Władze Malezji zablokowały konferencję "Miłość i Seks z Robotami"

Kategorie: 

Źródło: Leet.org
Roboty pojawiają się wszędzie i coraz częściej słyszymy, że człowiek może z czasem wybrać maszynę na swojego życiowego partnera. Humanoidy muszą jednak spełniać pewne podstawowe normy - przecież żaden człowiek nie zakocha się w wielkim zardzewiałym złomie.

 

Roboty muszą przypominać nas, ludzi, przede wszystkim z wyglądu. Człowiek ma to do siebie, że w pierwszej kolejności ocenia to, co widzi, a jak dobrze wiemy pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie, być może jest nawet najważniejsze. Dopiero potem człowiek może poznać charakter drugiej osoby (nie mówimy tu o znajomości internetowej).

 

Jednak w przypadku maszyn, stworzenie odpowiedniego oprogramowania które symulowałoby takie uczucia jak smutek, radość, gniew a nawet miłość, jest trudne i czasochłonne. Roboty muszą także otrzymać umiejętność komunikowania się z człowiekiem poprzez dotyk, zapach i smak. Uczeni prowadzą różne badania w tej sferze.

W Malezji w dniach 16-19 listopada miała odbyć się druga coroczna konferencja "Miłość i Seks z Robotami", lecz władze tego kraju zalegalizowały ją. Inspektor generalny policji Khalid Abu Bakar ostrzegł, że może podjąć odpowiednie działania przeciwko organizatorom.

 

Adrian David Cheok i David Levy, dwaj akademicy którzy interesują się robotyką, współpracują ze sobą od kilku lat. Levy jest autorem książki pt.: "Love and Sex with Robots: The Evolution of Human-Robot Relationships" ("Miłość i Seks z Robotami: Ewolucja Relacji Między Człowiekiem i Robotem") i pracuje nad algorytmami dla maszyn, natomiast Cheok skupia się na sprzęcie i patrzy na roboty od strony fizycznej. Konferencja miała skupiać ludzi głównie ze środowiska naukowego. Organizatorzy zostali jednak zmuszeni odwołać wydarzenie...

 

 

Ciąg dalszy artykułu można przeczytać na portalu tylkonauka.pl

 

 

Cały artykuł: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/malezja-uznala-konferencje-milosc-seks-robotami-za-nielegalna

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Strony

Skomentuj