w niezrozumiały sposób i narusza prawa fizyki.

 

Miejmy nadzieję, że Guido Fetta potwierdzi działanie napędu EM Drive. Moglibyśmy wykorzystywać go do różnych celów - np. dostarczać ładunki na Międzynarodową Stację Kosmiczną lub organizować misje kosmiczne na inne planety a nawet do innych układów słonecznych. Zgodnie z założeniami, lot na Księżyc, przy odpowiedniej mocy, potrwałby jedynie kilka godzin, zaś na Marsa dostalibyśmy się w około 70 dni. Najwyższy więc czas aby wykorzystać ten silnik w jakimś konkrentym celu.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika X

w tym silniku nie ma nic

w tym silniku nie ma nic magicznego; tak dziala Aurora, tak dziąłają rosyjskie silniki pulsacyjne w łodziach podwodnych; tak działa naprężanie dowolnego pola przy pomocy zgęstka fali.

Pracował nad tym Tesla, pracowało wielu innych, których nazwisk nie chce mi sie nawet wymieniać.

Ten silnik działa, bo jego dzialanie jest oczywiste (wykorzystuje chwilową nierównowagę w asymetrycznym polu e-m).

Bo - tu piszę do idiotów twierdzących, że w kosmosie jest próżnia - nie ma ani próżni, ani liniowego pola. Pole jest logarytmiczne, a kosmos pełen cząstek, ktore można użyć jako balastu.

 

Portret użytkownika ekstragoon

fragment cyt z wiki....

fragment cyt z wiki....

Autor urządzenia jak do tej pory nie opublikował żadnej pracy na jego temat w czasopiśmie podlegającym recenzji naukowej. Jedyne publikacje ukazały się w prasie popularnej, np. w New Scientist[8]. Po publikacji artykułu w tym popularnym tygodniku, jego redakcja została skrytykowana za sensacyjny ton artykułu[9][10][6], miesiąc później wydawca opublikował wyjaśnienia i przeprosiny za artykuł[11]. Prosze a Ruscy już statki budują...tzn. w YT

Historia Rosji oczami Łotyszy film: The Soviet Story Polskie spojrzenie: Transformacja Od Lenina do Putina.

 

Portret użytkownika Aang

O EM Drive pierwsi

O EM Drive pierwsi poinformowali Rosjanie. To oni przeprowadzają eksperymenty i już zapowiedzieli, że pierwszy pojazd międzyplanetarny wyposażony w ten napęd ma wystartować w 2018 roku, zaś podróż na Marsa ma zajmować nie 70 dni, a mniej niż miesiąc czyli 30 dni.

Wystarczy poszukać info na ten temat, np info o nowatorskim panelu sterowania jaki zostanie zastosowany w statku "federacja". Rosjanie udostępnili fotki, filmy oraz symulacje komputerowe obrazujące "jak ma to wyglądać". Filmy i fotki są z symulatorów, w których ćwiczą przyszli piloci oraz z testów napędu.

Udostępnili też filmy z testów tzw "4D drive" czyli napędów podprzestrzennych. Wystarczy poszukać na YT.

Portret użytkownika ???

Jeśli prawa fizyki

Jeśli prawa fizyki interpretuje się dosłownie to narusza dla nich prawa.

Aby dostrzec to co nie widoczne trzeba poruszyć wyobraźnie i nieskończona ilość wariantów.

Ten silnik i każdy inny nowo powstały nie narusza praw.

Ci naukowcy źle podchodzą do sprawy i stawiają sobie kłody pod nogi, tworząc prawa które regulują prawem i w tedy wynikają problemy, dla nich.

Portret użytkownika MiamiVibe

Żeby im tylko nie wybuchnął

Żeby im tylko nie wybuchnął przed startem Smile

,, Moglibyśmy wykorzystywać go do różnych celów - np. dostarczać ładunki na Międzynarodową Stację Kosmiczną lub organizować misje kosmiczne na inne planety a nawet do innych układów słonecznych."

Ta jasne, technika w służbie prostemu człowiekowi... ja obstawiam że będzie służył albo do inwigilacji albo mordowania Smile Niech ci naukoffcy w końcu wezmą się w końcu za coś pożytecznego, zamiast budowania wątpliwego w użytkowaniu szmelcu i zatrudnianiu tabunu grafików i to za kasę podatników Smile

Portret użytkownika fry

"Silnik ten, jak wynika z

"Silnik ten, jak wynika z przeprowadzanych eksperymentów, generuje ciąg wyłącznie dzięki energii elektrycznej" 

Z przeprowadzonych przeze mnie eksperymentów stwierdzam, że wyłącznie dzięki energii elektrycznej, mój odkurzacz generuje ciąg.

Portret użytkownika gowasu

Skoro już to odkryłeś to weź

Skoro już to odkryłeś to weź ten swój odkrzacz i leć z nim w próźnie kosmiczną i zobaczymy czy ten twój ciąg pomoże ci się przemieścić o 1 mm bez powietrza czy spalanych gazów, które wyrzucane z dyszy napędzają normalne rakiety.

Skomentuj