Zmiana koloru pni drzew przy ziemi

Kategorie: 

autor alvaro 31185 kamil olsztyn os pieczewo ul jeziolowicza lasy pobliskie przy stacji nadawczej olsztyn pieczewo

Ostatnio podczas wizyty w lesie odkryłem coś niepokojącego. Zaobserwowałem zmiany w wyglądzie drzew. Można powiedzieć, że mamy do czynienia z szadzią na pniach drzew przy samej ziemi. Zjawisko wypatrzono w pobliskim lesie na Pieczewie w Olsztynie w Warmińsko Mazurskim.

 

Przypadkowo odkryłem, że pnie dzew przy ziemi sa pokryte czerwoną szadzią.  Gdyby była to utleniona rdza mogłoby to wskazywać na efekt aktywności wulkanicznej. Może to być też zanieczyszczenie atmosfery, na przyklad poprzez pyłki kometarne pozostające po przelocie asteroidów, których ostatnio nie brakowało.

W praktyce nigdy wcześniej nie spotkałem się z obserwacją tego typu. Zjawisko powodujące takie zmiany koloru pnia na czerwono ciemny to coś zaskakującego. Albo zjawisko nosi zniamiona zanieczyszczenia atmosfery i aktywności wulkanicznej, albo coś spadło do atmosfery z kosmosu i spadło w formie deszczu na dzewa. Zostawiam Wam iterpretację

Kamil Teecki

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Ariadna

Znany skład oprysków

Znany skład oprysków chemtrails jest znacząco niekompletny. To co oni dodają jest tak szkujące, że wręcz nie do uwierzenia. 
Proponuję posłuchać tego wykładu. I zainteresować albo przekazać zamieszczony link znanym wam biologom, mającym dostęp do urządzeń badawczych.
To, że nas zatruwają to wiemy. Ale to tylko grozi śmercią przedwczesną. Natomiast to co dodają daje podstawy do twierdzenia że tworzą nową przyszłość dla ludzi. Bez szans na wybór. I dotyczy to każdego.
W tym wykładzie zostały podane wyniki badań naukowych, opartych o urzadzenia badawcze. I co istotne wykład jest poprowadzony tak aby był zrozumiały dla laika. 
 
http://www.youtube.com/watch?v=uhm9aSPLSZU

0
0
Portret użytkownika Roki

W 2012 często kręciłem się po

W 2012 często kręciłem się po lasach w Choszczówce blisko Warszawy i stwierdziłem że na liściach dębów jest jakiś biały nalot (pasożyt, grzyb?) dosłownie wszystkie dęby w okolicy miały to na liściach. Jednakże łażąc po Choszczówce a także nad Wisłą zauważyłem coś pozytywnego mianowicie jest mnóstwo dzikich zwierząt (dziki, zające, jeże, wydry, lisy, sarny i łoś oraz mnóstwo innych :). Dziki można spotkać u mnie na osiedlu jak grzebią po śmietnikach. Pewnego razu pół roku temu na nocnym spacerze z psem spotkałem lochę z pięcioma warchlakami (jeden był biały Smile ryły sobie pod dębem.
Chciałem swoją wypowiedzią nawiązać do tzw. problemu CO2. Otóż pewien człowiek który pracował dla ONZ a został wykopany w pewnej wypowiedzi stwierdził: „Jestem stary i już nie boję się gróźb od smutnych panów w czarnych strojach. CO2 nie jest problemem ludzkości czy planety. CO2 plus duża ilość słońca powoduje przyrost flory a tym samym i fauny!!!”
Wiecie jak przyspieszyć wzrost roślinek w akwarium? Zapewnić dopływ CO2, będą rosły jak szalone (i dużo światła oczywiście).
Pozdrawiam.
 

