Tosport.pl

Sędziowski skandal, a może mała teoria spiskowa?

Wczorajsze spotkanie między Realem Madryt i Bayernem Monachium przyniosło wiele emocji na boisku.

Oczywiście byliśmy świadkami doskonałego, szybkiego i świetnego sportowo pojedynku pomiędzy wielkimi europejskimi drużynami. Wielu komentatorów wspominało, że to przedwczesny finał Ligi Mistrzów, a zwycięzca tego spotkania jest w zasadzie murowanym kandydatem do piłkarskiej Korony Europy.

Nowy sezon F1 - nowe szaty cesarza?

Formuła 1 się zmienia. Zmiany widoczne są gołym okiem w postaci trochę bardziej kwadratowych bolidów, trochę bardziej okrągłych opon, nowych twarzy w kręgach zarządzających (zarabiających). Ba, nawet tory są nowe!

Sezon 2017 miał przynieść niemal rewolucję. Miało być szybciej, bardziej efektownie i dynamicznie jak nigdy. Miało być, że strategia to nie tylko zmiany opon i czekanie na milimetrowy albo milisekundowy błąd przeciwnika.

Atak na drużynę BVB i odwołany mecz Ligi Mistrzów

Wczoraj około godziny 19:15 doszło w Dortmundzie do zamachu bombowego na autobus, którym na mecz z AS Monaco jechała piłkarska drużyna BVB.

Obok autobusu eksplodowały 3 ładunki wybuchowe, niszcząc mocno pojazd i raniąc hiszpańskiego obrońcę niemieckiej drużyny, Marca Bartrę. Piłkarz przeszedł już operację.

Zgrywus Kubica

Wydaje się, że Robert Kubica, najlepszy kierowca świata wśród pechowców, przekroczył wczoraj delikatną linię śmieszności.

Z jednej strony decyzję taką można zrozumieć, bo zespół ByKolles pokazał totalnie nieprofesjonalne podejście do testów i okresu przygotowawczego przed sezonem. Z drugiej strony - nagła decyzja, że "może jednak nie pojadę" to chyba zachowanie przystające kierowcy podwórkowemu, a nie komuś, kto aspiruje do światowej czołówki. Przynajmniej medialnie.

Nie żyje John Surtees, mistrz Moto GP i Formuły 1

W wieku 83 lat zmarł wczoraj w Londynie angielski kierowca wyścigowy, John Surtees.

Surtees zapamiętany zostanie przede wszystkim jako jedyny kierowca w historii o motoryzacji, któremu udało sie zdobyć jednocześnie tytuły mistrza wiata MotoGP oraz Formuły 1. W świecie  dzisiejszej specjalizacji, zapewne taki wyczyn nie będzie łatwy do powtórzenia.

Swój pierwszy tytuł Surtees zdobył na motocyklu 500ccm w roku 1956. W sumie mistrzem świata MotoGP został cztery razy, w tym raz w dwóch kategoriach: 500ccm i 350ccm.

Historyczna remontada i awans Barcelony

Niezależnie od kontrowersji, sporów i burzliwych dyskusji - przyszłe pokolenia mogą zadrościć nam, że widzieliśmy ten mecz na żywo!

Pełzająca sprawiedliwość w sprawie Johaug

Therese Johaug, norweska biegaczka narciarska, która ostatnio znana jest głównie z afery ze stosowaniem sterydów, otrzymała ostatnio nieciekawą informację od Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Okazuje się, że komisja antydopingowa FIS, po przeanalizowaniu dokumentacji przypadku Johaug, zdecydowała o odwołaniu się od decyzji Norwerskiej Federacji Sportu, która nałożyła na sportsmenkę karę jedynie 13 miesięcy dyskwalifikacji, aby umożliwić gwieździe start w igrzyskach olimpijskich.

Najważniejszy od wielu lat mecz Napoli już dziś!

"Nie jesteśmy faworytem, ale chcemy powalczyć" - powiedział w telewizyjnym wywiadzie bramkarz Napoli Pepe Reina.

Dziś piłkarze włoskiej dryżyny zmierzą się na swoim stadionie z piłkarskimi robotami z Madrytu. Real przyjedzie przypieczętować swoje zwycięstwo w tej rundzie rozgrywek Ligi Mistrzów. Wygrana 1-3 na Sanatiago Bernabeu to naprawdę świetny zadatek.

Wiadro medali w Belgradzie

Polska reprezentacja na Halowych Mistrzostwach Europy w Belgradzie przywiozła do kraju aż 12 krążków i wygrała klasyfikację medalową tej imprezy.

Mistrzostwa rozegrane w ostatni weekend w Belgradzie były najlepszą imprezą lekkoatletyczną dla Biało – Czerwonych od 1973 roku. Polacy zdobyli siedem medali złotych, jeden srebrny i cztery brązowe – i trzeba to powiedzieć jasno: jesteśmy najlepsi w Europie!

Tesla P100D – najszybszy odkurzacz świata

Jeszcze niedawno samochody napędzane częściowo lub całkowicie za pomocą silników elektrycznych były ciekawostką i raczej kuriozum w świecie zdominowanym przez turbodoładowane lub wolnossące  silniki spalinowe. Widoczne to było w szczególności w sportach motorowych.

Żyjemy jednak w czasach, gdy zmienia się wszystko – od układów geopolitycznych, aż po pojęcie nowoczesności w ściganiu na torach i bezdrożach.