Tosport.pl

Sędziowski skandal, a może mała teoria spiskowa?

Wczorajsze spotkanie między Realem Madryt i Bayernem Monachium przyniosło wiele emocji na boisku.

Oczywiście byliśmy świadkami doskonałego, szybkiego i świetnego sportowo pojedynku pomiędzy wielkimi europejskimi drużynami. Wielu komentatorów wspominało, że to przedwczesny finał Ligi Mistrzów, a zwycięzca tego spotkania jest w zasadzie murowanym kandydatem do piłkarskiej Korony Europy.

Nowy sezon F1 - nowe szaty cesarza?

Formuła 1 się zmienia. Zmiany widoczne są gołym okiem w postaci trochę bardziej kwadratowych bolidów, trochę bardziej okrągłych opon, nowych twarzy w kręgach zarządzających (zarabiających). Ba, nawet tory są nowe!

Sezon 2017 miał przynieść niemal rewolucję. Miało być szybciej, bardziej efektownie i dynamicznie jak nigdy. Miało być, że strategia to nie tylko zmiany opon i czekanie na milimetrowy albo milisekundowy błąd przeciwnika.

Atak na drużynę BVB i odwołany mecz Ligi Mistrzów

Wczoraj około godziny 19:15 doszło w Dortmundzie do zamachu bombowego na autobus, którym na mecz z AS Monaco jechała piłkarska drużyna BVB.

Obok autobusu eksplodowały 3 ładunki wybuchowe, niszcząc mocno pojazd i raniąc hiszpańskiego obrońcę niemieckiej drużyny, Marca Bartrę. Piłkarz przeszedł już operację.

Zgrywus Kubica

Wydaje się, że Robert Kubica, najlepszy kierowca świata wśród pechowców, przekroczył wczoraj delikatną linię śmieszności.

Z jednej strony decyzję taką można zrozumieć, bo zespół ByKolles pokazał totalnie nieprofesjonalne podejście do testów i okresu przygotowawczego przed sezonem. Z drugiej strony - nagła decyzja, że "może jednak nie pojadę" to chyba zachowanie przystające kierowcy podwórkowemu, a nie komuś, kto aspiruje do światowej czołówki. Przynajmniej medialnie.

Nie żyje John Surtees, mistrz Moto GP i Formuły 1

W wieku 83 lat zmarł wczoraj w Londynie angielski kierowca wyścigowy, John Surtees.

Surtees zapamiętany zostanie przede wszystkim jako jedyny kierowca w historii o motoryzacji, któremu udało sie zdobyć jednocześnie tytuły mistrza wiata MotoGP oraz Formuły 1. W świecie  dzisiejszej specjalizacji, zapewne taki wyczyn nie będzie łatwy do powtórzenia.

Swój pierwszy tytuł Surtees zdobył na motocyklu 500ccm w roku 1956. W sumie mistrzem świata MotoGP został cztery razy, w tym raz w dwóch kategoriach: 500ccm i 350ccm.

Historyczna remontada i awans Barcelony

Niezależnie od kontrowersji, sporów i burzliwych dyskusji - przyszłe pokolenia mogą zadrościć nam, że widzieliśmy ten mecz na żywo!

Pełzająca sprawiedliwość w sprawie Johaug

Therese Johaug, norweska biegaczka narciarska, która ostatnio znana jest głównie z afery ze stosowaniem sterydów, otrzymała ostatnio nieciekawą informację od Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Okazuje się, że komisja antydopingowa FIS, po przeanalizowaniu dokumentacji przypadku Johaug, zdecydowała o odwołaniu się od decyzji Norwerskiej Federacji Sportu, która nałożyła na sportsmenkę karę jedynie 13 miesięcy dyskwalifikacji, aby umożliwić gwieździe start w igrzyskach olimpijskich.

Najważniejszy od wielu lat mecz Napoli już dziś!

"Nie jesteśmy faworytem, ale chcemy powalczyć" - powiedział w telewizyjnym wywiadzie bramkarz Napoli Pepe Reina.

Dziś piłkarze włoskiej dryżyny zmierzą się na swoim stadionie z piłkarskimi robotami z Madrytu. Real przyjedzie przypieczętować swoje zwycięstwo w tej rundzie rozgrywek Ligi Mistrzów. Wygrana 1-3 na Sanatiago Bernabeu to naprawdę świetny zadatek.