0
0
Portret użytkownika Juszka1980OGL

Zenua .... hehehe często są

Zenua .... hehehe często są to glony o barwie czerwonawej,garbniki ale na zdjęciu jest chyba kora modrzewi, które jesienią czy zima mają taki wyglad 
ocena 1 słabiutko
ps chemtrail Biggrin moze rudze włosy się wam od tego robią Smile

0
0
Portret użytkownika Allen

To nie to chyba że dęby i

To nie to chyba że dęby i sosny również zmieniają kolor pnia o tej porze roku . Mieszkam po przeciwnej stronie miasta też zaobserwowałem tą zmianę 

0
0
Portret użytkownika mir

Rodzi się pytanie, czy ci co

Rodzi się pytanie, czy ci co to robią są aż tak głópi, żeby samych siebie zatrówać? Bo chyba żyją w tej samej admosferze, co reszta społeczeństw, albo mają coś, co my nie znamy i się po prostu nie boją, albo jest to terraformacja planety, pod inny gatunek, bo inaczej tego nie można zrozumieć.

0
0
Portret użytkownika tosia

Są niespotykanie "głópi"

Są niespotykanie "głópi" podobnie jak Ci którzy kupują serek homogenizowany z 3miesiętrzną gwarancją trwałości i klaszczą w ręce z radości.

0
0
Portret użytkownika antka kobity szwagra brat

...odkąd zaczołem

...odkąd zaczołem "rejestrowac " - opryski chemitrals - mam bardzo duzo zdjęc  umierających drzew -dużych obszarów  wypłowiałej trawy i lisci na drzewach ... w czerwcu  jest.... jesień...równiez z takimi objawami ...
cyt....."
Do tej pory zrzucano już:
Aluminium (Al – powoduje Alzheimera!!!), grzyby (w szczególności MUCOR!!! – perfidny grzyb który wnika do płuc dając zapalenie dróg oddechowych może powodować przerzuty do mózgu i panoszy się po całym ciele wraz z krwią), rtęć, ołów, niemetale, drożdże (ponieważ są bardzo duże i do ich wnętrza można wprowadzić dowolną bakterię lub wirusa do jego namnożenia), pleśnie, związki czynnie biologiczne są zrzucane w otoczkach (jak kapsułki leków) aby mogły się aktywować na odpowiedniej wysokości przy odpowiednim środowisku.
Obecnie zrzuca się:
MANGAN – ponieważ świetnie łączy się z wodą (nadmiar możne również sprzyjać rozwojowi demencji, schizofrenii oraz pogłębiać chorobę Parkinsona) oraz pierwiastki ziem rzadkich dla katalizowania pewnych procesów, których nie znam.
Iterb(YB) – powoduje zaburzenia metabolizmu (utlenia się na powietrzu, reaguje z wodą, rozpuszcza się w kwasach, dodawany jest do stopów glinu).

Przelot jednego myśliwca zostawia tyle spalin (związki pierścieniowe) co spalą samochody stojące w 30km korku!!!

Chemtrails zrzucane są na różnych wysokościach. Smugi kondensacyjne mają różny wygląd
w zależności od składu chemicznego. Dużo o ich składzie mówią zdjęcia z kolorowymi obwódkami robione na tle księżyca, gdy księżyc przysłaniają przezroczyste chmury z górnych partii atmosfery.

Skażenie kumuluje się w powierzchniowej warstwie gleby do 60cm głębokości, skąd jest pobierane przez rośliny i wbudowywane w komórki roślin oraz poprzez transpiracje
(parowanie z liści) trafia do atmosfery, gdzie kumulują się w szczególności do wysokości
3 metrów!!!
Pamiętajcie, że wszystkie zanieczyszczenia kumulują się na szczycie piramidy troficznej.
Skład chemtrails nad Polską został podany zgodnie ze stanem faktycznym!!!. Jest on wynikiem badań laboratoryjnych składu grzybów, które chłoną wszystko i w każdych ilościach, bo nie mają ścian komórkowych, możecie sami to sprawdzić!".....
 
http://www.harmonica.pl/swiadomosc_artykuly26.htm

0
0
Portret użytkownika Pol-Pot

Szkoda komentować te

Szkoda komentować te "artykuły" to chyba zaczeli pisać gimnazjaliści...

