Do kogo należą gazety lokalne i największe czasopisma w Polsce?

Kategorie: 

Źródło: Internet

Rynek prasowy został zmonopolizowany przez kilka koncernów z zachodnim kapitałem. W analizie opublikowanej w styczniu portal money.pl sprawdził, w czyich rękach są ogólnopolskie dzienniki, prasa lokalna i tygodniki. Cała prawda o „polskich mediach”.

 

 

Głównym graczem wśród wydawców prasy lokalnej jest koncern Polska Press. Wydaje 18 dzienników lokalnych w piętnastu województwach. Osiem z nich wychodzi pod wspólną marką "Polska". Ponadto koncern wydaje ponad setkę tygodników lokalnych. Łączna sprzedaż tych wszystkich tytułów to blisko milion egzemplarzy. Polska Press należy do niemieckiej grupy medialnej Verlagsgruppe Passau.

Najlepiej sprzedające się tygodniki lokalne - w przeciwieństwie do dzienników - nie są wydawane przez duże koncerny, ale przez niewielkie firmy. Tylko w dwóch przypadkach sprzedaż przekracza 15 tysięcy egzemplarzy.

Wśród wydawców miesięczników karty rozdają Bauer (38 magazynów i 30 pism z krzyżówkami) oraz Burda Media. To drugie wydawnictwo ma w portfolio ponad 40 magazynów. Oba są częścią dużych, międzynarodowych grup medialnych. W Polsce działają od ponad dwudziestu lat. Dwa najlepiej sprzedające się dwutygodniki wydaje Edipresse, część międzynarodowej grupy wydawniczej z kapitałem szwajcarskim. W Polsce w swoim portfolio ma ponad dwadzieścia tytułów. Wśród wydawców tygodników i dwutygodników z programem telewizyjnym  dominuje Bauer. 

Ile jest Polski w Polsce? Priorytetem rządu powinno być ograniczenie kapitału zagranicznego w polskich mediach, wzorem np. Rosji. Rosyjskie media muszą ograniczyć do 20 procent udział zagranicznego kapitału. Od tej pory założycielami firm medialnych mogą być tylko obywatele Rosji z jednym paszportem.

 

 

Źródła:

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/media-w-polsce-do-kogo-naleza-gazety-lokalne,217,0,1996761.html#A4738397

http://www.geekweek.pl/artykuly/25544/do-kogo-naleza-gazety-lokalne-i-najwieksze-czasopisma-

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1259471,Rosja-eliminuje-zagraniczny-kapital-z-mediow

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Preston
Portret użytkownika Preston

Komentarze

Portret użytkownika Arya

@Pulsar Ty chyba jesteś tu

@Pulsar Ty chyba jesteś tu moderatorem, więc możesz to wiedzieć lepiej  niż inni. A po za tym jeśli tak faktycznie jest, to znaczy, że jakaś tam równowaga w przyrrodzie jednak istnieje.
 
Pozdrawiam 
Arya.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika N1KT

Jak widać wcale nie

Jak widać wcale nie zapomnieli tego o czym pierdolił goebels czy tam ssyn w czasie WW II... Cały czas to wszystko stosowali i wpajali te kłamstwa ludziom do głów bez przerwy, aż kłamstwo stało się prawdą i dlatego mamy takich mądralińskich wszystkowiedzących że NIE POGADASZ. (nie da się już tego wszystkiego odkręcić, bo ludzie łapali to gówno latami.)
Ciekawe że zapomnieli że to były ich obozy koncentracyjne w Polsce...

Portret użytkownika S.N.69

Gdybyś znał chociaż jednego

Gdybyś znał chociaż jednego niemca i jeszcze potrafił się z nim porozumieć, to dowiedział byś się że niemcy świadomość kto budował obozy w polsce. Problem w tym że to socjalistycze władze przyjeły taki model propagandy wygłaszany głównie ustami byłych NRD-owskich działaczy.

Portret użytkownika N1KT

otóż ja doskonale sobie zdaję

otóż ja doskonale sobie zdaję sprawę że zwykli niemcy to są normalni ludzie - to garstka ssynów robi ten burdel w Polsce i w głowach polaków. Do zwykłych niemców nic nie mam - rozmawiałem nie raz z niemcami i austrijakami i są bardzo OK dla Polaków. Nienawidze tylko tych pochowanych sqrwieli co to wszystko rozkradają i zostawiają gruzowiska po Polskich zakładach pracy.
Wkurza mnie też pazerność Polaków na kasę bo te kurwy niemieckie zakładają klapki Polakom na oczy w postaci ładnych cyferek w kontach bankowych i to całe burzenie Polski i robienie gówna z Polski jest robione Polskimi rękoma !

Portret użytkownika Preston

Ludzie nie chcą już kupować

Ludzie nie chcą już kupować „Gazety Wyborczej”. Na przestrzeni kilku lat stracili ponad 250 tysięcy czytelników.

Od listopada 2015 GW redukuje lokalne wydania – dodatki do gazet - w 10 miastach: Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Kielcach, Olsztynie, Opolu, Płocku, Radomiu, Rzeszowie i  Toruniu. Do tej pory czerpali spore zyski z prenumerat w urzędach i obiektach rządowych, ale od grudnia 2015 instytucje publiczne nie zlecają prenumerat gazet ani umieszczania w nich ogłoszeń płatnych. 

Strony

Skomentuj