Wiadro medali w Belgradzie

Polska reprezentacja na Halowych Mistrzostwach Europy w Belgradzie przywiozła do kraju aż 12 krążków i wygrała klasyfikację medalową tej imprezy.

Mistrzostwa rozegrane w ostatni weekend w Belgradzie były najlepszą imprezą lekkoatletyczną dla Biało – Czerwonych od 1973 roku. Polacy zdobyli siedem medali złotych, jeden srebrny i cztery brązowe – i trzeba to powiedzieć jasno: jesteśmy najlepsi w Europie!

Tesla P100D – najszybszy odkurzacz świata

Jeszcze niedawno samochody napędzane częściowo lub całkowicie za pomocą silników elektrycznych były ciekawostką i raczej kuriozum w świecie zdominowanym przez turbodoładowane lub wolnossące  silniki spalinowe. Widoczne to było w szczególności w sportach motorowych.

Żyjemy jednak w czasach, gdy zmienia się wszystko – od układów geopolitycznych, aż po pojęcie nowoczesności w ściganiu na torach i bezdrożach.

Artur Boruc kończy karierę w reprezentacji

W modny ostatnio trend kończenia karier sportowych wielokrotnie - wpisał się polski bramkarz Artur Boruc.

Piłkarze, tak jak i inni sportowcy, lubia być na świeczniku i lubią, gdy się o nich pisze duuużo. Niekoniecznie nawet dobrze, byle dużo.

Artur boruc postanowił więc podzielić się ze światem wiadomością, że kończy karierę... w reprezentacji Polski.

Rusza nowy sezon F1

Medialny ruch, który powoli zaczyna startować wokół bolidów F1 zapowiada rychły początek nowego sezonu.

A sezon to będzie nie byle jaki, bo zmian w bolidach jest wiele - by wspomnieć tylko mocniejsze silniki, zwiększoną wagę samochodów, zmienione parametry docisku aerodynamicznego. To wszystko ma pozwolić na szybszą jazdę, większe prędkości na zakrętach, a więc o wiele więcej atrakcji dla kibiców. Czasy okrążeń mogą być lepsze nawet o 5 sekund!

Ave Di Maria!

Trzeba to powiedzieć wprost - sławna Barcelona dostała łomot.

Piłkarski superprodukt, fabryka koszulek i gadżetów, magnes dla najdroższych piłkarzy świata, wielka Barca, została rozgromiona przez PSG. Katalońska drużyna przegrała mecz 0:4. I trzeba dodać, że ta katastrofa była kompletnie zasłużona i przewidywalna od pierwszych minut spotkania.

Pani Johaug uprzejmie zgodziła się z karą

Pani Therese Johaug, norweska zawodniczka ze światowej ścisłej czołówki biegów narciarskich, nie zamierza odwoływać się od decyzji Norweskiej Konfederacji Sportu, poinformowały media.

Za stosowanie dopingu (rzekomo nieświadome) ukarano ją 13-miesięczną dyskwalifikacją. Zawodniczka, a właściwie jej menedżer Joern Ernst, zapowiedzieli, że nie będą odwoływać się od tej kary, bo chcą zakończyć zamieszanie.

Robert Kubica pojedzie w LMP1!

I oto wczoraj gruchnęła jak grom z jasnego nieba wiadomość, że Robert Kubica pojedzie w sezonie 2017 w ramach serii FIA World Endurance Championship!

Seria WEC to wyścigi długodystansowe, orgaznizowane na torach zbliżonych do tych, na których ścigają się kierowcy F1. W tym sezonie w kalendarzu mamy 9 wyścigów, z których najsławniejsza jest oczywiście 24-godzinna impreza w Le Mans, francuskim mieście znanym z tego powodu na całym świecie.

F1 - koniec epoki, koniec dyktatury, koniec świata...

Bernie Ecclestone został zwolniony z funkcji szefa Formuły 1. Tak, zwolniony. Podziękowano mu wreszcie!

Znany wielbiciel Adolfa Hitlera, 86-letni miliarder trzęsący światem Formuły 1 od lat siedemdziesiątych, zakończył swoją przygodę z tym sportem. Oczywiście jest to naturalną konswkwencją sprzedaży praw do F1 na rzecz amerykańskiego koncernu medialnego Liberty Media. Ecclestone będzie pełnił już tylko rolę "honorowego prezesa".

Strony