0
0
Portret użytkownika znudzony

Przecież to jest pospolity

Przecież to jest pospolity glon o czerwonej barwie - Trentepohlia.
Na tych zdjęciach i tak wygląda bardzo mało spektakularnie, zwykle przypomina po prostu rdzę na pniach.
 

0
0
Portret użytkownika asdf

zenujace ze takie cos pojawia

zenujace ze takie cos pojawia sie jako artykul... mlody kolego, od zadawania pytan jest forum
admin, nie psuj tej strony dopuszczajac bzdury do publikacji

0
0
Portret użytkownika borek

hahaha no tak myślałem że

hahaha no tak myślałem że ktoś wyjedzie że to wuna oprysków a wytłumaczenie jast banalne , podobnie można wytłumaczyć wiele innych "niesamowitych" zjawisk

0
0
Portret użytkownika MONSTER

Kora i drewno zawiera

Kora i drewno zawiera garbniki. Taką łagodna zimą jak teraz mamy powoduje że kora jest przemoczona blisko ziemi i to mogą garbniki powodować ten kolor. Garbniki szczególnie dębu mogą być używane jako barwnik. W swieżo otynkowanym pomieszczeniu gdy będziesz piłować lub szlifować dębowy parkiet to po pomalowaniu białą farbą ścian, uzyskasz kolor różowy.Spowodują to garbniki zawarte w pyle osadzającym się na scianach.

0
0
Portret użytkownika Cosiek

Najprawdopodobniej dobrze

Najprawdopodobniej dobrze mówisz. Szczególnie kora dębowa ma dużo garbników i przy namoczeniu jej, wręcz wypłukaniu części garbników (a ostatnio były długo przez śniegi mokre, lepkie a nie suche) staje się różowawa, a przedwczoraj zaczęła się odwilż w PL. Podobnie z niektórymi innymi drzewami.

0
0
Portret użytkownika phoenixmonk

opryski Chemtrails z

opryski Chemtrails z samolotow. kora drzew liscie, marnieja, ph ziemi po takich opryskach jest kwasne, a tego nie lubia rosliny.
 

0
0
Portret użytkownika AnaZ

Każdej wiosny na pniach

Każdej wiosny na pniach występują te 'niepokojące szadzie' Wink Nie ma co straszyć siebnie i innych.b

0
0
Portret użytkownika Obywatel

Człowiek dzieli się swoimi

Człowiek dzieli się swoimi spostrzeżeniami a obywatel Jaśko K. pojechał jak po burej suce.Moim zdaniem nigdy nie jest za późno na obserwacje i wnioski jeśli takie komuś zakiełkują.Przyroda wiele nas może nauczyć,obyśmy tylko coś z tego zrozumieli.Pozdrawiam i tolerancji więcej dla drugiego człowieka.

0
0
Portret użytkownika FuBBu

W cale jakoś wielce nie

W cale jakoś wielce nie pojechał... tylko widzisz, gdyby autor poszukał w internecie coś więcej na ten temat, to by pewnie znalazł informacje, które by zaspokoiły jego szare komórki. Ale oczywiście po co...
Na zdrowy, chłopski rozum... jak zanieczyszczenie z atmosfery albo pył z komety miałby zabarwić pnie drzew PRZY SAMEJ ZIEMI i to tylko w lesie ? Przecież to jest logiczne, że jak coś by spadło z nieba, to górne partie drzew uległy by zabarwieniu i byłoby to też widoczne na pozostałych roślinach na dosyć duzym obszarze, natomiast dolne partie mogłyby być praktycznie nietknięte. Fakt, że nie ma liści, więc pył mógłby dolecieć niżej, ale wtedy drzewa były by całe zabarwione., a nie tylko ich dół.
Niestety, taki artykuł na stronie głównej ZnZ jest trochę poniżający... takie coś to można sobie na forum rozpatrywać, a nie pisać artykuły, które wielu ludzi uważa za pewnik. Albo na innemedium z tym.
Autorowi się nie udało, nie popisał się i możecie mnie minusować, ale musi to wiedzieć. Może następnym razem przemyśli i sprawdzi dokładnie pewne informacje i kolejny artykuł będzie powazniejszy i przemyślany.
Dobrze, że ludzie patrzą i widzą co się wokół nich dzieje, mają świadomość zatruwania nas itd, ale nie popadajmy w paranoję.

0
0
Portret użytkownika Procent

Na przestrzeni lat widzialem

Na przestrzeni lat widzialem wiele takich drzew, nawet w duzej odleglosci od 'cywilizacji'. W wiekszosci w okolicach tych miejsc woda byla duzo bardziej bogata w zelazo, bywala nawet zolta, nawet z kranu. Wydaje mi sie za odpowiedzialne sa za to poklady rud. Ale moge sie mylic.

0
0
Portret użytkownika inka

wziąc próbkę i zanieść do

wziąc próbkę i zanieść do ochrony roślin ( są takie agendy monitorujace gradację szkodników) - robia to za darmo - mi okreslili rodzaj szkodnika na roslinkach w domu - gradacja jakiegos patogenu nie jest na rekę słuzbom lesnym bo przeciez drzewo to kasa.

0
0
Portret użytkownika Jaśko Korkowiec

Alvaro, powiem ci tak: Jakbyś

Alvaro, powiem ci tak: Jakbyś mniej siedział przed kompem a więcej robił takich wypraw to byś prawdopodobnie zaspamował ten portal swoimi "dziwnymi" odkryciami... Tak tak... Natura jest zadziwiająca i jeszcze wiele odkryjesz.... To , co jest na fotkach pojawia się zawsze w zimie podczas odwilży i zawsze na dębach. Co to jest ,tego nie wiem mi to wygląda na jakiś grzyb albo może jakieś glony, które pod wpłwem wilgoci "kwitną". Bądź co bądź to nie jest nic dziwnego, to gwarantuje ci...

0
0

"Zaglądali do kufrów, zaglądali do waliz... Nie zajrzeli do dupy - tam miałem socjalizm"     Cz. Miłosz

Portret użytkownika Ela 2

To wygląda jak : Aerofity –

To wygląda jak :
Aerofity – w odniesieniu do glonów termin oznaczający organizmy występujące poza środowiskami wodnymi, tj. w środowiskach lądowych okresowo lub stale wilgotnych Do życia wystarcza im woda pochodząca z opadów, mgły, rosy i podsiąkająca z podłoża.Biocenozy glonów aerofitycznych tworzą na wilgotnych podłożach naloty. W środkowej Europie naloty na korze drzew często tworzy...[..]..lub trentepolia (Trentepohlia umbrina) (rdzawe)...[..]...
 
http://pl.wikipedia.org/wiki/Aerofity

0
0
Portret użytkownika toorux

Możliwe - ale wg mnie to

Możliwe - ale wg mnie to jakaś forma życia roślinnego... może to też być rodzaj grzyba względnie jakieś inne prymitywne organizmy roślinne typu mchy czy porosty... Może ktoś obeznany w biologii się wypowie. Poza tym brakuje zdjęć z większej odległości... Czy to wszystkie drzewa są tak pokryte? Jeśli tak - to może być to rzeczywiście jakieś zanieczyszczenie typu chemicznego tak jak pisałeś. Tylko czy to natura "zawiniła" czy człowiek?

0
0
Portret użytkownika Tomko

W Olsztynie jest chyba

W Olsztynie jest chyba Akademia Rolnicza. Można zapytać, powinni mieć Wydział Lesnictwa lub coś takiego..... 
Pozdrawiam Tomek

0
0

Skomentuj